1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Lexus otomobilleri hakkinda hersey
  3. Lastik Tamir Kiti Nasil Kullanilir
Ne aramıştınız?

Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılır?

Önemli bir toplantıya yetişmek, küçük yolcularınızı okula bırakmak ve heyecanla planlanan keyifli bir hafta sonu gezisi… Gündelik hayatın kimi zaman hızlı kimi zaman eğlenceli rutinleri için trafiğe çıktığınızda, elbette istediğiniz son şey aracınızın arızalanması ya da lastiğinizin patlamasıdır. Yol macerasında oluşabilecek aksiliklere karşı alacağınız basit bir önlem ise seyahatinize kısa sürede, keyifle devam etmenizi sağlayabilir. Aracınızın lastiğine yabancı bir madde saplandığında ya da lastiğinizin patladığına dair işaretler sizi durdurduğunda uygulayabileceğiniz pratik bir işlem sayesinde, artık servis aramakla uğraşmanız, lastiğinizi değiştirmek için zaman harcamanız gerekmiyor. Profesyonellik gerektirmeyen ve kişisel kullanım için tasarlanan lastik tamir kiti, işte tam da bunu amaçlıyor. Kolay uygulanabilmesiyle dikkat çeken, birçok sürücünün aracında yerini alan bir sprey şişesi, artık patlayan lastiklerin kısa sürede onarılmasını ve hız kesmeden yola devam edebilmenizi sağlıyor. Elbette lastik tamir kitini, ürünün üzerinde bulunan talimatlara uygun şekilde kullanmanız ve içerik kalitesine dikkat etmeniz, lastik ve jantlarınızı korumanız açısından da önem taşıyor.

Lastik tamir kitinin özellikleri nelerdir?

Lastik tamir kiti, yerli ve ithal ayırt etmeksizin tüm marka ve model araçlarda kullanılabilen bir sprey şişesinden oluşur. Otomobil, motosiklet, kamyonet lastiklerine uygulanabilen lastik tamir kiti, güvenli, pratik ve hızlı bir kullanım sağlar. Sprey şişesinin içindeki sıvı, hava ile temas ettiğinde kauçuk haline gelir ve patlayan lastiği 1 dakika gibi kısa bir sürede tamir eder. Patlayan ya da delinen bölgede bir tampon görevi yapan kauçuk malzemenin diğer bir özelliği ise lastiklerin 20 psi basınca kadar şişirilmesini sağlamak ve lastiğin inmesini durdurmaktır.

Lastik tamir kiti nasıl kullanılır?

Araç lastik tamir kiti, her sürücünün kullanabileceği şekilde üretilmiştir ve kullanımı oldukça pratiktir. Spreyi kullanmaya başlamadan önce lastiğinizin patlayan kısmını tespit etmeli, yüzeye saplanan çivi, vida gibi yabancı bir cisim varsa çıkarmalısınız. Lastik tamir kiti şişesini iyice çalkaladıktan sonra şişenin ucunda bulunan ince çubuğu lastik supabına yerleştirebilirsiniz. Bunu yaparken şişeyi çevirerek çubuğun supaba iyice girdiğinden emin olmalısınız. Kutuyu dik olarak tutup spreye basarak sıvının lastiğin içine aktığını hissedebilirsiniz. Bu işleme, lastik şişene kadar devam etmeli, patlayan bölgenin kapandığını görene dek lastik tamir kiti sıvısını lastik içine uygulamayı sürdürmelisiniz. Aracınızı hareket ettirdiğinizde ise sıvı lastiğin içine yayılacak, hava ile temas ederek kauçuğa dönüşen malzeme, delik ya da patlak olan bölgeyi tamamen kapatacaktır.

Lastik tamir kiti kullanımında nelere dikkat edilir?

Patlayan lastiğinizi değiştirmenize gerek kalmadan kolay bir uygulama ile yola devam etmenizi sağlayan lastik tamir kiti, küçük bir sprey kutusudur. Basınçlı olan kutuyu aracınızın güneş almayan bir bölümünde muhafaza etmeniz önemlidir. Lastik tamir kitinden en verimli sonucu alabilmek için lastiğinize saplanan herhangi bir cisim varsa mutlaka önceden çıkarmanız gerekir. Uygulama sonrası aracınızı hiç beklemeden hareket ettirmeli, sıvının kauçuk formunu almadan önce lastik içine iyice yayılmasını sağlamalısınız. Böylece yola güvenle devam edebilirsiniz. Lastik tamir kitinin kullanım amacı kesinlikle lastiği sürekli olarak kullanılabilir hale getirmek değildir. Ürün, yolda kaldığınız acil durumlarda, lastik değiştirme imkanınız ya da stepneniz yoksa kullanabileceğiniz geçici bir tamir işlemi sağlar. Bu nedenle, zaman kaybetmeden lastiğinizi tamir ettirmeniz ya da yenisi ile değiştirmeniz gerekir. Trafiği ve yolculuğunuzu aksatan lastik patlaması sorununu kısa sürede, pratik bir şekilde çözmenizi sağlayan lastik tamir kitini, şişenin üzerinde yazan talimatlara uygun olarak kullanmalı, lastik ve jantlarınızın zarar görmesini önlemek içinse son tüketim tarihi geçen ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.