concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

TEK

the one

THE LEXUS RC F GT3, SPOR ARABASI YARIŞ DÜNYASINA AZİMLİ BİR GİRİŞİN SİNYALLERİNİ VERİYOR. MÜHENDİS YUKIHIKO YAGUCHI NASIL OLDUĞUNU VE NEDENİNİ AÇIKLIYOR

Yukihiko Yaguchi gurur duyacak birçok şeyi olan biri. Lexus'ta baş mühendis olan Yaguchi, Lexus'un yeni ve yüksek performanslı spor arabası RC F'nin oldukça modifiye edilmiş bir versiyonu olan RC F GT3'ün arkasındaki isim. Yakın zamanda Lexus'un performans odaklı araç filosunun merkezinde yer alacak olan araç ile gurur duyuyor. Lexus'un dünyanın araç yarışı etkinliklerinde en büyük söz sahibi kurum olan FIA (Fédération Internationale de l’Automobile) tarafından belirlenen kurallara uyan bir büyük gezi motor spor kategorisi olan GT3'ün katı parametrelerine uygun bir araç geliştiren ilk Japon araç üreticilerinden biri olduğu için gurur duyuyor. Aracının bu kadar yaygın bilinmesinden de ayrıca gurur duyuyor. RC F GT3, genellikle performans, kesinlik ve ilerleyen teknolojiyle ilişkilendirilen Lexus F serisinin en son modeli. Seride çeşitli dayanıklılık yarışlarında boy gösteren iki kapılı bir spor araba olan ve birçok övgüyü hak eden Lexus LFA'da yer alıyor.

MAKALENİN TAMAMINI OKUYUN

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN