1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. lexus-goodwoodda-f-serisi-performans-modellerinin-10-yilini-kutladi
Ne aramıştınız?
LEXUS HABERLERİ

LEXUS, “F SERİSİ” MODELLERİNİN 10. YILINI KUTLADI

Premium otomobil üreticisi Lexus’un yüksek performanslı otomobillerini simgeleyen F Serisi modelleri, 10. yılını kutlamak adına dünyaca ünlü Goodwood Hız Festivali’nde bir araya geldi. Böylece ziyaretçilere Lexus’un özel performans modellerinin hızını görme ve muhteşem sesini dinleme şansı verildi.

Festivalde Lexus’un efsanevi süper spor otomobili LFA dahil olmak üzere, 423 HP güç üreten V8 motorlu IS F, 477 HP güç üreten RC F coupe ve GS F sedan modelleri sergilendi. Bununla birlikte Lexus LFA geliştirme pilotu Scott Pruett, Lexus RC F GT3 yarış otomobilini gösteri sürüşünde kullandı. Yarışlar için hazırlanmış RC F Cup da gösterilere çıkan araçlardan biri oldu.

Lexus Avrupa başkanı Pascal Ruch, yeni UX crossover modelini yenilikçi ve sanatsal bir yerde göstermek istediklerini ifade ederek, “Yaratıcı ve kültürel bir merkez olarak sürekli gelişen Lizbon’da yeni UX modelini göstermek harika bir fırsattı. UX Art Space by Lexus ziyaretçilere Lexus dünyasını gösterme, markanın yaratıcı tasarımlarını ve yenilikçi teknolojilerini sergilememizi sağlıyor” dedi.

10. yıla özen olarak yapılan Yeni RC F 10th Anniversary modeli de, son olarak LFA’da kullanıldığı gibi özel gri mat bir boya ve mavi karbon kabinle ilk kez hareketli bir şekilde otomobil tutkunlarının karşısına çıktı. İlk kez IS F ile F Serisi performans modelleri üretmeye başlayan Lexus, o günden beri otomobil dünyasında ses getiren özel modeller üretmeye devam ediyor.