concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

DIOMEDEIDAE

İnsanlar bilinçaltlarında bizim düşündüğümüzden daha fazla ayrıntıyı hissederler. Diomedeidae, bilinçli aklın nadiren odaklandığı bir yere erişmemize olanak tanıyan interaktif bir sanat eseridir.

Kinetik ışıklı bir heykel olan Diomedeidae, şerit şeklindeki iki tahta çubuğun ortasına yerleştirilmiş olan ağırlığın aşağı çekilmesi ve bırakılması ile tetiklenen kendi kanat çırpma hareketinden elektrik üretir. Piezoelektrik elemanlara bağlı olan LED’lerin parlaklığı, sönümlenen titreşime bağlı olarak azalır.

İnsanlar yaşamın varlığı ile ilişkilendirilen hareket etme güdüsüne karşı çok duyarlıdırlar, çünkü böyle bir duyarlılık hayatta kalabilmemiz açısından son derece önemlidir. Diomedeidae, kanatlarını çırpan bir kuş, denizde nazikçe ışıldayan bir denizanası veya kısa bir an için ışık saçan bir ateş böceği gibidir. Salınım ve ışık, enerji değişimlerini direkt olarak görselleştirerek hafif dalgalanmaları ile insan duyularına hitap eder. Diomedeidae, kendisine hayat veren kullanıcıları ödüllendirerek onlara ışığın ve hareketin keyfini sürebilecekleri bir deneyim sunar.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN