concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

TEK

the one

RC F, BUGÜNE KADARKİ ÜRETİLEN EN ETKİLEYİCİ LEXUS COUPE'LERDEN BİRİSİDİR. ONU ZİRVEYE ÇIKARTIYORUZ.

Yeni RC F, premium Lexus F serisinin en son modeli ayak bastı ve artık yüksek performanslı araçlardaki standartları belirliyor.

Yedi yıl önce Lexus hem yolda hem de pistte üstün manevra kabiliyeti sayesinde birden sürücüler arasında yankı uyandıran hızlı, heyecan verici spor sedan IS F'i gün yüzüne çıkardı. O zamandan beri F harfi Lexus sahipleri ve mühendisleri arasında özel önem taşıyor. Flagship kelimesini temsilen ve Fuji yarış pistini istinaden Lexus’un ana test sahası Marque, hız, kesinlik, yenilik ve teknolojik ilerleme ile eş anlamlıdır. Lexus F projesi, "yeryüzünün en iyisi" olarak gururla duyurabildiği bir araba yaratmak için 2000'lerin başında kişisel bir hayalin peşindeki tek bir mühendis, Yukihiko Yaguchi tarafından başlatıldı. Yaguchi 2004'te, izinli günlerinde otomobil parçaları üzerinde tecrübe edinerek daha sonra IS F olarak bilinen bir prototip oluşturdu. Bu model ilk önce yakın zamanda bu projede Yaguchi'ye katılacak olan diğer Lexus mühendisleri, ardından da mühendislerin kişisel çalışmasını Lexus’un yüksek performanslı araç piyasasına resmi atılımının başlangıcı olarak fark eden markanın en üst yöneticilerinden ciddi derecede ilgi gördü.

MAKALENİN TAMAMINI OKUYUN

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN