1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. lexus-autoshow-mobility-fuarina-yeni-nesil-nx-suv-ve-yenilenen-ls-ile-damga-vuracak
Ne aramıştınız?
LEXUS HABERLERİ

LEXUS AUTOSHOW MOBILITY FUARI’NDA...

Premium otomobil üreticisi Lexus, ilk kez dijital olarak gerçekleştirilen 2021 Autoshow Mobility Fuarı’na birçok yenilikle katılacak. 14-26 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek dijital fuarda, Lexus tüm yeniliklerini otomotiv tutkunlarıyla buluşturacak.

Lexus, Autoshow Mobility Fuarı’nda yeni nesil NX, yenilenen LS, SUV modelleri RX ve RX L, ES 300h, LC 500h ve LC Convertible, LFA ve LF-Z konseptiyle katılım gösterecek. Aynı zamanda ziyaretçiler Lexus standında Lexus Hizmetleri ve Ayrıcalıkları, Lexus Hybrid teknolojisi, Takumi Ustaları ve Lexus’un gelecek vizyonu hakkında da detaylı bilgilere ulaşabilecekler.

 

Tamamen Yenilenen Lexus NX SUV Autoshow’da

Lexus markası adına yeni bir dönemi temsil eden ikinci nesil NX SUV modeli, Autoshow 2021 Mobility Fuarı’nda tanıtılacak. NX SUV, yeni motor seçenekleriyle birlikte daha dinamik bir sürüş sunacak. Markanın ilk plug-in hibrit motoruyla da sunulacak NX, aynı zamanda hibrit motor seçeneğiyle de tercih edilebilecek.

306 HP güce sahip NX 450h+, Lexus’un 15 yıldan daha uzun süredir hibrit teknolojisindeki uzmanlığını yansıtan ilk plug-in hibrit modeli olarak öne çıkıyor. NX’in yeni hibrit versiyonu olan NX 350h ise, mevcut modelden yüzde 22 daha fazla gücüyle 242 HP güç üretiyor. Tamamen yenilenen NX, hem hibrit hem de plug-in hibrit motor seçenekleriyle Aralık ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

 

Yenilenen LS Fuar İle Birlikte Satışa Sunuluyor

Lexus’un amiral gemisi sedan modeli LS, Autoshow 2021 Mobility Fuarı ile birlikte Türkiye pazarında satışa sunulacak. Hibrit motora sahip LS 500h, son nesliyle Lexus’un yüksek işçilik kalitesini, sessiz sürüşünü, yüksek performansını, eşsiz konforunu ve ileri teknolojisini en iyi şekilde temsil ediyor. 5. nesil LS, yapılan güncellemelerle birlikte daha konforlu ve daha güvenli hale getirildi. Ayrıca Lexus LS500h üzerinde yapılan teknik güncellemelerle birlikte bataryanın verimliliği artırıldı.

 

LF-Z Konseptide Sergilenecek

Lexus’un fuarda sergilediği konsept olan LF-Z Electrified, hem geleceğin Lexus modellerinden ipuçları taşıyor hem de Lexus markasının gelecek vizyonunu ortaya koyuyor. Özel olarak geliştirilen elektrikli araç platformu üzerine yapılan LF-Z Electrified, markanın kendine has sürüş deneyimini daha da ileriye taşımayı hedefliyor. Aracın dış tasarımı Lexus’a özgü duygusal çekiciliği vurgulayarak bunu arkaya konumlandırılan yüksek güce sahip elektrikli motor ve dinamik performansla kombine ediyor.