concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

YENİLİKÇİ
ARAÇ KOLTUĞU

Yenilikçi Lexus Kinetic Koltuk Konsepti 2016 Paris Motor Show'da dünya lansmanını yapıyor. Fiberle yapılmış ağ şeklindeki yapısıyla otomobil koltuğunun kullanım ilkelerini yeniden tanımlıyor.

İnsanda omurga başın dengede kalmasını sağlar. Yürüme ve koşma sırasında başın hareketini dengelerken, kalça ve göğsün de ters yönde hareket etmesine olanak verir.

ÖRÜMCEK
AĞ KONFORU

Bu hareketi araç koltuğunda yeniden yaratabilmek için, koltuk minderi ve sırtlığı yolcu ağırlığı ve dış kuvvetlerle kinetik olarak hareket edecek şekilde tasarlanmıştır. Böylece, koltuğa oturulduğunda görüş alanı sabit tutularak araç hareketlerinden etkilenmeden başın dengede kalması sağlanmaktadır. Bu, sürüş kolaylığı ve konforu arttırmaktadır.

Koltuk sırtlığının ortasından radyal olarak yayılan örümcek ağı desenli yapı koltuk iskeleti ve döşemesinin temel yapısıdır. Son derece esnek olan bu yapı vücudun şeklini alır ve yükü dağıtarak uzun süreler boyunca konforlu bir şekilde oturmaya imkan sağlar.

YÜKSEK SÖNÜMLEME ÖZELLİKLİ KOLTUK YAPISI

Koltuğun sırtlık merkezi, göğsün koltuk üzerindeki dik eksende döner hareket yapmasını sağlayacak şekilde omuz yüksekliğinde yer almaktadır. Bu başı dengede tutar ve destek olur. Aynı zamanda koltuk yapısının daha ince olmasını sağlayarak araç ağırlığının azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

Koltuk sırtlığında kullanılan örümcek ağı şeklindeki yapı malzemesinde petrol bazlı ürünler yerine çevre dostu sentetik ipek malzeme kullanılmıştır. Son derece yüksek sönümleme özellikli koltuk yapısındaki bu sentetik ipek doku, mikrobiyolojik fermantasyondan sonra eğilerek şekillendirilen proteinden oluşmaktadır.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN