1. ARAÇ MODELLERİ
  2. Yeni RZ
  3. Genel Bakış
Ne aramıştınız?

RZ Exclusive

SUV

Lexus RZ
  • 13 Hoparlörlü Mark Levinson® Premium Ses Sistemi
  • Dijital Panoramik Görüş Ekranı (PVM)
  • Çok Renkli Ambiyans Aydınlatma
4x4
Elektrikli

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/compare-v2/tr/tr

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

DIRECT4 SÜRÜŞ TEKNOLOJİSİ

RZ 450e, iki e-Aks ile çalışan yeni DIRECT4 sistemiyle donatıldı. Lexus’a özel bir teknoloji olan DIRECT4, ön ve arka aks arasındaki çekiş gücünü sürekli olarak dengeleyen akıllı bir sistemdir ve torku otomatik ve kesintisiz olarak dağıtır. Sonuç olarak sürücü ve otomobil arasındaki hissiyatı güçlendiren sezgisel bir kullanımla birlikte, performanslı ve dengeli bir sürüş elde ediliyor. Ön/arka tork dağılımı, herhangi bir mekanik sistemden çok daha hızlı şekilde milisaniyeler içerisinde 0’dan 100’e veya 100’dan 0’a kadar ayarlanabiliyor. DIRECT4 aynı zamanda, yol ve sürücü arasında daha fazla iletişimle birlikte direksiyon tepkilerini iyileştiriyor.

ÜÇÜNCÜ NESİL LEXUS SAFETY SYSTEM+

RZ 450e, genişletilmiş kaza riski algılamasına sahip üçüncü nesil Lexus Safety System+’ta yer alan gelişmiş aktif güvenlik ve sürüş destek sistemleriyle donatıldı. Yeni RZ 450e’nin gelişmiş güvenlik özellikleri arasında, viraja yaklaşırken direksiyon kuvvetini ayarlayan direksiyon destekli Proaktif Sürüş Asistanı ve sürücünün yorgunluk veya dikkat dağınıklığı belirtilerini kontrol eden yeni Sürücü Monitörü de yer alıyor. Ek olarak Proaktif Sürüş Asistanı, viraja yaklaşırken ön kamera yardımıyla virajın açısını belirliyor ve direksiyon kuvvetini ayarlayarak virajın alınmasına yardımcı oluyor.

14 İNÇ DOKUNMATİK EKRAN / 10 İNÇ ÖN CAMA YANSIYAN GÖSTERGE EKRANI

Sürüş sırasında kolay kullanım için kusursuz bir şekilde konumlandırılmış 14 inç Yüksek Çözünürlüklü Dokunmatik Ekran, sınıfının en büyüklerinden biri. Bu ekrandan navigasyon, ses ve klima kontrolü gibi fonksiyonlara erişebiliyorsunuz. Ayrıca araç verileri 10 inç Ön Cama Yansıyan Renkli Gösterge Ekranı ile doğrudan ön cama yansıtılıyor. Bu sayede gözünüzü yoldan ayırmadan navigasyonu, güvenlik özelliklerini, bilgi ve ses ayarlarını takip etmenizi sağlıyor. Direksiyondaki dokunmatik düğmeler sayesinde kullanımı oldukça kolaydır.

RZ Galerisi

RZ 360° DENEYİMİ

Tam ekran Kapatın