concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

LEXUS - HİSLERİN YOLCULUĞU

LEXUS 10 YILDAN BERİ DÜNYANIN EN BÜYÜK TASARIM ETKİNLİĞİ OLAN THE SALONE DEL MOBILE DI MILANO'DA (MİLANO TASARIM HAFTASI) YER ALMAKTADIR. BENZERSİZ İNSTALASYONLAR YARATAN DÜNYANIN ÜNLÜ TASARIMCILARIYLA İŞBİRLİĞİ YAPARAK LEXUS GERÇEK LÜKS BİR MARKA VİZYONUNU VE EŞSİZ TASARIM YORUMLAMASINI İFADE ETMEYİ AMAÇLAMAKTADIR.

Bu yılın “LEXUS – A JOURNEY OF THE SENSES” başlıklı sergisi bizi Fransız tasarımcı Philippe Nigro tarafından tasarlanan üç alanda bir yolculuğa çıkarıyor. Her bir alan, beş duyuyu pek çok farklı şekilde uyaracaktır.

Duyular hayatın esasıdır: onlar dünyayı algılamamıza olanak tanıyan şeylerdir. Bilerek bu kadar geniş tutulmuş olan ve görmeyi, duymayı, hissetmeyi, koklamayı ve tatmayı kapsayan bir temayı takip ederek kendimizi geniş bir olasılıklar yelpazesine açıyoruz. Arabalarımızın etkileyici dış tasarımını gördüğümüz, ince bir şekilde ayarlanmış motorlarımızın sesini duyduğumuz ve bir köşeyi döndüğümüzde dönen tekerleklerimizi hissettiğimiz sürüş deneyimi tamamen duyularla ilgili olduğu için bu tema Lexus ile özellikle alakalıdır. Her şey birbirine bağlıdır.

Philippe Nigro şunları söylemiştir: “Arabaların nasıl tasarlandığını ve inşa edildiğini görmek için Lexus işletmelerini ziyaret ettiğimde sadece dış bölümlere değil, aynı zamanda görünmeyen iç detaylara da ne kadar dikkat edildiğini gördüğümde çok etkilendim. Beni, ziyaretçilerin güzelliği her açıdan deneyimleyebileceği “Inside-Out” tasarım konseptine yönlendiren şey bunu görmek oldu.”

Lexus, normalde görüşten saklanan şeyleri ortaya çıkararak ziyaretçiyi farklı alanların her birinde yeni keşiflerde bulunmaya ve yeni deneyimler yaşamaya davet edecektir.

Alan 1: Lexus tasarımında yeni anlayışlar

Sipariş üzerine yapılan bir Lexus tasarım konsepti, hayal gücünü harekete geçiren bir hareket akışı sağlamak için beklenmedik yansımalar ve aydınlatma sağlamak üzere özel aynalar kullanılarak seçkin bir enstalasyonun kalbinde konumlandırılacaktır.

Şirketin Avrupa merkezli tasarım stüdyosu ED² tarafından oluşturulan bu konsept, Lexus’un gelecek tasarım trendlerine olan tutkusunun mükemmel bir örneğidir.

Alan 2: 2015 Lexus Tasarım Ödülü – Geleceği şekillendirecek fikirler

2015 Lexus Tasarım Ödülü’nün on iki finalistinin çalışmaları özel bir sergi alanında sunulacaktır. Ziyaretçiler, prototiplerin ve panellerin sergilendiği sergi alanına giden “ormanlık bir fuaye” de karşılanacaktır. Sessiz ve huzurlu bir ortama sahip olan alan, ziyaretçilerin her işin orijinalliğini ve yaratıcılığını tam olarak deneyimlemesine ve geleceği şekillendirme potansiyeline yansıtmasına izin verecek.

Alan 3: Experience the 5 Senses

Ziyaretçiler, girift bir ahşap kafes işinden oluşan üç adet kozayı başarıyla keşfetmeye davet edilecek. “Yağmur”, “Ahşap” ve “Toprak” adlı kozalar, Lexus'un marka deneyimine doğru yaptıkları hisli yolculukta ilerlerken ziyaretçilerin gıda tasarımcısı Hajime Yoneda'nın işlerinin tadını çıkarabileceği temel bir ortam oluşturacak.

İlk kozada ziyaretçilere "yağmur tanecikleri" verilecek ve ziyaretçiler düşen yağmur damlalarını hissetmek ve duyabilmek için karanlık bir odaya yönlendirilecek.

Baştan başa ormanın kokusunu, seslerini ve tadını algılamaları için ikinci odaya girdiklerinde ise ziyaretçilere el yapımı çikolata ikram edilecek.

Son olarak Toprak Ana'nın yaşam gücünü sembolize edercesine karanlıkta parıldayan yıldızlardan oluşan güzel bir evrene girmeden önce ziyaretçiler bir kase "Toprak Çorbası" tadacak.

LEXUS - HİSLERİN YOLCULUĞU, 14 Nisan Salı - 19 Nisan Pazar günleri arasında 11.00 - 21.00 saatlerinde Lexus Spazio – La Torneria, Via Tortona 32, Milan adresinde genel ziyarete açık olacaktır.

13 Nisan Pazartesi günü 10.00 - 18.00 saatlerinde basın için ön gösterim gerçekleştirilecektir.

Resmi Hashtagler: #LexusDesignAward, #MilanDesignWeek

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN