1. ARAÇ MODELLERİ
 2. Yeni RZ
Ne aramıştınız?

LEXUS RZ 450e

Tamamen elektrikli RZ 450e, heyecan verici ‘spindle gövde’ tasarımı ve öncü teknolojileriyle tamamen yeni bir model. Takumi Ustaları’nın elinden çıkan direksiyon sadece size özelmiş gibi hissettiriyor. RZ’nin yere yakın ağırlık merkezinin, yüksek rijitliğinin ve öncü DIRECT4 sürüş sisteminin getirdiği heyecan verici hızlanmayı ve performansı deneyimleyin. 400 kilometre menzil sunan RZ, 30 dakikada hızlı şarj imkanı sağlarken sınıfının öncüsü batarya ömrü ve verimliliğiyle de öne çıkıyor.

 • LEXUS RZ İLE SÜRÜŞ HER ŞEYDİR

  Tamamen yeni RZ 450e’nin siz, yolcularınız ve yoldaki diğer kullanıcılar için sunduğu yenilikçi güvenlik sistemlerinin tadını çıkarın.

 • FARKLI OLMAYA CESARET EDİN

  Yeni Lexus RZ 450e’nin tasarımının bir çitadan nasıl ilham aldığını keşfedin.
   

Otomobilinizi seçin ve tasarlayın

Donanımınızı seçin:

1 Option

Sonuç yok

 • RZ - Exclusive - SUV

  RZ Exclusive

  SUV
  • +
   13 Hoparlörlü Mark Levinson® Premium Ses Sistemi
  • +
   Dijital Panoramik Görüş Ekranı (PVM)
  • +
   Çok Renkli Ambiyans Aydınlatma

  1AT | 4x4

PERFORMANS

 • TAM ELEKTRİKLİ RZ 450e İLE TANIŞIN

  RZ 450e en başından itibaren Lexus'un ilk tam elektrikli otomobili olmak üzere geliştirildi. Yeni platformunun kalitesi ve karakteristiği, Lexus Sürüş İmzası’nın temelini oluşturuyor. Son derece dayanıklı yeni e-TNGA platformunda batarya, kabinin altında şasiye entegre edildi. 

  Bu sayede otomobilin ağırlık merkezi daha da aşağı çekilerek daha iyi denge, yol tutuş ve dinamizm elde edildi. RZ’nin üretiminde yüksek mukavemetli materyaller ve metaller kullanıldı. Gelişmiş üretim teknikleriyle sıra dışı bir sağlamlık elde edilirken otomobilin hafifliği de korunmuş oldu. 

  RZ yalnızca konvansiyonel bir motor yerine elektrikli motor adapte edilmiş bir otomobil değil. Tamamen elektrikli olmasına ek olarak, performansı ve sürüş keyfini artıran yeni nesil teknolojilerin potansiyelini kullanıyor. RZ 450e sıfır emisyonlu performansıyla, karbon nötr ve sürdürülebilir toplum yapısına doğru ilerlememize katkı sağlayacak.

 • ELEKTRİKLİ E-AKS

  Lexus E-Aks, tork gücü aktarılan lastikler​ arasında konumlandırılan bir elektrik motoru,​ dişli ve ECU’dan oluşan kompakt bir yapıya sahip. RZ modelinde önde ve arkada yer alan sistem, sürüş koşullarına göre aracın postürünü, çekişini ve tork aktarımını​ ayarlamak için DIRECT4 akıllı dört çeker sistemini​ kullanıyor. E-Akslar sessiz ve verimli olmasının yanı sıra gücü hassas bir şekilde aktarıyor. Ön motor 150 kW ve arka motor 80 kW üreterek toplam 230 kW güç çıkışı sağlıyor. Kompakt boyutları aynı zamanda otomobilin yerleşimine de katkı sağlayarak kabinde ve bagajda daha fazla alan elde edilmesine yardımcı oluyor.

 • DIRECT4 SÜRÜŞ KONTROLÜ

  RZ 450e, iki E-Aks ile çalışan yeni DIRECT4 sistemiyle donatıldı. Lexus’a özel bir teknoloji olan DIRECT4, ön ve arka aks arasındaki çekişi sürekli olarak dengeleyen akıllı bir sistemdir. Çekiş gücünü lastiklere otomatik ve kesintisiz olarak dağıtır. Sonuç olarak sürücü ve otomobil arasındaki iletişimi güçlendiren sezgisel bir kullanımla birlikte, stressiz bir performans ve dengeli bir yol tutuş elde ediliyor. Ön/arka tork dağılımı, herhangi bir mekanik sistemden çok daha hızlı şekilde milisaniyeler içerisinde 0’dan 100’e veya 100’den’a kadar ayarlanabiliyor. DIRECT4 aynı zamanda yol ve direksiyon arasında daha fazla iletişimle birlikte direksiyon tepkilerini iyileştiriyor.

