1. LEXUS SAHİBİ OLMAK
 2. Garanti
 3. Lexus Garanti On
Ne aramıştınız?
LEXUS SAHİBİ OLMAK

LEXUS GARANTİ ON

Bakıma Gelen Lexus’lar 10 Yıl'a Kadar Garantili Çıkar!

 • Yararlanmak Çok Kolay! 10 yaş / 160.000 km'ye kadar olan ve gerekli şartları sağlayan aracınızı periyodik bakım için Yetkili Servislere her getirdiğinizde, ücretsiz 1 yıl / 15.000 km ya da 1 yıl / 10.000 km garanti sisteminden yararlanın.
 • Ücretsiz! Lexus Garanti ON programından yararlanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.
 • Her Bakımda Yararlanın! Gerekli şartları sağlayan aracınızın garantisi, her periyodik bakımın ardından  ücretsiz 1 yıl / 15.000 km ya da 1 yıl / 10.000 km daha uzar.
 • Kaçıncı sahibi olursanız olun! Aracınızın ilk sahibi olmasanız da, Lexus Garanti ON'dan 10 yıl /160 .000 km'ye kadar ücretsiz yararlanın.
 • İlk Kez Gelenler de Faydalanır! Önceki bakımlarınızı Lexus Yetkili Servislerinde yaptırmış olma şartı aranmaz.
 • Aracınız Değeri Artar! Lexus Garanti ON programı ile aracınızı satarken garantili olarak satarsınız, bu sayede ikinci el değeri artacak ve satışı kolaylaşacaktır.

E SİZİN ARACINIZIN NE EKSİĞİ VAR?

Otomobillerimize ve Yetkili Servislerimize o kadar güveniyoruz ki, size muhteşem bir garanti sistemi sunuyoruz.

Üstelik aracınızın 2. el değerine de değer katıyoruz.

 • Nasıl Mı?

 • Lexus’nızın kaçıncı sahibi olursanız olun, 10 yaş ve 160.000 km’nin altındaki aracınızı:

  • Periyodik bakım için Lexus Yetkili Servisleri'ne veya Lexus Service Assistance noktalarına getirin: 

  • 1 yıl / 15.000 km veya 1 yıl / 10.000 km (aracınızın bakım periyoduna göre ve hangisi önce gelirse ) Lexus Garanti On Sistemi'nden ücretsiz faydalanın. 

  • 10 yıl / 160.000 km'ye kadar Lexus Garanti ON Sistemi'nden yararlanabilirsiniz.

Üretici garanti başlangıç tarihinden itibaren 10 yıl veya 160,000 km yi doldurmamış olan Lexus ve Lexus marka araçların Lexus servislerinde ve/veya Lexus Service/Assistance noktalarında yaptırdığı periyodik bakım sonrası belirlenen şartları sağlaması durumunda 1 yıl veya 10,000 km(konvansiyonel araçlarda) veya 1 yıl veya 15,000 km boyunca garanti* hakkı kazanmasıdır. Lexus Garanti On, yasal bir garanti olmayıp, makina kırılması sigorta poliçesine bağlı olan bir üründür. Bu nedenle, hangi koşullarda geçerli olduğu ve neleri kapsadığını Lexus Showroomlarından​  veya Lexus.com.tr den öğrenebilirsiniz.

Lexus Garanti ON Programından yararlanmak için 10 yıl veya 160.000 km’nin altındaki aracınızın periyodik bakımını Lexus Yetkili Servislerinde ve/veya Lexus Service/Assistance noktalarında yaptırmanız ve Lexus Garanti ON programı kapsamında belirlenen şartları sağlamanız yeterlidir.

Hayır, Lexus Garanti ON programından yararlanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Evet, yararlanabilirsiniz! Lexus Garanti ON programından yararlanabilmek için önceki bakımlarınızı Lexus Yetkili Servislerinde veya Lexus Service/Assistance noktalarında yaptırmış olmanız koşulu aranmamaktadır.

Hayır. Lexus Garanti ON programı belirli süreli bir kampanya değildir. Otomotiv sektöründe bir ilk olan Lexus Garanti ON programından Lexus sahipleri 10 yıl/160.000km'ye kadar yararlanabileceklerdir.

Aracınızın motorunun türüne bağlı olarak, bakımlarınızı her yıl veya 10.000 km/15.000 km ‘ye karşılık gelen periyodlarda gerçekleştirmeniz gerekir. (Aracınızın Kullanıcı ve Garanti El Kitapları'ndan da periyodik bakım bilgilerine ulaşabilirsiniz.)

Lexus’unuz 10 yaş veya 160.000 km’ye gelene kadar her periyodik bakımınızın ardından Lexus Garanti ON programı kapsamında belirlenen şartların sağlanması ile Lexus Garanti ON programından yararlanabilirsiniz.

Lexus Garanti ON Programı’nın geniş kapsamı ile aracınızı uzun yıllar ve km'ler boyunca güvenle kullanabilirsiniz.

Lexus Garanti ON Programı kapsamındaki parçalar için aşağıdaki pdf dosyayı buradan indirebilirsiniz

Periyodik bakımınızın tamamlanmasıyla yürürlüğe girer ve aracınızın bir sonraki bakımına kadar devam eder.

Lexus Garanti ON programının aktive olabilmesi için, periyodik bakımınızı yetkili servislerde gerçekleştirmeniz yeterlidir. Periyodik bakımınız sırasında tespit edilen arızalar ve arıza başlangıçları Lexus Garanti ON aktivasyonu öncesinde Lexus Yetkili Servisleri’nde müşteri ödemeli olarak giderilmelidir. Bu durumda olan araçlar için Garanti Extra veya Garanti Spesiyal ürünü olanlar şartlarını sağlaması durumunda bu poliçelerden faydalanırlar. Giderilmeyen arızalar ile periyodik bakım esnasında yapılacak incelemede tespit edilecek durumlar Lexus Garanti ON programından yararlanamayacaktır.

Gerekli onarımların yapılması için, Lexus ağında bulunan herhangi bir Lexus Yetkili Servisi'ne veya Lexus Service Assistance noktalarına gidebilirsiniz.

Lexus Garanti ON programı aracınıza bağlı ilerler ve yeni sahibine devredilebilir.

Lexus Garanti ON programı ile aracınızın ikinci el değeri artacak ve satışı kolaylaşacaktır.

Lexus Garanti ON programından yalnızca üretici garanti başlangıç tarihinden itibaren 10 yıl veya 160,000 km yi doldurmamış olan araçlar yararlanabilir. 12 yaşındaki araç Lexus Garanti ON programından faydalanamaz.

10 yıl veya 160.000 km yi doldurmuş araçlar ise 15 yıl ve 200.000 km’ye kadar Garanti Spesiyal ürünümüzü satınalabilirler.

Sıfır veya ikinci el araç ticareti yapan bir şirket/bayi/galeri, vb. kuruluş adına kayıtlı araçlar veya bu şirketlerde çalışan personelin kendi adına/üstüne ticari amaçlı aldığı araçlar ile Lexus Garanti ON programının koşullarını tamamen ya da kısmen taşımayan araçlar Lexus Garanti ON programından faydalanamamaktadır. Program koşullarını kısmen taşımayan araçlarda, program koşullarını sağlayan kısımlarla ilgili Lexus Garanti ON Programı kısmi olarak uygulanacaktır.

Lexus* Garanti ON Programı herhangi bir şekilde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’la belirlenen kapsamda tüketiciye sağlanan yasal veya ihtiyari garanti değildir. Lexus Garanti ON Programı, Makine ve Tesisler Kırılma Sigortası kapsamında sigorta şirketi/şirketleri tarafından sağlanan sigorta poliçesiyle programa dahil olan müşterilere ücretsiz ve özel şartlara bağlı bir ücretsiz onarım menfaati sağlanmaktadır. Hangi parçaların ve onarımların Lexus Garanti ON Programı’na dahil olduğu ve programa giriş şartları Lexus Garanti ON Programı kataloğunda açık olarak belirtilmektedir. Herhangi bir şüpheye mahal vermemek üzere belirtilmelidir. İşbu Lexus Garanti ON Programı, 6502 sayılı Tüketici Korunması Hakkında Kanun kapsamında belirlenmiş yasal garanti değildir ve bu kanunda belirlenen sürelerin uzatılması anlamına gelmez. Her halükârda ayıba karşı tekeffül hususundaki seçimlik hakların kullanılmasında anılan kanunun 4. maddesinde belirtilen 2 yıllık zamanaşımı süresi tatbik edilecektir. Programdan yararlanma koşulları ve kapsamı yapılacak kontroller ile farklılık gösterebilir. Ayrıntılı bilgi Lexus.com.tr’de.

* Lexus, Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.'nin bir bölümüdür.