concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

LEXUS TASARIM ÖDÜLLERİ 2018
BAŞVURULARI BAŞLIYOR

Lexus’un gelecek vaat eden gençleri desteklemek amacıyla her yıl düzenlediği Lexus Tasarım Ödülleri için yeni sezonun başvurularını almaya başladı. İlk kez 2013 yılında düzenlenen ödüllerde, bu yılki tema birlikte/beraber uyum içinde anlamına gelen “CO-” oldu.

YETENEKLİ TASARIMCILAR DESTEKLENİYOR

Lexus Tasarım Ödülleri, yarışmacıların kendilerini uluslararası platformda gösterme ve tanıtma şansı veriyor. Her yıl dünyanın her yerinden binlerce yaratıcı tasarımcı, finale çıkmak için başvuru yapıyorlar. Bu yıl 20 finalist, 2018’deki Milano Tasarım Haftası’nda tasarımlarıyla birlikte kamuoyuna tanıtılacak. Finalistlerin arasından seçilecek dört kişi ise, global tasarımcıların danışmanlığıyla birlikte 25 bin doların üzerindeki üretim bütçeleriyle prototiplerini gerçekleştirecekler.

Lexus Tasarım Ödülleri’nin yeni teması "CO-" ile birlikte tasarımcıların, doğa ve toplum içerisinde uyum içinde olan tasarımları ortaya çıkarması bekleniyor. Lexus’un seçtiği bu tema, işbirliği ve birlikteliklerle yeni olasılıkların yaratılmasına odaklanıyor. Genç tasarımcılar, bu temayla birlikte daha iyi bir dünyaya ilham kaynağı olabilecekler.

Jüri üyeleri, çeşitli tasarım dallarında dünyaca tanınan isimlerden oluşurken, danışmanlar da ilk dört tasarımcıyla da deneyimlerini paylaşarak koçluk yapacaklar. Tasarımcılar ve danışmanlar, iyi bir tasarımın daha iyi bir dünyaya ışık tutacağı yönündeki inancını paylaşıyorlar. 2018 Lexus Tasarım Ödülleri’nin tasarımcıları ve danışmanları, Ağustos ayında açıklanacak.

Başvurular ise, 24 Temmuz-8 Ekim arasında kabul edilecek. 20 finalist, 2018’in başlarında açıklanacak

Başvuru detaylarına buradan ulaşabilirsiniz:
LexusDesignAward.com

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN