1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. lexus-luks-yati-ly-650-ile-denizdede-beklentileri-asiyor
Ne aramıştınız?
LEXUS HABERLERİ

LEXUS LÜKS YATI LY 650 İLE BEKLENTİLERİ AŞIYOR

Gerçek bir lüks yaşam tarzı markası olan Lexus, müşterilerine farklı ve yeni deneyimler sunmaya devam ediyor. Premium marka bu defa merakla beklenen ve markanın tasarım dilini taşıyan ilk lüks yatı LY 650’nin dünya prömiyerini gerçekleştirdi.

LY 650, Lexus’un otomobil dünyanın ötesine geçerek marka deneyimini farklı alanlara taşıma hedefinin bir parçası olarak öne çıkıyor. İlk kez 2017 yılında gösterilen Lexus Spor Yat Konsepti temel alındı ve farklı tarzıyla üstün bir performans sunan bir tekne haline getirildi.

Lexus, LY 650 ile müşterilerinin beklentisi denizdeyken bile aşacak ileri teknolojiyi ve işçiliği sunuyor. LY 650, Lexus’un her detaya önem verilen işçilik ve misafirperverlik felsefesi ile tasarlandı.

Teknenin gövde yapısıyla birlikte arka bölümde geniş bir alan sunan LY 650, dış tasarımıyla da son derece çekici görünüyor. İtalyan yat tasarım stüdyosu Nuvolari Lenard ile birlikte geliştirilen tasarım, aynı zamanda son derece konforlu bir yaşam alanına sahip.

Lexus otomobilleri gibi heyecan verici bir performans sunması adına yat hafif ve yüksek rijitliğe sahip bir gövdeyle tasarlandı. ABD’deki Marquis Yachts tersanesinde yapılan LY 650 için markanın yüksek verimliliğe ve kaliteye sahip üretim felsefesi de adapte edildi.

3 lüks kamarayla tasarlanan Lexus LY 650, 20 metrelik uzunluğa ve 5.7 metrelik genişliğe sahip. Çekici detayları, seçkin bir tarz ile bir araya getiren lüks yat, yandan bakıldığında da Lexus otomobillerindeki gibi akıcı tavanı ve arkaya doğru genişleyen tasarımıyla dikkat çekiyor.