concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

SPOR YAT

Sadece bir otomobil üreticisi değil, bir yaşam tarzı markası olan Lexus, imza attığı yeni ürünlerle hayranlık uyandırmaya devam ediyor. Lexus, performanslı bir yatın nasıl olması gerektiğini kanıtlamak üzerine, lüks ve performans konusundaki deneyimlerini denizcilik alanına aktardı. Markanın lüks ve sıra dışı yaşam tarzını yansıtan ve Miami’de tanıtılan Spor Yat konsepti, bir çift yüksek performanslı Lexus V8 motoruyla donatıldı.

Günlük kullanımlara uygun yat, sekiz kişiye kadar taşıma kapasitesine sahip. İlham veren tasarımı ve çizgileri ise, Lexus Tasarım Merkezi tarafından yapıldı. Lexus’un yaratıcı gücünün altını çizen bu lüks ve sportif konsept, mühendislerin yaratıcılıklarını da başka bir boyuta taşıdı.

TASARIM

Lexus Spor Yat konseptinde, üst güverte ve dış gövde, iç bölümle kusursuz bir uyum yakalayacak şekilde tasarlandı. Yarış otomobilleri, süper spor otomobiller ve yüksek performanslı uçaklarda kullanılan karbonfiber takviyeli polimer (CFRP) teknolojisiyle tasarlanan gövde, hem çok daha sağlam hem de çok daha hafif hale getirildi. Bu sayede karbon takviyeli fiber kullanılarak yapılan benzer yatlara göre 1,000 kg civarında ağırlık tasarrufu elde edildi. Suyun altında kalan gövde kısmı ise, yüksek hızlardaki dengeyi artıracak ve sürtünmeyi azaltacak şekilde tasarlandı.

Spor Yat’ta, Lexus RC F coupe, GS F spor sedan ve yeni LC 500’de kullanılan yüksek performanslı motor baz alınarak yapılan çift 5.0 litre V8 ünite bulunuyor. Her bir motor 440 bg civarında güç üretiyor ve yatı maksimum 43 knot hızına çıkarıyor.

ÖZELLİKLER

Yatın kabini de, bir Lexus otomobili gibi lüks özelliklerle donatıldı. Kaptan, yatın kontrollerini ve sistemleri renkli dokunmatik ekranlı bir panelle gerçekleştiriyor. Bu ekrandan GPS navigasyonu, dijital veriler, yüzey radarı, su altı sonarı, ışıklandırma ve eğlence sistemleri takip edilebiliyor. Kaptan koltuğu elektrikli olarak ayarlanırken, her iki taraftaki dirseklik katlanarak yolcular için birer koltuk haline dönüşebiliyor.

Öndeki yolcu kabininde lüks Lexus derisi, ahşap ve cam detaylarla buluşuyor. 6 kişiye kadar kapasite sunan masa ve koltuklar, klima sistemleri ve eğlence sistemleri kabinin öne çıkan yanları olarak dikkat çekiyor.

Mutfakta ise iki ocak, lavabo ve buzdolabı bulunuyor. Aynı zamanda kullanışlı bir banyo da yer alıyor. 4G Wi-Fi gibi tüm bağlantı özelliklerine sahip entegre ses-görüntü ekipmanları, Mark Levinson ses sistemleriyle buluşarak eşsiz bir deneyim sunuyor.

LEXUS SPOR YAT

TEKNİK ÖZELLİKLER

Uzunluk 12.7 metre
Genişlik: 3.86 metre
Kapasite: 8 kişi
Toplam güç: 885 bg
Maksimum hız: 43 knot

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN