concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

360° YAKLAŞIM

360 approach

LEXUS'UN ÇEVREYLE İLGİLİ ÇALIŞMALARI DÜNYAYA OLAN GERÇEK BİR SAYGININ ÜRÜNÜDÜR. LEXUS'UN OLUMSUZ OLABİLECEK ETKİLERİNİ NASIL AZALTTIĞINI ÖĞRENMEK İÇİN İNCELEYİN.

HEDEF: SIFIR EMİSYON

LEXUS OLARAK SEKTÖRÜN ÇEVRESEL ZORLUKLARA VERDİĞİ YANITA LİDERLİK ETME SORUMLULUĞUMUZ OLDUĞUNA İNANIYORUZ.

Çevresel sürdürülebilirliğin tek başına sektörümüzün ve toplumumuzun bu yüzyılda karşılaştığı en büyük zorluk olduğuna inanıyoruz. Buna yanıtımız sadece ürünlerimizi değil şirketimizi ve buradaki her bir kişiyi her açıdan etkiliyor.

Sürdürülebilir mobiliteye dair net vizyondan hareketle:

  • Hibrit araçlar gibi çığır açan çevresel teknolojilere öncülük ediyoruz
  • Tüm faaliyetlerimizin çevreye etkisini azaltıyoruz
  • Üretimde kullandığımız doğal kaynakları minimuma indiriyor ve geri dönüşüm ve yeniden kullanımı maksimuma çıkarıyoruz
  • Çevrenin kalitesini arttırmak için yerel topluluklarla çalışıyoruz

Buna çevresel liderliğe 360° yaklaşım adını veriyoruz. Faaliyetlerimizin her bir bölümünde sıfır atıkla sıfır emisyona ulaşmak için çabalıyoruz. Zamanı ve becerileri dikkate alarak ve Kaizen ("sürekli gelişim" anlamına gelen Japonca kelime) sayesinde bunun mümkün olduğuna inanıyoruz. Lexus'un büyümesinin ve başarısının buna bağlı olduğunu düşünüyoruz.

BİRİNCİ ADIM

ÜRÜN VE TASARIM STÜDYOSU GELİŞTİRME

ÇEVREYE OLUMSUZ ETKİYİ AZALTMAK İÇİN İLERLEMEYİ PLANLAYIP ÖLÇMEK GEREKİR. BU YÜZDEN TÜKETİLEN TÜM KAYNAKLARI, ÇEVREYİ VE ÜRÜNLERİMİZ İLE İLGİLİ SAĞLIK FAKTÖRLERİNİ DİKKATE ALAN KAPSAMLI BİR SÜREKLİ GELİŞİM SÜRECİ OLAN "YAŞAM DÖNGÜSÜ" KAVRAMINI KULLANIYORUZ.

environment nx clip

KOLAY GERİ DÖNÜŞÜM VE GERİ KAZANIM AMACIYLA YÜKSEK GERİ KAZANIMLI MALZEMELERİN KULLANIMA VE GERİ DÖNÜŞÜMÜ KOLAY OLAN PARÇALARIN KULLANILMASINA ÖNCÜLÜK EDİYORUZ.  


Bir Lexus aracın en az görünen parçaları bile bunu göz ardı etmeden tasarlanır: bagaj bölmesi trimi için geri dönüştürülmüş tamponlar kullanılır ve gösterge panelinin arkasında susturucu için de geri dönüştürülmüş, parçalanmış ses geçirmez malzeme kullanılır.

Araba kapısı trimleri artık önceden kullanılan odun yongaları yerine hatmi ailesinin bir üyesi olan kenaf sapıyla yapılmaktadır.

Diğer bitkilere göre CO2'yi iki ila beş kat daha fazla emen kenaf, kapı triminin daha hafif olması, ses geçirmezliğinin daha iyi olması ve ormanları tüketmeyen bir malzemeden olması açısından araba tamirhanelerinden alınan eski kullanılmış tamponlarla karıştırılır.

recyclable plastic

Sonsuz kez geri dönüştürülebilen plastiği geliştirdik - tüm araçlarımızda kullanıyoruz ve artık tüm otomobil üreticilerine sunuyoruz.

İKİNCİ ADIM

ÜRETİM

production

Lexus olarak sektörün çevresel zorluklara verdiği yanıta liderlik etme sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz. Çevresel sürdürülebilirliğin tek başına sektörümüzün ve toplumumuzun bu yüzyılda karşılaştığı en büyük zorluk olduğuna inanıyoruz. Buna yanıtımız sadece ürünlerimizi değil şirketimizi ve buradaki her bir kişiyi her açıdan etkiliyor.

Buna çevresel liderliğe 360° yaklaşım adını veriyoruz. Faaliyetlerimizin her bir bölümünde sıfır atıkla sıfır emisyona ulaşmak için çabalıyoruz. Zamanı ve becerileri dikkate alarak ve Kaizen ("sürekli gelişim" anlamına gelen Japonca kelime) sayesinde bunun mümkün olduğuna inanıyoruz. Lexus'un büyümesinin ve başarısının buna bağlı olduğunu düşünüyoruz.

ÜÇÜNCÜ ADIM

LOJİSTİK

Lexus'un çevre meseleleri, hammaddelerin toplanmasından ve nakliyesinden araç parçalarının işlenmesine ve montajına ve merkez, showroomlarımındaki süreçlerden aracın ömrü sonunda malzemelerin elleçlenmesine kadar geniş bir yelpazededir.

Diğer yandan lojistik milimizi yılda 3057 mil azaltmayı başardık ve bu da 1020 ton CO2'den tasarruf etmemizi sağladı. Bunu sevkiyat rotalarımızı dikkatli bir şekilde planlayıp, kamyon başına taşıma kapasitemizi iki katına çıkararak başardık.

logistics

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN