1. LEXUS SAHİBİ OLMAK
  2. My Lexus
  3. Bluetooth
Ne aramıştınız?
LEXUS SAHİBİ OLMAK

BLUETOOTH®

Araç içi Bluetooth® teknolojisini kullanarak sürüş deneyiminizi kolayca geliştirin. Lexus'unuza telefonunuzu bağlayarak tüm yolculukların daha iyi geçmesini sağlayın.

ARAÇ İÇİ BLUETOOTH® TEKNOLOJİSİNİ KULLANARAK SÜRÜŞ DENEYİMİNİZİ KOLAYCA GELİŞTİRİN. LEXUS'UNUZA TELEFONUNUZU BAĞLAYARAK TÜM YOLCULUKLARIN DAHA İYİ GEÇMESİNİ SAĞLAYIN.

TELEFONUNUZU BLUETOOTH® ÜZERİNDEN BAĞLAYIN

Bir cihazı eşleştirerek ellerinizi kullanmadan telefon görüşmesi yapabilir ve telefonunuzun birçok özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece siz yoldayken hayat devam eder.

BLUETOOTH İLE İLGİLİ SORULARINIZI YANITLIYORUZ

 

Bluetooth teknolojisi hakkında herhangi bir sorunuz varsa lütfen aşağıdaki Sık Sorulan Sorular bölümlerimizi inceleyin veya yakınınızdaki Lexus bayisine başvurun.

Bluetooth, kısa mesafelerde kablosuz veri aktarımı için geliştirilmiş bir teknolojidir. Verileri kısa menzilli bir ağ üzerinden aktarmak için belirli bir radyo frekansını kullanır. Bluetooth bağlantısı ile verileri güvenli bir şekilde aktarabilir ve bu teknolojiyi cep telefonlarından dijital kameralara kadar birçok cihazda bulabilirsiniz.

1. Mobil cihazınızda Bluetooth'u etkinleştirerek başlayın.

2. Lexus'unuzdayken ayağınızı pedallardan çekin ve vites kolunu "Park" konumuna getirin. "POWER" (motor çalıştırma) düğmesine bir kez basarak müzik ve multimedya sistemini açın.

3. Sistem çalışırken orta konsoldaki "MENU" düğmesine basarak menü ekranını açın.

4. Dokunmatik Kumandayı kullanarak "AYARLAR" > "BLUETOOTH" > "CİHAZ EKLE" başlıklarını seçin ve listeden cihazınızı seçin.

5. Cihazınızın ekranındaki talimatları izleyerek kayıt işlemini tamamlayın. Telefonunuzun kimliğini doğrulamak için bir şifre girmeniz istenebilir veya telefon otomatik olarak bağlanabilir.

6. Cihazınız kaydedildiğinde "BLUETOOTH" ayar menüsüne dönün ve cihazı telefon, müzik çalar veya her ikisi olarak kaydetmeyi seçin.

7. Cihazınızı Lexus NX ile eşleştirdiğinizde, cihaz araç tarafından otomatik olarak algılanacaktır. Bağlantıyı kurmak için cihazınızdan Bluetooth'u açmanız yeterlidir.

8. Akıllı telefon bağlıyken kolay ve güvenli bir şekilde arama yapabilirsiniz. Ayrıca araçtaki multimedya sisteminin "SES" menüsüne girerek telefon veya tabletten müzik çalabilirsiniz.

Hala sorun yaşıyorsanız, bölgenizdeki Lexus bayisinden daha fazla destek istemeden önce aşağıdaki bilgileri inceleyin.