concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

Lexus, Valerian Filmi İçin “Skyjet” Uzay Aracını Tasarladı

Lexus Skyjet 01

Lexus, sadece bir otomobil üreticisi değil bir yaşam tarzı markası olduğunu göstermeye devam ediyor.

2017’de vizyona girecek ve büyük bir merakla beklenen kitap uyarlaması “Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu” filminde de Lexus’un yıldızı bir kez daha parlayacak.

Lexus’un tasarım ve mühendislik grubunun, Valerian ekibiyle birlikte tasarladığı SKYJET uzay aracı, filmin yıldızı Dane DeHaan ile birlikte tanıtıldı. Lexus’un Miami’deki gösterisinin bir parçası olarak gösterilen tek koltuklu SKYJET uzay aracı, aynı zamanda markanın son ürünlerini ve sunduğu yaşam tarzını temsil ediyor.

Lexus Skyjet 02

Valerian’ın zamanda ve uzayda yolculuk yapmasını sağlayan SKYJET modelinin tasarım teması film yapımcıları ve Lexus tasarımcılarının bir araya gelmesiyle oluşturuldu. Lexus’un kendine özgü ön panjurunu taşıyan SKYJET, Lexus LC coupe modelinin tasarımını yansıtan farlarını da kullanıyor. Lexus dokunuşlarına sahip uzay aracı atletik ve aerodinamik duruşuyla dikkat çekiyor.

Lexus Skyjet 03

Konsept model tamamlanırken Lexus’un son Yapay Zeka ve HMI teknolojisini de araca eklendi. Ayrıca filmin hikayesine göre geleceğin enerji kapsülü olarak gösterilen araç, Lexus’un yenilikçi hidrojen yakıt hücresi teknolojisinden ilham aldı.

Valerian'ın efsanevi kovalama sahnelerinde en heyecan verici anların parçası olan SKYJET, markanın sıra dışı deneyimler yaratma felsefesini de yansıtıyor. Lexus bakış açısıyla oluşturulan SKYJET ile mühendisler ve tasarımcılar bir uzay aracı üzerinde çalışma şansı elde ettiler.

Lexus Skyjet 04

Lexus, Temmuz ayında vizyona girecek film öncesinde, film tutkunlarını Valerian dünyasına daha da yaklaştıracak deneyimler sunmaya devam edecek.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN