KENDİ KENDİNİ ŞARJ EDEBİLEN LEXUS HYBRID

NEDEN HİBRİT

Benzinli motorun gücü ve elektrikli motorun verimliliğinin kusursuz birleşimi

TAVİZSİZ VERİMLİ PERFORMANS

Lexus Hybrid kusursuzdur, basittir; ayrıca yakıt ekonomisi ve düşük emisyon sunarken, performansından ödün vermez. Bu avantajları keşfedin ve aklınıza takılan tüm soruların cevabın bulun. Kısa süre sonra neden bu kadar çok sürücünün Lexus Hybrid tercih ettiğini anlayacaksınız.

2017 lexus understanding hybrid portrait self charging

HİBRİT AVANTAJLARI

KENDİ KENDİNİ ŞARJ EDEN TEKNOLOJİ: PRİZE İHTİYAÇ DUYMAZ

Diğer elektrikli ya da "plug-in" hibrit araçlardan farklı olarak, Lexus aracınızı hiçbir zaman şarja takmak zorunda kalmazsınız. Araçlar kendi kendini şarj eder ve daima yola çıkmaya hazırdır.

İster şehirde arkadaşlarınızla bir gezintiye çıkmak isteyin, ister aileniz ile bir maceraya çıkın, ister kendinizi uzun yollara bırakın, eminiz ki ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir kendi kendini şarj eden Lexus Hybrid mevcut.

HİBRİT GERÇEKLERİ

 • LEXUS HİBRİT ARAÇLAR NASIL ÇALIŞIR?

  Lexus'un kendi kendini şarj eden araçları benzinli motor ve elektrik motorunu akıllı bir şekilde birleştirir. Araç içi teknolojilerimiz sayesinde, sürüş koşullarına bakarak size hissettirmeden en iyi güç kaynağı kullanılır. Hibrit teknolojisi sayesinde elektrik motoru ile giderken yüksek yakıt tasarrufu ve sıfır emisyon elde edersiniz.

 • ARACIMI ŞARJ ETMEM GEREKİR Mİ?

  Hayır. Hibrit motorlarımız inovatif enerji dönüşümü ve üretken frenleme sayesinde elektrik aküsünü kendisi şarj eder.

 • HİBRİT ARAÇLAR DAHA MI PAHALI?

  Lexus Hybrid araçlarda ekstra bir bakım ya da yolculuk maliyeti yoktur. Aslında, uzun vadede bakıldığında Lexus Hybrid araçlar elektrik motorunu kullandıkça yakıt tüketimini azaltacağı için tasarruf edersiniz.

 • MOTORLAR NE DERECE GÜVENİLİR?

  Hibrit modellerimiz herhangi bir benzinli ya da dizel araç kadar güvenilirdir. Olağanüstü bir dayanıklılığa sahiplerdir ve elektrik motorları ve jeneratörler bakıma gerek duymaz. Daha fazla güven için, her zaman servisinizden bir Hibrit Sistem Kontrolü için randevu alabilirsiniz.

 • HİBRİT PERFORMANSI ETKİLER Mİ?

  Asla. Doğrusunu söylemek gerekirse araçlarımız özellikle EV (Elektrikli Araç) modunda başlatılıp, ihtiyaç olduğunda otomatik olarak benzinli motora geçmesine izin verildiğinde standart bir araçtan daha iyi performans göstermektedir.

 • HİBRİT BİR ARACIN BAKIMINI NASIL YAPARIM?

  Yılda bir kez yapılacak bir hibrit sistemi kontrolü, Lexus Hybrid aracınızdan en iyi performansı aldığınızdan emin olmak için yeterlidir. Bu hibrit sistem kontrolü ücretsizdir ve Lexus'unuz servise her girdiğinde otomatik olarak yapılır.


 

 
  2017 lexus understanding hybrid cinemagraph engine fallback

ZAHMETSİZ SÜRÜŞ

Dilerseniz hibritlerin nasıl zahmetsizce yola tepki verdiğini ve size daha çok kontrol sağlamak için iki güç kaynağı arasında otomatik geçiş yaptığını ilk elden tecrübe edebilirsiniz.

 • 2017 lexus understanding hybrid portrait thoughtful living

  HİBRİT AVANTAJLARI

  DÜŞÜNCELİ YAŞAM

  Hayat tarzınıza uygun olan ve kendi kendini şarj edebilen bir Lexus Hybrid seçmeniz çok kolay

  Hibrit ürün gamımız sizi düşünerek rahatlığınız için oluşturulmuştur ve yaşam tarzınız ile uyum içerisinde olacak şekilde tasarlanmıştır. Şehir içinde, ister alışverişe gitmek için, ister macera yaşamak için, isterseniz de ailenizle vakit geçirmek için size uygun bir modelimiz mutlaka vardır.

  Lexus'un yenilikçi güç aktarım sistemleri araç içerisinde ustalıkla gizlenmiştir. Böylelikle siz de lüks kabinin ve geniş iç hacmin keyfini çıkarabilirsiniz.

 • 2017 lexus understanding hybrid portrait cleaner future 810x1080 v2

  HİBRİT AVANTAJLARI

  DAHA TEMİZ BİR GELECEK

  Dizel ve petrol yakıt emisyonlarının çevreye yerel ve küresel ölçekte zarar verdiği kanıtlanmıştır. İklim değişikliklerini yavaşlatmaktan şehirlerimizdeki hava kalitesinin arttırılmasına kadar, Lexus bu sürecin her anında daha inovatif ve akılcı çözümler sunmayı amaçlamaktadır.

  Çevre dostu teknolojiler yaratmak, üretim esnasında ortaya çıkan emisyonlarımızı azaltmak ya da ofislerimizde yaptığımız geri dönüşüm çalışmaları da dahil olmak üzere daha sürdürülebilir gelecek yaratma fikrine 360⁰ bir bakış açısı ile yaklaşıyoruz.

  Lexus Hybrid araçlar sürücülerin emisyonlarını azaltmayı ve çevreye karşı sorumlu bir yaklaşım benimsemelerine yardımcı olmayı hedeflemektedir. Gerçekte, hibrit sistemlerimiz sayesinde zararlı gaz emisyonlarını 2014 Euro 6 Dizel Standartlarının onda birine kadar azaltabiliyoruz. Çevrenizi korurken, Lexus'un ünlü performansından, işçiliğinden ve tasarımından ödün vermeyeceksiniz.

 • 2017 lexus understanding hybrid portrait smarter economics

  HİBRİT AVANTAJLARI

  AKILLI EKONOMİ

  Hibrit teknolojisi hem çevrede hem de cüzdanınızda daha az iz bırakır. Yüksek benzin tasarrufu ve düşük emisyon değerleri sayesinde, maliyetlerinizi düşürebilir ayrıca yerel şirket ve bireysel vergi avantajlarından faydalanabilirsiniz. (Ayrıntılı bilgi için lütfen Bayimiz ile iletişime geçiniz.)

  Hibrit aracınızın bakım ve servis hizmetlerinin tamamı eğitimli uzmanlarımız tarafından sağlanmaktadır - Tam da Lexus Hizmetlerinden bekleyeceğiniz gibi. Buna ek olarak aracınızın sorunsuz gidebilmesi için satış sonrası hizmetlerinin bir parçası olarak Hibrit Sistem Kontrolü de sunmaktayız.

HİBRİT İLE İLGİLİ AKLINIZDA HİÇ SORU İŞARETİ KALMAYACAK

2004'ten bu yana hibrit teknolojisinde bir öncü konumundayız ve her geçen gün Lüks Hibrit araç tercihlerinde büyük bir hızla ilk sıraya tırmanıyoruz. Eğer aklınıza takılan bir soru varsa aşağıdaki Sıkça Sorulan Sorular köşesine göz atabilir ya da Bayimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • HİBRİT ARAÇ NEDİR?

  Hibrit araçlarda iki adet güç kaynağı bulunur, benzinli motor ve elektrikli motor. Tam Hibrit sistemlerde - Lexus'da olduğu gibi- her iki güç kaynağı da araca tek başına güç sağlayabilir, ya da ikisi birlikte çalışabilir. Hibrit sistem sürüş koşullarınızı gözlemler ve gücün akışını siz hissetmeden kontrol eder. Sonuç artan verimlilik, daha düşük emisyon ve en iyi hale getirilmiş performansdır.

 • HİBRİT ARAÇLAR NASIL ÇALIŞIR?

  Benzinli motorlar sabit hızlarda daha iyi performans gösterirken, elektrikli motorlar hızlanma esnasında ve düşük hızlarda daha verimli çalışır. Hibrit araçlar bu iki motorun da avantajlarına sahiptir.

  Lexus Hybrid araçlarda Güç Kontrol Ünitesi sürüş koşullarını akıllı bir biçimde gözlemleyerek o an için hangi güç kaynağının kullanılması gerektiğine karar verir. İkisi arasında siz hissetmeden geçiş yapar ya da her iki kaynağı birlikte kullanır. En iyi seçim sizin için yapılır, böylelikle siz de yüksek güç, hissedilmeyen vites geçişleri ve dinamik yol tutuş özelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

  Titizlikle ayarlanmış aerodinamik özellikleri ve düşük ağırlıklı malzemeler sayesinde, hibrit teknolojisi size çarpıcı yakıt tasarrufu ve düşük emisyon özelliklerini bir arada sunar. Ayrıca sadece elektrik motorunun kullanıldığı anlarda araç sıfır emisyon üretir.

 • HİBRİT ARAÇLARIN BAKIMI DAHA MI MASRAFLIDIR?

  Lexus Hybrid aracınızı tam verimle kullandığınızdan emin olmanın en iyi yolu yılda bir kez yaptıracağınız Hibrit Sistem Kontrolü'dür. Bu kontrol, diğer Lexus hizmetleri gibi ücretsizdir. Ancak servis randevunuza daha zaman varsa bağımsız bir Hibrit Sistem Kontrolü yaptırarak aracınızı en iyi durumda tutabilirsiniz.

 • HİBRİT ARAÇLAR GÜVENLİ MİDİR?

  Ürün gamımızda bulunan tüm Lexus Hybrid araçlar sıkı testlerden geçirilmiş ve ustaca tasarlanmış güvenlik özelliklerine sahiptir. Bu araçlar, herhangi geleneksel bir araç kadar güvenlidir.

 • HİBRİT ARAÇLARIN AVANTAJLARI NEDİR?

  Hibrit bir araç sadece gerçekten ihtiyacı olduğunda yakıt kullanır. Düşük hızlarda seyrederken aracınız size hissettirmeden elektrikli sürüş moduna geçecektir. Bu da hibrit aracınızın hızlanma esnasında dahi verimli, ekonomik ve düşük emisyonlu olması anlamına gelir. Sadece elektrik gücü kullanılırken, aracınız sıfır emisyon üretir. Bu özellik aynı şekilde aracınızın tüm özelliklerini optimize etmekte de kullanılır.

 • LEXUS HYBRID SİSTEMİN DİĞER HİBRİT SİSTEMLERE GÖRE AVANTAJLARI NEDİR?

  Lexus Hybrid teknolojisi orijinaldir ve rakipsizdir. Tamamen hibrit araçların piyasadaki öncüsü olarak bu yaklaşımımızı başlangıçtan bu yana daha da kusursuz hale getirmekteyiz. Bugüne kadar 1.3 milyonun üzerinde sürücü, öncü teknolojimizi kullanarak dünyada milyonlarca kilometre yol kat etti.

  Diğer hibrit sistemlerin aksine, Lexus Hybrid araçlar düşük hızlarda sadece elektrik enerjisi ile kullanılabilir. Bu sıfır emisyon ve yüksek verimlilik anlamına gelir. Piyasadaki diğer sistemlerde daha küçük bir elektrik motor bulunmaktadır ve bu motorlar aracı tek başına beslemeye yetmez.

 • HANGİ GÜÇ KAYNAĞININ KULLANILACAĞINA BEN KARAR VEREBİLİR MİYİM?

  Buna gerek yoktur. Akıllı Güç Kontrol sistemi sürüş koşullarını gözlemlereyek siz farketmeden güç akışını kontrol eder. Bu da sürüş esnasında emisyonun düşürülmesine ve performansın arttırılmasını sağlar. Motor çalıştığında, hızlanırken, yolculuk ve frenleme esnasında optimum seçim sizin için yapılacaktır.

  Sıfır emisyon ve maksimum verimlilik için, koşullar uygun olduğunda sadece elektrik motoru ile kısa mesafelerde yolculuk edebilirsiniz.

 • LEXUS HYBRID ARACIMI UZUN SÜRELER ŞARJ ETMEDEN BIRAKIRSAM NE OLUR?

  Kendi kendini şarj eden Lexus Hybrid aracınızı şarj etmeye gerek yoktur. Aracınız her daim yola çıkmaya hazırdır.

  Aynı geleneksel araçlardaki gibi, eğer elektrik aküsü uzun süreler kullanılmazsa boşalabilir. Ancak bu düşük bir ihtimaldir. Bu ihtimal başınıza gelse dahi benzinli motor ile aracınızı çalıştırabilirsiniz.

  İleri teknolojili kompakt batarya sistemi siz aracınızı sürdükçe şarj olur. Aynı zamanda ECB-R (Elektronik Olarak Kontrol Edilen Üretken Frenleme) ile de şarj olabilir. Bu akıllı teknoloji sayesinde frene bastığınızda ortaya çıkan enerji, elektrikli aküyü şarj etmekte kullanılır.

 • LEXUS HYBRID ARAÇLAR SADECE ELEKTRİK AKÜSÜYLE NE KADAR MESAFE KAT EDEBİLİR?

  Bu mesafe akünün şarjına, sürüş koşullarına ve aracınızın içerisinde ne kadar ağırlık bulunduğuna bağlı olarak değişecektir.

  Düşük hızlarda Lexus Hybrid aracınız sadece elektrik motoru ile çalışabilir. Sistem akıllı olarak bataryayı kontrol eder ve şarjının minimum seviyede olması sağlar. Eğer uzun mesafeler gidiyorsanız ya da yüksek hızda seyrediyorsanız, benzinli motor devreye girecektir.

 • LEXUS HYBRID ARACIMI AŞIRI HAVA KOŞULLARINDA KULLANABİLİR MİYİM?

  Lexus Hybrid araçları geleneksel bir araç ile aynı kullanım özelliklerine sahiptir. Diğer tüm araçlarda olduğu gibi, sürüş koşullarına dikkat etmek ve gerektiği yerlerde önlem almak önemlidir. Şiddetli hava durumu uyarıları olması durumunda daima araç sürmekten kaçınınız.

 • LEXUS HYBRID ARAÇLARI BENZİNLİ ARAÇLARDAN FARKLI YAPAN NEDİR?

  Hibrit araçlarda iki adet güç kaynağı bulunur, benzinli motor ve elektrikli motor. Tam Hibrit sistemlerde - Lexus'da olduğu gibi- her iki güç kaynağı da araca tek başına güç sağlayabilir, ya da ikisi birlikte çalışabilir. Hibrit sistem sürüş koşullarınızı gözlemler ve gücün akışını siz hissetmeden kontrol eder. Sonuç artan verimlilik, daha düşük emisyon ve en iyi hale getirilmiş performansdır.

  Hibrit modellerimiz segmentlerindeki en üst seviye modellerdir, bu sebeple en yüksek standartları ve sürüş keyfini garanti ederler. Ayrıca ister kişisel amaçlarla ister firmanız için kullanın, bir Lexus Hybrid size tasarruf sağlarken, bir yandan da çevreye verdiğiniz zararlı etkileri azaltacaktır.