concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

EĞİTMENLER

lda mentors hero

NERI & HU -

MİMARLAR VE DİSİPLİNLERARASI TASARIMCILAR

lda mentor nerhu

Şangay merkezli Neri & Hu Design and Research şirketinin kurucu ortakları Lyndon Neri ve Rossana Hu, dünyanın dört bir yanında birbiriyle kesişen tasarım disiplinlerini birbirine entegre eden projeler üzerinde çalışarak mimarlıkta yeni bir paradigma yaratmak istiyor. 2014 yılında Wallpaper* Neri & Hu'yu 2014 Yılının Tasarımcısı seçti. 2013 yılında ABD İç Mekan Tasarımı Onur Listesi. Neri & Hu, araştırmanın tasarımda kilit bir rolü olduğuna ve her projenin kendi benzersiz kavramsal sorunlarını beraberinde getirdiğine inanıyor. Mimari, iç mekan tasarımı, ana planlama, grafik ve ürün tasarlama hizmetleri sunan Neri & Hu, binalara ilişkin çağdaş sorunların geleneksel mimarinin ötesine uzandığını kabul ediyor. Formüle dayalı bir tasarımdan başlamaktansa Neri & Hu'nun eserleri deneyim, detay, materyal, biçim ve ışığın dinamik etkileşiminden ortaya çıkıyor.

MAX LAMB -

TASARIMCI

lda mentor max

ELENA MANFERDINI -

TASARIMCI VE MİMAR

lda mentor elena

Venice California'daki Atelier Manferdini'nin kurucusu ve sahibi Elena Manferdini ABD, Avrupa ve Asya'da, Los Angeles Çağdaş Sanatlar Müzesi'nin Köşkü gibi çeşitli tasarım, sanat ve mimari projelerini tamamladı. Firması Saworski ve Sephora gibi uluslararası üne sahip şirketlerle çalışan Manferdini, eserleriyle Elle, Vogue ve the New York Times gibi dergi ve gazetelerde yer buldu. Güney Kaliforniya Mimarlık Enstitüsü'nde Mezunlar Komitesi Başkanlığını sürdüren Manferdini; MIT, Princeton, Tsinghua Üniversitesi ve Bauhaus gibi kurumlarda uluslararası sergiler gerçekleştiriyor ve dersler veriyor. Orijinal sanat eserlerinin üretimine olan desteğinden ötürü Manferdini'ye 2013 COLA Üyeliği verildi. 2011 yılında United States Artists'ten (USA) prestijli yıllık finansmanına layık görülen Manferdini, Alessi için yaptığı Blossom tasarımıyla da İyi Tasarım Ödülü'nü aldı.

SNARKITECTURE -

SANATÇILAR VE MİMARLAR

lda mentor snarkitecture

2008 yılında Daniel Arsham ve Alex Mustonen, sanat ve mimarinin kesişim alanında faaliyet gösteren ve işbirliğine dayalı deneysel uygulamaları benimseyen Snarkitecture'ı kurdu. New York'taki Cooper Union'da öğrencilik günlerinden beri sanat ve mimarinin kesişimine ortak ilgi duyan ikili, ilk komisyon çalışmasını Dior Homme için gerçekleştirdi. Adını Lewis Carroll'ın hayalperest şiiri "The Hunting of the Snark"tan alan Snarkitecture, yeni ve hayal gücünü zorlayan amaçlarla mimari ölçekte kalıcı projeler ve işlevsel nesneler tasarlıyor ve insanların çevreleriyle doğrudan temas kurmasına olanak tanıyan büyülü ve etkileşim dolu anlar yaratıyor. Tanıdık şeyleri olağanüstü deneyimlere dönüştüren Snarkitecture, beklenmedik anları mimari hale getiriyor.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN