concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

LEXUS DÜNYA MODA MARKALARIYLA BİR ARADA

lexus dunya markalariyla bir arada

SADECE OTOMOBİL DEĞİL BİR YAŞAM TARZI SUNAN LEXUS MARKASI, İSTİNYE PARK’TA AÇTIĞI MİNİ SHOWROOM İLE BİRLİKTE DÜNYACA ÜNLÜ MODA MARKALARIYLA AYNI YERDE HİZMET VERMEYE BAŞLADI.

Hem şık tasarımı, hem de bulunduğu konum itibariyle Lexus müşterilerine en yakın ve en özel hizmeti sunan Lexus Mini Showroom’da, her ay farklı bir Lexus modeli sergilenecek. Böylece Lexus müşterileri dünyaca ünlü moda markalarının mağazalarını dolaşırken, aynı zamanda adeta her bir moda ikonu tasarımı olan Lexus modellerini de inceleme fırsatı edinecekler. Lexus müşterilerinin rahat ve hızlı hizmet alması için tasarlanan Mini Showroom’da Türkiye’de satılan IS, LS, GS, NX, RC ve RX olmak üzere 6 modelinin test sürüşü imkanı sağlanacak. İstinye Park’taki showroom, her gün 10:00-22:00 arasında hizmet verecek.

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Ali Haydar Bozkurt, Lexus markasının ürettiği otomobillerden sunduğu hizmetlere kadar farklı bir yerde konumlandığını ifade ediyor. Üst Premium segmentte yerini alan Lexus için İstinye Park’ta açtıkları mini showroom ile dünyaca ünlü lüks markalar arasında yer aldıklarını da belirten Bozkurt “Buraya gelen müşterilerimize araçlarımızı deneyimlemeleri için test sürüşü imkanı da tanınıyor. Burası Maslak’taki showroom’umuza çok yakın bir konumda ve isteyenlere çok kısa zamanda test sürüşü imkanı sunabiliyoruz. Şu anda bu mini showroom’da Lexus RX450h sergileniyor. Her ay modelleri değiştirerek Lexus’un diğer modellerini de sergilemeye devam edeceğiz. Dünyaca ünlü moda markaları arasında yer alarak, aynı zamanda Lexus’un sadece bir otomobil markası değil bir yaşam tarzı olduğunu da vurguluyoruz. Burada lüks markalarla işbirliği yapıp, ortak test sürüşü etkinlikleri de yapmayı planlıyoruz. Lexus müşterilerinin aracı test etmeden karar vermesini istemiyoruz çünkü bu otomobili kullandıklarında farkı hemen anlayacaklardır.” dedi.

Anti-aging Otomobil Markası Lexus

Premium segment kullanıcılarına farklı bir hizmet anlayışı getiren Lexus, aynı zamanda otomobilleriyle de hiçbir üreticinin sahip olmadığı özellikleri sunuyor. Lexus markasının en önemli özelliklerinden biri ise, sunduğu donanımlarla birlikte “anti-aging”, yani yaşlanma karşıtı otomobiller sunması.

İster bir Lexus’un direksiyonunda, isterseniz de rahat arka koltuklarında olun, bu otomobil sizi rahatlatıcı bir etkiyle sarıyor. Bu da Lexus’un bir otomobilden daha fazlası olduğunu, güvenlik, sağlamlığın yanı sıra içerisinde bulunanları rahatlatan bir otomobil olduğunu gösteriyor. Üstelik bu özellikler de bilimsel olarak kanıtlanmış verilere dayanıyor.

Bazı Lexus modellerinde yer alan Nanoe Teknolojisi’ne sahip klima, sadece basit bir şekilde kabindeki sıcaklığı kontrol etmiyor. Sahip olduğu farklı özelliklerle dünyanın ilk anti-aging, yani yaşlandırma karşıtı klima sistemini kullanıcılara sunuyor.
Dünyanın en gelişmiş klima sistemi olarak gösterilen Lexus Nanoe Teknolojisi, birçok özelliğiyle birlikte sürücü ve yolcuların mümkün olan en rahat yolculuğu yapmalarını sağlıyor. Ayrıca bağımsız kontrol sistemleriyle birlikte her yolcu istediği sıcaklığı ayrı ayrı ayarlayabiliyor.

Lexus’un fark yarattığı nokta ise bununla sınırlı kalmıyor. Anti-aging özelliği sunan bu klima, havayı daha saf hale getirerek temizliyor. Klima aktif hale getirildiğinde çalışan sistem, otomatik olarak devreye giriyor. Kabine 20 ila 50 nano metrelik, su molekülleri salıyor. Bu negatif iyon yüklü su molekülleri, hem havayı temizliyor hem de içerideki kokuyu yok ediyor.

Kabinde Bir Deniz Havası

Nanoe teknolojisine sahip klima sayesinde Lexus’un içerisindeki hava, rahatlatıcı bir etki sağlıyor. Sıkışık ve bunaltıcı bir trafiğin içerisinde yer alsanız da, Lexus’un kabininde bu stresten uzaklaşıyorsunuz. Kabine salınan negatif iyon yüklü su moleküllerinin en büyük özelliği deniz kenarındaki o rahatlatıcı etkiyi otomobilin içerisinde yaşatması. Çünkü bilimsel araştırmaların da gösterdiği gibi şelaleler, deniz kenarları ve dağlarda insanı rahatlatan ve huzur veren etkenin negatif iyonlar olduğu kanıtlanmıştır.

Bir yandan Lexus’un içerisinde stresten uzaklaşırken, bir yandan da klimanın teknolojisi cildinizi ve saçınızı nemlendirerek yaşlandırmayı geciktirici bir etki sağlıyor. Böylece Lexus’un içerisindeyken bir terapi görüyor gibi olacaksınız. Üstelik bu sistem, koltukları ve tavanı da otomatik olarak temizleyerek sizi alerjenlerden de koruyor.

Bir Orkide Yetiştirecek Kadar Temiz Bir Kabin

Bir Orkide çiçeğini yetiştirmenin ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Işığa, sıcaklığa ve neme çok hassas olan orkideleri doğal ortamda bile yetiştirmek çok zorken, Lexus çalışanları aracın kabini içerisinde 50 adet Orkide yetiştirmeyi başardılar.

LS modelinin içerisine, arka koltukta yetiştirilen bu Orkideler, otomobilin içerisindeki havanın ne kadar temiz olduğunu ve ne kadar hassasiyetle ayarlandığını gösteriyor. Tüm bunlar Nanoe sisteminin sadece kabin sıcaklığını kontrol eden bir sistem olmadığını da kanıtlıyor.

Lexus’da Osmanlı Etkisi: Ottoman Koltuklar

Lexus’un kabininde yolcularını rahatlatacak sayısız detaylardan birisi, Ottoman, yani Osmanlı ismindeki koltukları. LS modelinde sunulan Osmanlı koltukları, lüks ve konfor seviyesine farklı bir boyuta taşıyor.

Elektrikli olarak kontrol edilebilen koltukları 45 dereceye kadar geriye yatırabiliyorsunuz. Bunun salondaki koltuklarınızdan bile rahat olduğunu söyleyebiliriz çünkü Japonca parmak hareketleri anlamında gelen ve 8 noktadan yapılan Shiatsu masajı yapma özelliğinde sahip.

Lexus’un gerçek kullanıcılardan oluşan güvenilirlik ödüllerini almasının yanı sıra “En Rahat Koltuk Ödülü’nün” de sahibi olması da bu yüzden şaşırtıcı değil. Her yıl Auto Express tarafından yapılan Driver Power Survey araştırmasında son jenerasyon RX’in koltukları bu ödülün sahibi oldu. Bu koltuklar rahat olmasının yanı sıra yorgunluk önleyici özelliğe de sahip.

Lexus’un sahip olduğu bu farklı ve hiçbir otomobilde bulamayacağınız özellikler, şehir içinde rahat ve sessiz bir sürüş (şehir dışında da performans, daha çabuk hızlanma) sağlayan Lexus Hibrit sistemi, ses izolasyonu sağlayan ve yol gürültüsünü azaltan hava odacıklı jantlar, konser salonu kalitesinde müzik dinlemenizi sağlayan ses sistemi ile bir araya geldiğinde tüm bunlar insana huzur veren stresi azaltıp adeta “anti aging” etkisi yaratıyor.

Negatif İyonların Sağlık Açısından Faydaları

Şehirde yaşayanların mutsuz olmalarının en büyük sebebi havadaki negatif iyonların azlığından geliyor. Bizi mutsuz eden pozitif iyonlar kapalı ve klimalı ortamlar, uzun süre şehir içinde araç kullanmak, sentetik koltuk döşemeleri, elektromanyetik aletler, dev ekran televizyon, video, faks, fotokopi makinaları ve aşırı toz gibi alanlarda bulunuyor. Sürekli bu alanlarda bulunmak insanı mutsuz ediyor.

Araştırmalar ise negatif iyonların su bazlı olduğunu ve daha çok şelalelerin etrafında ve deniz kenarlarında olduğunu ortaya koyuyor.

Negatif iyonun 5 faydası

1- Negatif iyonlar kendinizi iyi hissetmenizi sağlar ve zihninizi rahatlatır.
2- Negatif iyonların havadaki tozu, poleni, hayvan tüylerinin ve diğer potansiyel alerjenleri yok ettiği kanıtlanmıştır.
3- Negatif iyonların rahatlatıcı bir etkisi vardır, bu sayede nefes alma oranınız normale döner, kan basıncı düşer ve tansiyonu dengeler.
4-Çalışmalar, yüksek negatif iyon seviyesi olan yerlerin anti-depresan etkisi olduğunu gösteriyor.
5-Enerji seviyesini ve odaklanmayı artırır. Bu da direksiyon başındaysanız sürüş için çok önemli bir etkendir.

TEST SÜRÜŞÜ İÇİN TIKLAYIN

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN