TAMAMEN YENİ LEXUS ES İLE
LÜKS KAVRAMI KÖKTEN DEĞİŞİYOR

ES İLE TANIŞIN

Sedan kategorisinde altı nesil başarıdan sonra, yeni, yedinci nesil Lexus ES daha iddalı bir şekilde geliyor.

Geleneksel müşteriler, yeni ES'yi her zamankinden daha geniş, daha sessiz ve daha güvenli bulacaklar. Yeni nesil müşteriler ise, keskin bir performansa, sınıfında lider bir güvenlik teknolojisine ve bu segmentte nadiren bulunan bir işçilik seviyesine sahip bir sedanla tanışacak.

    Lexus ES Key Features
 • DİNAMİK YETENEKLER

  Konforu, şıklığı ve sunduğu lüks ile bilinen ES, şimdi ise daha dinamik bir dış tasarım ve daha iyi bir sürüş performansı sağlayan yepyeni bir şasi ile güçlü yönlerini ortaya koyuyor.

 • TAMAMEN YENİ GLOBAL MİMARİ

  ES’nin göz alıcı tasarımı, tamamen yeni Global Mimari (GA-K) ile birleştirildi. Bu yeni platform, daha iyi sürüş deneyimi ve daha yüksek güvenlik sağlıyor.

 • ES F SPORT İLE TANIŞIN

  F SPORT versiyonu ES serisinde ilk defa yer alıyor. Arka spoyler, F Sport logosu ve 19 inçlik jantlarla Lexus LC'ye benzer bir görünümü andıran ES F Sport, sadece F Sport modellerinde sunulan Safir Mavi ve F Sport Beyazı renk seçeneklerine de sahip.

 •     Lexus ES Exterior

  TAMAMEN YENİ ES

  DIŞ TASARIM

  Yeni Global Mimari - K (GA-K) platformu üzerine inşa edilen Yeni ES, Lexus'a orta boy lüks sedan tasarımının sınırlarını keşfetme fırsatı verdi. Dinamik ve akıcı bir tasarım ile farklı bir siluete sahip olan ES keskin hatlara sahiptir.

 •     Lexus ES Exterior

  TAMAMEN YENİ ES

  DIŞ GÖRÜNÜM

  ES'i tasarlarken, ES'in Baş Tasarımcısı Yasuo Kajino'nun ve ekibinin başlangıç noktası, sürücü odaklı bir kokpiti ön yolcu için geniş ve konforlu bir alanla harmanlayan "Lexus Gelecek Kabin Konsepti" oldu. Bu konsept, bir dizi bağlı servis dahil, isteğe bağlı navigasyon sistemi ile bağlantılı bir alan oluşturur. Navigasyon, 12.3 inç multimedya ekran ve ikinci nesil dokunmatik yüzey kontrolü sağlar. Ses tanıma özelliği, sürücünün akıllı telefon kontrolüne izin veren bir mobil asistana kadar uzanır.

 •     Lexus ES Exterior

  TAMAMEN YENİ ES

  PERFORMANS

  Baş Mühendis Yasuhiro Sakakibara'ya göre, ES, öncekilerin herhangi birinden daha yüksek bir performans seviyesi sunmak için üretildi. Şasi ekibi, her harekete hızlı bir tepki duygusuyla bir araya getirildiğinde, rahat bir öngörülebilirlik duygusu yaratmaya çalıştı. ES'nin baş test sürücüsü Yoshiaki Ito bu tutkularını “Her sürücünün, ES'nin direksiyonuna geçtiğinde tam bir kontrol hissi duymasını istiyoruz. Sadece yumuşak bir sürüş sunmanın ötesine geçen bir konfor seviyesi sunuyoruz.” şeklinde açıklıyor.

 •     Lexus ES Exterior

  TAMAMEN YENİ ES

  YENİ NESİL HİBRİT TEKNOLOJİSİ

  Türkiye de dahil olmak üzere Batı ve Orta Avrupa’da satışa sunulacak olan ES 300h, yeni dördüncü jenerasyon kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisini kullanıyor. Sıra dışı yakıt verimliliği, yüksek performans ve düşük emisyon değerlerinin sunulmasını sağlayan hibrit ES, 2.5 litrelik benzinli motoru, daha hafif, kompakt ve daha fazla güç yoğunluğuna sahip elektrikli motorla kombine ediyor. Toplamda 218 HP güç üreten ES 300h, sadece 4.7 lt/100 km tüketime sahip.

Next steps