concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

main menu lexus brand

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

hybrid cars

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

bg hero

YENİ LEXUS LC

2017'DE TÜRKİYE'DE

LC 500h DÜNYA PRÖMİYERİ

YENİ NESİL HİBRİT SİSTEMİ

V8 motorlu LC 500'ün dünya prömiyerinin ardından, dünyanın ilk performans için tasarlanmış yeni nesil hibrit güç aktarım mekanizması “Çok Aşamalı Hibrit Sistemi”ne sahip olan, yepyeni LC 500h'yi Cenevre Otomotiv Fuarı'nda tanıtmaktan gurur duyuyoruz.

LC 500 ve LC 500h, Lexus için yeni bir dönemi temsil ediyor: Mühendislik uzmanlığı ve gösterişli tasarımın tavizsiz bir bileşimi olan, lüks bir coupe. Sizi hem her iki modeli, hem de LC'nin bir hayalden nefes kesen bir gerçeğe dönüştürdüğü LF-LC konseptini keşfetmeye davet ediyoruz.

LEXUS LC 500 GOODWOOD HIZ FESTİVALİNDE

YENİ LEXUS LC 500 HER YIL İNGİLTERE'DE DÜZENLENEN GOODWOOD HIZ FESTİVALİNDE DAĞ YOLLARINDA İLK KEZ GÖZLER ÖNÜNE ÇIKTI.

LC 500h yüksek verimliliği baş döndürücü bir güçle bir araya getirerek, hibrit performansı için yeni bir standart oluşturuyor. Lexus Çok Aşamalı Hibrit Sistemi, daha sportif ve çekici bir sürüş deneyimi sunarken en iyi güç ve yakıt tüketimi dengesini kuracak şekilde geliştirildi.

Geleneksel bir hibrit güç aktarım mekanizmasının öğelerini (3,5 litrelik V6 benzinli motor, güçlü bir elektrikli motor ve lityum-iyon hibrit aküsü), hibrit şanzımanın arka kısmına takılı 4 vitesli otomatik bir vites kutusu ile bir araya getiren Çok Aşamalı Hibrit Sistemi, kusursuz hızlanmanız için size avantaj sağlıyor. Bunun sonucu olarak, LC 500h 0-100 km hıza 5 saniyeden daha kısa bir sürede ulaşıyor.

YENİ BİR DÖNEMİ BAŞLATAN TASARIM

MÜHENDİSLİK VE TASARIMIN BİRLEŞİMİ

Hem LC 500 hem de LC 500h Lexus'un Tasarım ve Mühendislik ekipleri arasındaki, yeni bir dönemin başlangıcını haber veren, lüks bir coupe yaratmayı amaçlayan sıkı iş birliğinin ürünü.

LC 500 ve LC 500h Lexus'un gelecekteki yönünü belirgin bir şekilde ortaya koyuyor ve tasarıma, performansa ve ince işçiliğe olan daimi bağlılığımızı temsil ediyor.

GÖSTERİŞLİ TASARIM

DÜŞSEL KONSEPTTEN GÖZ ALICI GERÇEKLİĞE

İlham aldığı konsept aracın çizgilerine, boyutlarına ve görsel dinamizmine sahip olan LC, çizgilerindeki aerodinamik biçim ve cazip kıvrımlarla kendini belli ediyor. Alçak, geniş, etkileyici bir görünüme sahip olan LC'nin tavanı, performansı ve fonksiyonelliği bir araya getiriyor.

Lexus'un imzası sayılan ön panjurun tasarımı güçlü bir yoruma sahip. İç tasarım ise LC'nin dinamik lüksünü yansıtıyor. Sürücü koltuğu ise, heyecanlı ve sportif bir sürüş sağlıyor.

DİNAMİK SÜRÜŞ

EŞSİZ V8 DENEYİMİ VE KARAKTERİ

LC 500h 3.5 litre V6 motorlu yeni nesil hibrit sistemini sunarken, LC 500‘de ise 5 litrelik etkileyici V8 motoru bulunuyor. Bu şekilde lüks bir coupe'den beklenen üstün sürüş kalitesi korunurken keyifli ve konforlu bir sürüş sağlanıyor. LC 500’de 7100 motor devirde 473 DIN beygir gücüne ulaşılabiliyor.

Bunun yanında, bir lüks otomobilde ilk kez uygulanan, yeni geliştirilmiş 10 ileri vitesli otomatik şanzıman, vites değiştirme süresinde çift kavramalı şanzımanlarla başabaş performans sergiliyor. Bu mühendislik başarısı LC 500’ün 0 km/s'den 100 km/s'ye 4,5 saniyeden kısa sürede ulaşmasını sağlıyor.

ÇOK AŞAMALI HİBRİT SİSTEM

LF-LC KONSEPTİ

LC'NİN TASARIM VİZYONUNU KEŞFEDİN

2012’de tanıtılan LF-LC konsept aracının çizgilerini gerçeğe yakın bir şekilde yansıtan LC, Lexus için benzeri görülmemiş bir tasarım ve mühendislik başarısını temsil ediyor.

Mühendislik ekipleri LC'de LF-LC konseptini gerçeğe yakın olacak şekilde yansıtabilmek için üstün bir gayret ve özveri ile çalışarak bu harika lüks coupe’yi yarattı.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN