1. ARAÇ MODELLERİ
 2. LM MY 23
Ne aramıştınız?
7 koltuklu veya 4 koltuklu olmak üzere, her iki versiyonda da geniş iç mekan sunan LM, gösterişli deri koltukları ve zarif tasarımı ile birlikte ayrıcalıklı bir karşılama sağlıyor. 7 koltuklu versiyonda bulunan ikinci sıra koltuklar yolculara lüks bir yolculuk deneyimi sunarken, 4 koltuklu versiyon​, tamamen yatırılabilen VIP arka koltukları sayesinde uçaklardaki ‘business class’ konforunu yansıtıyor. LM 350h ile yolculuk yapmak, 250 hp güce sahip, akıcı bir sürüş sağlayan yeni nesil hibrit güç aktarımıyla​ son derece keyifli bir deneyime dönüşüyor.
 • TAMAMEN YENİ LEXUS LM

  Tamamen yeni amiral gemimiz Lexus LM, Lexus'u ultra lüks ve şoförlü araçlara yönelik yeni bir segmente taşıyor.

                                                                                                               

 • LEXUS TAKUMI İŞÇİLİĞİ

  Lexus LM modelini eşsiz bir hisse, performansa ve görünüme kavuşturacak şekilde tasarlayan Takumi Ustaları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Otomobilinizi seçin ve tasarlayın

Donanımınızı seçin:

4 Seçenek

Sonuç yok

 • LM - 4 Koltuklu - Light Edition - Lüks Minivan

  LM 4 Koltuklu - Light Edition

  Lüks Minivan
  • +
   23 Hoparlörlü Mark Levinson® Premium Ses Sistemi
  • +
   48 inç Arka Ekran (Tam/Çift Ekran Modu)
  • +
   Buzdolabı (Arka Orta Konsol)

  e-CVT | 4x4
 • LM - 4 Koltuklu - Dark Edition - Lüks Minivan

  LM 4 Koltuklu - Dark Edition

  Lüks Minivan
  • +
   23 Hoparlörlü Mark Levinson® Premium Ses Sistemi
  • +
   48 inç Arka Ekran (Tam/Çift Ekran Modu)
  • +
   Buzdolabı (Arka Orta Konsol)

  e-CVT | 4x4
 • LM - 7 Koltuklu - Light Edition - Lüks Minivan

  LM 7 Koltuklu - Light Edition

  Lüks Minivan
  • +
   21 Hoparlörlü Mark Levinson® Premium Ses Sistemi
  • +
   Ön Cama Yansıyan Renkli Gösterge Ekranı
  • +
   Masaj Fonksiyonlu 2.Sıra Koltuklar

  e-CVT | 4x4
 • LM - 7 Koltuklu - Dark Edition - Lüks Minivan

  LM 7 Koltuklu - Dark Edition

  Lüks Minivan
  • +
   21 Hoparlörlü Mark Levinson® Premium Ses Sistemi
  • +
   Ön Cama Yansıyan Renkli Gösterge Ekranı
  • +
   Masaj Fonksiyonlu 2.Sıra Koltuklar

  e-CVT | 4x4
Değerler karşılaştırma amacıyla verilmiştir. Yakıt tüketimini ve CO₂ değerlerini yalnızca aynı teknik prosedürlere göre test edilmiş araçlar ile karşılaştırın. Bu değerler gerçek hayattaki sürüş koşullarını yansıtmayabilir. Tüm araçlar Uluslararası Uyumlu Binek Araç Test Prosedürüne (WLTP) göre sertifika almıştır. CO₂ değerleri (ve bazı ülkelerdeki taşıt vergisi ile önerilen anahtar teslim fiyatları), resmi hesaplama yöntemi değiştiği için 1 Nisan 2020'den önce basılan bilgilerden farklı olabilir.​

LM 350h 4 KOLTUKLU

 • 4 KOLTUKLU VIP KULLANIM

  Modern bir oturma odası kadar konforlu ve mobil bir ofis kadar kullanışlı olan LM 350h 4 Koltuklu, benzersiz ve ferah bir hisse sahip. El işçiliğiyle dikilen deri koltuklarda, akıllı telefon benzeri iki adet dokunmatik kontrol paneline sahip kol dayama yerleri ve kabartmalı Lexus logolu koltuk başlıkları bulunuyor. VIP arka koltuklarda, okuma lambaları ve kenarlardaki kol dayama yerlerine katlanarak gizlenebilen masalar yer alıyor. Havalandırmalı ve ısıtmalı ön ve arka koltuklara ek olarak, arka camlardaki güneşlikler konforunuzu ve mahremiyetinizi artırıyor. Sürücünüz, konuklar araca yaklaşırken sofistike bir karşılama sağlayacak şekilde elektrikli kayar kapıları veya bagajı açmak için tavandaki kontrol panelini rahatlıkla kullanabiliyor.