RZ 450e, toplam 71.4 kWh kapasiteye sahip 96 hücreli lityum-iyon bir batarya kullanıyor. Batarya, kabinin altında, platformun ayrılmaz bir parçası olarak konumlandırıldı. Konumu, otomobilin alçak ağırlık merkezine de katkı sağlıyor. Birleşik WLTP değerlerine göre ortalama 400 kilometrelik menzile sahip. RZ, güvenlik ve bataryanın ömründen ödün vermeden hızlı bir şekilde şarj edilebiliyor. 150 kW güç ile şarj edildiğinde, yaklaşık 30 dakikada yüzde 80 şarj seviyesine ulaşılabiliyor. RZ 450e'nin olağanüstü verimliliği,​ yüksek batarya kalitesinin yanı sıra üstün aerodinamik yapısı ve elektrikli motorlarıyla da​ elde ediliyor. Bir geliştirme hedefi olarak RZ, batarya kapasitesinin en az % 90’ınını 10 yıla kadar koruyabiliyor. Batarya dayanıklılığında sektöre öncülük yapan Lexus, bunu elektrikli araç aksamı (elektrikli araç kontrol modülü, elektrikli araç motoru, elektrikli araç invertör ve konvertörü) 5 yıl veya 100.000 km’ ye kadar ve elektrikli araç ana tahrik bataryası  ise 8 yıl veya 160.000 km (hangisi önce biterse) veya ana tahrik batarya şarj kapasitesi bataryanın orjinal şarj kapasitesinin %70 ine düşene kadar (hangisi önce biterse) LEXUS Onarım Güvence Sistemi ile destekliyor. 

GÜVENLİK

 • ÜÇÜNCÜ NESİL LEXUS SAFETY SYSTEM +

  RZ 450e, genişletilmiş kaza riski algılama sistemlerine sahip üçüncü nesil Lexus Safety System+’ta yer alan gelişmiş aktif güvenlik ve sürücü asistan sistemleriyle donatıldı. Yeni RZ 450e’nin gelişmiş güvenlik özellikleri arasında bir viraja yaklaşırken direksiyon kuvvetini ayarlayan direksiyon destekli Proaktif Sürüş Asistanı ve sürücünün yorgunluk veya dikkat dağınıklığı belirtilerini kontrol eden yeni Sürücü Monitörü de yer alıyor. Ayrıca, Proaktif Sürüş Asistanı sayesinde sürücü viraja yaklaşırken ön kamera kullanılarak virajın açısı tespit ediliyor ve sistem direksiyon kuvvetini ayarlayarak virajın alınmasına destek oluyor.

 • GELİŞTİRİLMİŞ ÇARPIŞMA ÖNLEYİCİ SİSTEM

  Lexus Çarpışma Önleyici Sistem, gündüz motosikletleri algılamanın yanı sıra, sola/sağa dönüşlerde ve trafiğin aniden durması gibi durumlar dahil olmak üzere daha fazla çarpışma senaryosunu önceden tespit edebiliyor ve kazaları önlemeye yardımcı oluyor. Bununla birlikte kavşaklardan dönüş yapılırken karşıdan gelen araçları veya karşıdan karşıya geçen yayaları da algılayarak riski azaltıyor. Kazalardan kaçınma kabiliyeti, Acil Durum Direksiyon Desteği’yle daha da artırıldı.

 • DİNAMİK RADARLI HIZ SABİTLEME SİSTEMİ

  Bu sistem, milimetre dalga radar sensörünü ve kamerayı kullanarak öndeki araçları algılıyor ve güvenli takip mesafesinin korunmasını sağlıyor. Öndeki araç durduğunda RZ 450e de duruyor. Öndeki araç yeniden hareket ederse, RZ 450e de tekrar ilerlemeye başlıyor. Önünüzde aniden duran trafiği hızlıca algılıyor ve Şerit Takip Asistanı ile birlikte virajlarda daha doğal bir çizgi izliyor. Dinamik Radarlı Hız Sabitleme Sistemi aynı zamanda, yan şeritte daha yavaş giden bir araca yaklaşmanızı da engelliyor. 

Yaya, bisiklet, motosiklet veya bir araç şeridinize çok yakın veya şeridinizin üzerinde olduğunda,  RZ 450e'deki Acil Durum Direksiyon Desteği dengeyi artırmak ve istenmeden yaşanabilecek şeritten ayrılmaları önlemek için direksiyon hareketlerinizi destekleyecektir. Sürücü tepkileri ile karşılaştırıldığında, Acil Durum Direksiyon Desteği kesintisiz ve hızlı çalışır.

Yeni RZ 450e’de Lexus Safety System+’a ek olarak Geliştirilmiş Güvenlik Paketi de standart olarak sunuluyor. Bunlar arasında, otoyol sürüşlerinde sürücünün sinyal vermesiyle birlikte otomatik olarak devreye giren Şerit Değiştirme Asistanı ve yandan gelebilecek tehlikeleri önlemeye yardımcı Ön Çapraz Trafik Uyarısı yer alıyor.

ÇEKİCİ TASARIM

 • ‘KESİNTİSİZ E-MOTION’ TASARIMI / ŞIK LED FARLAR

  “Kesintisiz E-motion” tasarım konseptinden ilham alan RZ 450e’nin ön profili, onun tam elektrikli bir otomobil olduğunu açıkça belli ediyor. Konvansiyonel bir motora yer verilmemekle birlikte, kaput alçaltıldı ve aerodinami geliştirildi. Lexus’un imzası haline gelen cesur ''spindle'' tasarımı, önden bakıldığında üç boyutlu olarak kendisini gösteriyor ve teknolojik evrimi, özelliklerini ve performansını yansıtacak şekilde yeni ve sade bir formla dikkat çekiyor. Farlar spindle gövde tasarımı ile birleştirildi. Şık ve ultra ince gündüz farları Lexus L motifine vurgu yaparken, far grubu ve sinyal lambaları arka planda dikkat çekiyor.

 • GÜÇLÜ SİLÜET VE YERE SAĞLAM BASAN GÖRÜNÜM

  RZ 450e'nin akıcı yan görünümü arkaya doğru yükselerek güçlü bir silüet oluştururken keskin ön tasarım otomobile güç ve hareket hissi katıyor. Arkadan bakıldığında, RZ’nin konforlu bir yaşam alanı sunduğu ve muazzam sürüş yeteneklerine sahip olduğu anlaşılıyor. 2,850 mm’lik uzun aks aralığı, yere yakın ağırlık merkezinin ve mükemmel dengenin altını çizerek tüm donanımlarda standart olarak sunulan 20 inç büyüklüğündeki jantlar bu etkiyi daha da artırıyor. 

 • YÜKSEK TEKNOLOJİLİ ARKA FARLAR VE YENİ TASARIM İMZASI

  RZ 450e’nin fütüristik karakteri, sofistike ve yüksek teknolojili arka görünümüyle vurgulanıyor. Bölünmüş tavan spoyleri otomobilin dengeli performansına katkı sağlarken, RZ'nin genişliği boyunca uzayan LED şerit aydınlatma, Lexus Electrified tasarımının ayırt edici özelliği olarak öne çıkıyor. Ayrıca, Lexus'un yeni arka tasarım imzası olan Lexus yazısı, sadelik hissini artırmak için minimalist bir görünüme sahip olacak şekilde konumlandırıldı.

RZ 450e’nin kokpiti, Tazuna konseptimizin cesur bir şekilde evrimleşmiş halini temsil ediyor. Otomobili kontrol etmek için basit el ve göz hareketlerinin yeterli olduğu bir atmosfer yaratmak adına, sürücünün oturma pozisyonuna bağlı olarak göstergeler, kontroller ve dokunmatik ekran hassasiyetle konumlandırıldı. Bu kabin konsepti, binicinin atı kontrol ederken dizginler aracılığıyla (“Tazuna”) at ile iletişim kurmasından ilham alıyor.

RZ'nin üst donanımlarında sunulan karatılabilir panoramik cam tavan, kabinde daha fazla aydınlık ile ferahlık hissi yaratıyor​. Bu cam tavan, kızılötesi ışınları​ yansıtan ve güneşli günlerde kabinin fazla ısınmasını önleyen​, soğuk havalarda ise kabin sıcaklığını korumaya​ yardımcı olan bir kaplamaya sahip. Cam tavan perdesini ortadan kaldıran ve ağırlıktan tasarruf sağlayarak yol tutuşu iyileştiren karartılabilir cam tavan, Lexus’taki en geniş panoramik tavan olarak dikkat çekiyor.

YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ

 • 14 İNÇ DOKUNMATİK EKRAN / 10 İNÇ ÖN CAMA YANSIYAN GÖSTERGE EKRANI

  Sürüş sırasında kolay kullanım için kusursuz bir şekilde konumlandırılmış 14 inç Yüksek Çözünürlüklü Dokunmatik Ekran, sınıfının en büyüklerinden biri.

  Bu ekrandan navigasyon, ses ve klima kontrolü gibi fonksiyonlara erişebiliyorsunuz.

  Ayrıca araç verileri 10 inç Ön Cama Yansıyan Renkli Gösterge Ekranı ile doğrudan ön cama yansıtılıyor. Bu sayede gözünüzü yoldan ayırmadan navigasyonu, güvenlik özelliklerini, bilgi ve ses ayarlarını takip etmenizi sağlıyor. Direksiyondaki dokunmatik düğmeler sayesinde kullanımı oldukça kolay.

 • 13 HOPARLÖRLÜ MARK LEVINSON® SES SİSTEMİ

  RZ 450e’nin yeni 13 hoparlörlü Mark Levinson® Premium Surround Ses Sistemi, kabinin akustik özelliklerine göre tasarlandı. 224 mm’lik subwoofer ve 1.800 Watt amfiye sahip sistem, MP3 dijital sıkıştırmada kaybolan sesi yeniden oluşturan Clari-Fi™ teknolojisi ile dijital ev sineması deneyimi yaratarak 12 kanallı bir amplifikatör sesi sunuyor.

Yeni RZ 450e modelinde Android Auto® veya kablosuz Apple CarPlay® ile akıllı telefonunuzun birçok uygulamasını, 14 inç dokunmatik ekranda kolayca görüntüleyebilir ve erişebilirsiniz. Kablosuz şarj alanı yüzde 50 daha hızlı şarj etme performansı sunuyor. Önde üç ve arka orta konsolda iki adet olmak üzere beş Type-C girişi herkes için kolaylık sağlıyor.

RZ 450e, tek bir dokunuşla açılan elektronik kapı kilit sistemi olan yeni E-Latch teknolojisiyle donatıldı. Kör Nokta Monitörü’ne bağlı olarak çalışan Güvenli Çıkış Asistanı, arkadan yaklaşan otomobil veya bisiklet gibi nesneleri algıladığında, kapıların açılmasını otomatik olarak engelliyor. Lexus bu yenilikçi sistemin, kazaların yüzde 95’inden fazlasını önleyeceğini tahmin ediyor.
TEST SÜRÜŞÜ

RZ İLE KEYİFLİ SÜRÜŞÜN TADINI ÇIKARIN

Lexus modelleri ile unutulmaz bir test sürüşü deneyimine davetlisiniz.  Test etmek istediğiniz modeli, konumu ve zamanı belirleyin, gerisini bize bırakın.
Tamamen elektrikli RZ’yi tüm detaylarıyla keşfedin. Görseller ve donanımlar Türkiye’de sunulan versiyonlarla farklılık gösterebilir.

LEXUS RZ GALERİSİ

DİĞER MODELLER

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/tr/tr?sortOrder=modelName&model=lbx%2Cnx%2Crx%2Cux%2C+lccv&utm_source=tiktok&utm_medium=infeedvideoviews_cpv&utm_campaign=rzlansman&ttclid=E_C_P_CsYBH5qsw8SSu9o7JVUPy8vkaSZN1083CKHDDgF-8FBzrtMMRIq6MVaeFR1yNytaWiKr6y8xTx3ko7VsA1n3TJgS-t3eQNy0l2wvxYm3JFuBrxVF9B5meK-i7My2AUlIDnKlSldzvN5GFYK3pMyBJob7gC0spgdcyHYvBNQfKJ0bfh2CdiE1UqlEwODy8MI9LxTiTRCQeasnhaae_fM1vs3lv5uFwOjY5sJYYn5_6PxOGTFKYIqioWaGOQz7ex0ZC76sjtHVDU-fEgR2Mi4wGiCUyPJ1mA4CJ89DC27Lqffn8hlz7fPLX9hBRg8bggl5OQ

Forced client side injection based on cached strategy