 • TAMAMEN YATIRILABİLEN VIP KOLTUKLAR

  Özel olarak geliştirilen dört koltuklu düzen, iş insanlarının şoförlü kullanım ihtiyaçlarına kusursuz bir şekilde yanıt verecek şekilde tasarlandı. LM'in 4 koltuklu versiyonunda arkada, uçaklardaki business class konforunda iki adet VIP koltuk yer alıyor. Bu VIP koltuklar yatırılarak tamamen yatay bir formda kullanılabiliyor. Ayrıca koltuk minderleri ve sırtlıkları uyluklara, sırta ve omuzlara masaj yapmak için entegre hava kanallarına sahip. Elektrikli ayarlanabilen ayak dinlendirme yerleri ise alt bacaklara destek sağlıyor. Bununla birlikte ‘Climate Concierge’ özelliği, klima sıcaklığını en doğru şekilde ayarlamak için vücut sıcaklığınızı takip ediyor. Bunun için koltuk havalandırmalarını, kabin havasını ve nemini ayarlıyor. Elektrikli ayarlanabilen VIP koltuklar, alt bacaklara cömert bir destek sağlayarak yolcunun rafine bir alanda ideal sıcaklık içerisinde yolculuk yapmasını sağlıyor.

 • İÇECEKLER, DERGİLER, NETFLIX

  LM'in arka yaşam alanında çantalar için bölmeler, koltuk kol dayama yerlerinde katlanabilir masalar ve en sevdiğiniz yayınlar veya tabletler gibi unsurlar için saklama alanları yer alıyor. Böylece LM, tüm yolcuların her türlü depolama ihtiyacını karşılıyor. Yüksek çözünürlüklü, ekstra geniş 48 inç büyüklüğünde ekrana sahip arka koltuk eğlence sistemini ise çok beğeneceksiniz. Serinlemek için bir içecek istediğinizde, elinizin hemen altındaki 14 litrelik buzdolabına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

4 koltuklu versiyon, ön ve arka kabini ayıran seperatör sayesinde​ mahremiyet ve gizlilik seviyesini artırıyor. Ön ve arka kabin arasında, ferahlık hissinden ödün vermeden iki farklı seviyede gizlilik imkanı sunan karartma işlevine sahip elektrikli açılabilir bir cam bölme bulunuyor. Bu bölmenin hemen altında ise arka koltuklarda oturan yolcular için gelişmiş ses sistemine sahip 48 inç büyüklüğünde bir ekran yer alıyor. Bu ekran, multimedya sistemi, online toplantılar ve film gibi eğlence içerikleri dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılabiliyor. Lexus'ta bir ilk olan arka Climate Concierge özelliği, klima, koltuk pozisyonu, güneşlik ve ışıklandırma gibi unsurların kontrolünü sağlayarak yolcular için her zaman ideal kabin ortamının elde edilmesine yardımcı oluyor.

PERFORMANS

 • DAYANIKLI PLATFORM

                                                                                        Yeni LM 350h, Lexus’un GA-K platformu üzerine inşa edildi. Uzun aks aralığının yanı sıra rijitliği artıracak unsurlarla donatıldı. Bu ekstra dayanıklı gövde yapısı, Lexus mühendislerinin LM'in süspansiyonlarını hassas bir şekilde ayarlayabilmesine ek olarak ve performans ve konforu üst düzeyde sunmalarına imkan sağladı. Geniş iz açıklığı ve 19 inç jantlar yol tutuşu artırırken LM modelinin güven veren bir görünüme sahip olmasına yardımcı oldu.

 • 4. NESİL KENDİ KENDİNİ ŞARJ EDEN HİBRİT

  LM 350h, her koşulda konfor ve güven sağlamak adına Lexus Kendi Kendini Şarj Eden Hibrit teknolojisini kullanıyor. Bu sistem, 2.5 litre benzinli motoru ve elektrik motorlarını kombine ederek 250 hp (184 kW) güç sağlıyor. Bu sayede, yüksek verimliliğin yanı sıra 0-100 km/sa hızlanmasını sadece 8.7 saniyede tamamlayabiliyor. LM 350h, 163 g/km* CO2 emisyonu​ ve 7.2 l/100 km* yakıt tüketim değeriyle​ dikkat çekiyor. Tam hibrit sistemin sürüş ve frenleme sırasında kendi kendini şarj etmesi, yakıt tüketiminin her zaman düşük tutulmasına yardımcı oluyor.

 • 2.5 LİTRELİK BENZİNLİ MOTOR / HİBRİT GÜÇ ÜNİTESİ

  LM 350h'de bulunan 2.5 litrelik benzinli motor, akıcı ve sürücü tepkilerine anında tepkiler veren bir sürüş için, ön elektrik motoru, jeneratör ve güç ayırma mekanizması tek bir gelişmiş hibrit aktarma organına sahip sistemÇok eksenli motor/jeneratör düzeni sayesinde ultra kompakt bir yapıya sahip sistem, aynı zamanda sınıfındaki en yüksek verimliliği, sessizliği ve performansı sunuyor.

LM 350h için yeni geliştirilen ve boyutlandırılan 4. nesil nikel metal-hidrit batarya, aracın geniş yaşam alanına ve üstün performansına katkı sağlıyor. Soğutma sistemi de LM için özel olarak optimize edildi. Doğrudan transaksın üzerine monte edilen yeni kompakt PCU (Güç Kontrol Ünitesi), aerodinamiği geliştiren ve yakıt tüketimini azaltan yere yakın gövde çizgisinin tasarlanmasına olanak tanıdı.

Yeni LM 350h'de bulunan E-FOUR elektrikli dört çeker sistemi kesintisiz çalışarak daha fazla tork ve daha yüksek çekiş gücü sağlıyor. Performansta önemli bir iyileşme sağlayan çok bağlantılı arka süspansiyon, üstün yanal denge ve gövde rijitliğini artıran bir sürüş karakteristiği getiriyor. Daha yüksek seviyede torku yönetebilen LM, aynı zamanda daha düşük gürültü ve titreşim seviyelerine sahip. Adaptif Değişken Süspansiyon (AVS), sürüş kalitesini artırmak ve virajlarda yol tutuşu daha da iyileştirmek adına dört lastiğin tamamında sönümleme kuvvetini kontrol ediyor.

GÜVENLİK

 • ÜÇÜNCÜ NESİL LEXUS SAFETY SYSTEM +

  Tamamen yeni LM, geliştirilmiş kaza riski algılamasına sahip üçüncü nesil Lexus Safety System+’ta yer alan gelişmiş aktif güvenlik ve sürücü destek sistemleriyle donatıldı. Gelişmiş güvenlik özellikleri arasında direksiyon destekli Proaktif Sürüş Asistanı ve sürücünün yorgunluk veya dikkat dağınıklığı belirtilerini kontrol eden Sürücü Monitörü de yer alıyor.

   

 • ÇARPIŞMA ÖNLEYİCİ SİSTEM

  Lexus Çarpışma Önleyici Sistem, gündüz motosikletleri algılamanın yanı sıra, sola/sağa dönüşler ve trafiğin aniden durması gibi durumlar dahil olmak üzere, daha fazla çarpışma senaryosunun önlenmesini sağlıyor. Bununla birlikte, kavşaklardan dönüş yapılırken karşıdan gelen araçları veya karşıdan karşıya geçen yayaları da algılayarak kaza riskini azaltıyor. Kazalardan kaçınma kabiliyeti, Acil Durum Direksiyon Yönlendirme Desteği sayesinde daha da artırıldı.

   

 • DİNAMİK RADARLI HIZ SABİTLEYİCİ

  Bu sistem, milimetre dalga radar sensörünü ve kamerayı kullanarak öndeki araçları algılıyor ve güvenli takip mesafesinin korunmasını sağlıyor. Öndeki araç durduğunda, LM de duruyor. Öndeki araç yeniden hareket ederse, LM de ilerlemeye başlıyor. Sistem, önünüzde aniden duran trafiği hızlıca algılıyor ve Şerit Takip Asistanı ile birlikte virajlarda daha doğal bir çizgi izlemenize yardımcı oluyor. Ek olarak, yan şeritte daha yavaş giden bir araca doğru oluşabilecek istemsiz yaklaşmaları da engelliyor.                                                              *Gelişmiş Şerit Takip Asistanı, ‘ şerit takip’ ve ‘şerit ortalama’ işlevini kullanarak LM'i şeridin ortasında tutmaya yardımcı oluyor ve virajlar sırasında da sürücüye destek sağlıyor.

Trafik İşareti Algılama Sistemi (RSA), trafik işaretlerini algılayarak, sürücüyü çoklu bilgi ekranı aracılığıyla bilgilendiriyor. Dinamik Radarlı Hız Sabitleyici’yle kullanıldığında aracın hızı, RSA tarafından algılanan hız limitlerine göre otomatik olarak ayarlanıyor.

Engel Algılama Asistanı ile donatılan Proaktif Sürüş Asistanı, sürücünün yayalardan, bisikletlilerden ve park halindeki araçlardan kaçınmasına yardımcı olmak için fren ve yönlendirme desteği sağlıyor. Yavaşlama Yardımı, gaz pedalı bırakıldığında, bir viraja veya öndeki araca yaklaşırken yumuşak bir yavaşlama yapılmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda sistem virajları algılıyor ve hassas bir yönlendirme için direksiyon desteğini ayarlıyor.

LED’lerin aktif hale getirilmesiyle çalışan Adaptif Uzun Hüzme Far Sistemi (AHS), öndeki araçlardan gelen ışığı algılamak için monoküler bir kamera sensörü kullanıyor. Sistem, uzun farların karşıdan gelen sürücülerin gözlerini kamaştırmayacak şekilde far ışık dağılımını otomatik olarak optimize ediyor. AHS böylece uzun farları açıp kapatma ihtiyacını ortadan kaldırarak sürücünün yükünü azaltıyor ve gece sürüşlerinde mükemmel bir görüş elde edilmesine yardımcı oluyor.

KENDİNDEN EMİN TASARIM

 • CESUR LEXUS TASARIMI

                                                                                        Ön tarafta yer alan Lexus’un imzası ön panjur, LM 350h'nin göz alıcı görünümünü vurgulayan daha keskin üçlü LED farlarla kombine ediliyor. Yandan bakıldığında karartılmış sütunlar ferah yaşam alanını ve LM'in akıcı çizgilerini vurguluyor. 19 inç alaşım jantlar ve uzun aks aralığı, daha fazla dinamizm sağlıyor. LM’in arkasında bulunan şerit şeklindeki LED aydınlatma ve yeni “LEXUS” yazısı, aracın yollardaki fütüristik tarzına gönderme yapıyor. LM modelinde sunulan Sonik Bordo, Sonik Titanyum, Sonik Beyaz ve Grafit Siyah gövde renkleri, aracın saygınlığını zarif bir şekilde yansıtıyor. Arka koltukların hemen yukarısına konumlandırılan cam tavanlar ise, yaşam alanındaki ferahlık hissini bir üst seviyeye taşıyor.

 • YENİ SPINDLE GÖVDE / LEXUS İMZASI ÖN PANJUR

  Dış tasarımdaki dinamizm ile yeni nesil Lexus tasarım dili yepyeni bir segmente taşınıyor. Tasarımcılarımız, Lexus’un yeni spindle gövde tasarımını, yeni LM’in kimliğiyle bir araya getirdi. Ön panjurun etkileyici bir şekilde araca entegre edilmesiyle LM, düşük ağırlık merkezini vurgulayarak dengeli bir sürüş sunan, kendinden emin bir tarza sahip oldu.

 • ÜÇLÜ LED FARLAR / LEXUS İMZASI ARKA AYDINLATMA

  Daha akıcı, keskin ve yatay tasarıma sahip 3 projektörlü LED farlar, sade tasarımıyla etkileyici bir izlenim yaratmayı başarıyor. Üst ve alt köşelerinde yer alan ok şekli, Lexus marka kimliğini vurgularken gündüz farları ise güzel ışık geçişleri yaratılmasını sağlıyor. LM’in arka aydınlatma grubu, L şekilli eşsiz tasarımıyla harika bir görünüm sağlarken aracın ait olduğu lüks segmentin de altını çiziyor.

Tavana entegre edilen kontroller sayesinde sürücü, elektrikli kayar kapıları ve elektrikli bagaj kapağını otomatik olarak kontrol edebiliyor ve bu sayede konuklara sıcak bir karşılama sağlanıyor. Aynı şekilde, anahtar cebinizdeyken araca yaklaştığınızda, anahtardaki düğmeye veya kayar kapının koluna dokunarak kapıların açılmasını sağlayabiliyorsunuz. Aynı şekilde tek bir dokunuşla kapıları kapatmak da mümkün. Sıkışma koruma özelliği ise, kapılara herhangi bir nesnenin sıkışmasını önlemeye yardımcı oluyor. Japon Shoji kapılarından ilham alan E-Latch, kapının zarif bir dokunuşla açılmasını sağlayan, anahtarla etkinleştirilen elektronik kapı sistemi olarak öne çıkıyor.

Lexus, kokpiti daha da sürücü odaklı hale getirmek için Tazuna tasarım konseptini geliştirdi. “Atın dizginleri” anlamına gelen bir Japonca kelimeden ilham alan Tazuna Kokpit, aracın sezgisel kullanımına odaklanıyor. Aracı kontrol etmek için sadece küçük el ve göz hareketlerinin yeterli olduğu bir alan yaratmak adına, sürücünün oturma pozisyonu ile göstergeler, kontroller ve dokunmatik ekran hassasiyetle konumlandırıldı. Ön Cama Yansıyan Gösterge Ekranı’ndaki veriler de kolay ve hızlı okunacak şekilde bir araya getirildi. Benzer şekilde Sürüş Modu Seçimi gibi ana kontrol düğmelerine de kolayca ulaşılabiliyor.

YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ

 • 10 İNÇ ÖN CAMA YANSIYAN RENKLİ GÖSTERGE EKRANI

  LM 350h'nin 7 koltuklu versiyonunda, sürüş verileri doğrudan ön cama renkli olarak yansıtılıyor. Bu 10 inç Ön Cama Yansıyan Renkli Gösterge Ekranı, gözlerinizi yoldan ayırmadan navigasyonu, sürüş verilerini, güvenlik özelliklerini ve ses ayarlarını yönetmenizi sağlıyor. Direksiyondaki dokunmatik düğmeler sayesinde oldukça kolay bir kullanıma sahip.

 • 23 HOPARLÖRLÜ MARK LEVINSON®
  (4 KOLTUKLU)

  Neredeyse tamamen sessiz bir kabine sahip LM 350h 4 Koltuklu, özel olarak tasarlanmış 23 hoparlörlü Mark Levinson® Premium Surround Ses Sistemi’yle donatıldı. Özel ses sistemi partnerimiz Mark Levinson ile birlikte geliştirilen sistem, aracın kabin mimarisine göre optimize edildi. Yeni 3D Surround Mark Levinson® Ses Sistemi ve Quantum Logic Immersion ile benzersiz bir 7.1 kanallı ev sineması deneyimi sunan ClariFi, sıkıştırılmış ses kaynağını analiz ediyor ve olağanüstü ses kalitesi için kayıp verileri tamamlıyor. Konser salonu deneyimini daha da zenginleştiren hoparlörler, aracın geniş tavanına da yerleştirilerek üç boyutlu bir ses sahnesi yaratıldı. Kulaklarınıza yakından hizalanacak şekilde 48 inç ekranın üzerinde bulunan hoparlörler, müziğin orijinal atmosferini canlı bir şekilde yansıtan zengin ve güçlü bir ses üretiyor. Kabine yerleştirilen Blu-ray oynatıcı ise, Blu-ray Diskleri, DVD'leri ve CD'leri oynatabiliyor.

 • KABLOSUZ ŞARJ ÜNİTESİ

                                                                                    Kablosuz şarj ünitesini kullanarak uyumlu akıllı telefonlarınızı veya diğer elektronik cihazlarınızı şarj edebilirsiniz. Orta konsola konumlandırılan kablosuz şarj ünitesi, yüzde 50 daha hızlı şarj imkanı sağlıyor. LM modelinde, cihazlarınızı her zaman şarjda ve çevrimiçi halde tutmak için sekiz USB girişi yer alıyor. Android Auto® veya kablosuz Apple CarPlay® ile akıllı telefonunuzun birçok uygulamasını, 14 inç Dokunmatik Multimedya Ekranı veya 48 inç Arka Ekran aracılığıyla kolayca görüntüleyebilir ve uygulamalarınıza erişebilirsiniz.

LM İLE BUSINESS CLASS​ YOLCULUĞUN TADINI ÇIKARIN

TEST SÜRÜŞÜ

Yeni Lexus LM ile unutulmaz bir yolculuk deneyimine davetlisiniz. Test etmek istediğiniz modeli, konumu ve zamanı belirleyin, gerisini bize bırakın.

LEXUS AYRICALIKLARI

Amacımız, Lexus sahibi olmayı sizin için harika bir deneyime dönüştürmek. Bunun için sizin ve aracınızın ihtiyaçlarını karşılayan özel hizmetler sunuyoruz. Bu avantajlardan bazıları:

 

 • Segmentinin En Geniş Premium Servis Ağı
 • Bireysel Danışman
 • Geri Alım Garantisi
 • Tır Hizmeti
LM'i tüm detaylarıyla keşfedin. Görseller ve donanımlar Türkiye’de sunulan versiyonlarla farklılık gösterebilir.

DİĞER MODELLER

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/tr/tr?model=lc%2Cux%2Cnx%2Cls%2Ces%2Crx%2Crz