1. ARAÇ MODELLERİ
 2. UX-300e
Ne aramıştınız?

LEXUS UX 300e

Heyecan verici tamamen elektrikli sürüş deneyimi sunan UX 300e, sürüş keyfinden ödün vermeyen lüks bir SUV deneyimi getiriyor. Lexus UX 300e ile sizi harekete geçiren enerjiyi keşfedin.

Şehir içinde sürüş yapmanın eğlencesini yeniden canlandırmak için geliştirilen tam elektrikli
UX 300e, Lexus zarifliğini heyecan verici yeni bir Lexus Electrified deneyimiyle birleştiriyor.
 • TAMAMEN ELEKTRİKLİ İLK LEXUS

  Yeni UX 300e, Lexus’ta elektrifikasyonun yeni sayfasına öncülük ediyor.        

 • 8 YILLIK BATARYA GARANTİSİ RAHATLIĞI

  UX 300e'nin batarya teknolojisine olan güvenimizin bir kanıtı olarak, 8 yıllık (veya 160 bin kilometre) Uzatılmış Batarya Bakım Programı sunuyoruz.

 • YENİLENEN UX 300e %40 DAHA FAZLA MENZİL SUNUYOR

  UX 300e’de kullanılan yeni batarya sistemi ile menzil öncekine oranla yüzde 40 artarak 440 kilometreye çıktı. Böylece tek şarjla çok daha uzun mesafeler kat etmek mümkün hale geldi.

  **Elektrik menzili değerleri tahminidir. Seçilen donanım, batarya sıcaklığı, sürüş tarzı, hız, yol koşulları, trafik, araç kondisyonu, lastik tipi (yaz/kış), lastik basıncı, araç yükü, yolcu sayısı ve tescil sonrası araca eklenen aksesuarlar gibi faktörler gerçek menzil değerini etkileyebilir.

Otomobilinizi seçin ve tasarlayın

Donanımınızı seçin:

2 Seçenek

Sonuç yok

 • UX 300e - Executive - 4x2

  UX 300e Executive

  4x2
  • +
   Lexus Safety System+
  • +
   8 inç Dokunmatik Multimedya Ekranı
  • +
   Kablosuz Şarj Ünitesi

  SEÇİN

  AT | 4x2
 • UX 300e - Exclusive - 4x2

  UX 300e Exclusive

  4x2
  • +
   Adaptif Uzun Hüzme Far Sistemi (AHS)
  • +
   12.3 inç Dokunmatik Multimedya Ekranı
  • +
   13 Hoparlörlü Mark Levinson® Premium Ses Sistemi

  SEÇİN

  AT | 4x2

PERFORMANS

 • AERODİNAMİK ARKA IŞIKLANDIRMALAR

  Yeni UX 300e’nin arka ışıklandırması gelişmiş tasarımıyla sadece göz alıcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda aerodinamik verimliliğiyle de dikkat çekiyor. Farların üzerine entegre edilen kanatçıklar, hava basıncı değişikliklerini yüzde 16 oranında azaltarak yandan rüzgarlarda ve virajlarda, aracın mükemmel bir arka dengeye sahip olmasına katkı sağlıyor.

 • ALÇAK AĞIRLIK MERKEZİ / RİJİT PLATFORM

  Yeni UX 300e çevik yol tutuşu ve doğrusal hızlanmasıyla size yüksek bir kontrol ve güven hissi veriyor. Alçak ağırlık merkezinin yanı sıra tüm ağır bileşenlerin otomobilin merkezinde toplanmasıyla virajları almak daha keyifli hale getirildi. Sınıfının lideri direksiyon hassasiyeti ve sürüş rafineliği için UX’in yüksek performans seviyesine sahip GA-C platformu daha da ileriye taşındı. UX 300e’nin tabanda yer alan bataryası traverslerle desteklenerek ekstra rijitlik elde edildi.

 • GÜÇ KONTROL ÜNİTESİ (PCU)

  Daha yüksek güç çıkışı ve sürüş menzili için UX 300e’de kompakt yeni bir güç kontrol ünitesi yer alıyor. Ünitedeki tüm bileşenlerin mühendisliği, elektrikli aracın yüksek akımına uygun olacak şekilde yapıldı. Ayrıca tüm sürüş koşullarında rafinelik sağlamak adına güç kontrol ünitesi gaz pedalına basıldığı anda akıcı bir hızlanma sunuyor.

UX 300e’nin yeni 150 kW elektrik motoru, aracın ön tekerleklerine güç vermenin yanı sıra, fren yaparken veya sabit hızda giderken elektrik üretmek için rejeneratif frenlemeyi kullanıyor. Türünün en sofistike ve kompakt elektrik motorlarından biri olarak, hem güçlü hem de çok verimli.

Şehir içinde yoğun dur-kalk sürüş şartları gibi durumlarda daha rahat sürüş için UX 300e’nin yavaşlama şiddeti, direksiyonun arkasında bulunan kulakçılar kullanılarak dört kademede ayarlanabiliyor. UX 300e’nin merkezinde yer alan bir etkileşim noktası olarak vites kolu özenle tasarlandı. Geleneksel vites kolunun yerini alan bu kompakt vites kolu, kolayca avuç içine sığıyor. R, N ve D modlarına alırken en iyi hissi sunmak adına, yeni elektronik bağlantı teknolojisi kullanılıyor.

GÜVENLİK

 • LEXUS SAFETY SYSTEM +
  EURO NCAP 5 YILDIZ

  UX 300e, sınıfında lider güvenlik performansı sunuyor ve bunun kanıtı olarak Euro NCAP 5 yıldız derecesine sahip. Öncü Lexus Safety System + ile donatılan UX 300e modelinde, gece/gündüz yaya algılama ve gündüz bisiklet algılama özelliklerine sahip Çarpışma Önleyici Sistem yer alıyor. Lexus Safety System + paketinde bu özellikler bulunuyor: Çarpışma Önleyici Sistem (yaya algılama özellikli); Dinamik Radarlı Hız Sabitleyici; Trafik İşareti Algılama Sistemi; Şerit Takip Asistanı; Otomatik Yanan Uzun Farlar; Acil Direksiyon Yönlendirme Desteği; Kavşak Dönüş Asistanı.

 • ÇARPIŞMA ÖNLEYİCİ SİSTEM

  UX 300e’de yer alan Çarpışma Önleyici Sistem artık gece yayaları ve gündüz bisikletlileri algılayabiliyor. Bunu gerçekleştirmek için, kamera hassasiyeti ve kameranın dinamik menzili artırıldı. Böylece karanlıkta gerçekleşebilecek kazaların azalmasına yardımcı olabiliyor. Bir yaya karşıdan gelen bir aracın önüne çıktığında onu görmek zor olsa da, sistem bunu algılayarak riski azaltıyor. Bununla birlikte milimetre dalga radarının algılama alanı da genişletildi ve gündüzleri bisikletlerin algılanması sağlandı. Sistem çarpışma riskinin yüksek olduğuna karar verirse, çarpışmadan kaçınmak veya çarpışma halinde daha az darbe oluşması için otomatik olarak fren yapıyor.

 • DİNAMİK RADARLI HIZ SABİTLEYİCİ

  Bu sistem, milimetre dalga radar sensörünü ve kamerayı kullanarak öndeki araçları algılıyor ve güvenli takip mesafesinin korunmasını sağlıyor. Öndeki araç durduğunda, UX 300e de duruyor. Öndeki araç yeniden hareket ederse, sizin aracınız da ilerlemeye başlıyor. Bu sistem, dur-kalk sürüşün yoğun olduğu anlarda sürücünün üzerindeki yükü azaltıyor.

   

Şerit Takip Asistanı, UX 300e’yi şeridin ortasında tutması için sürücüye yardımcı oluyor. Ayrıca daha dar bir yarıçapa sahip dönemeçlerde de virajı dönmek adına destek sağlıyor. Sistem, UX 300e'nin şeritten çıkma olasılığının olduğunu belirlerse, şeritten çıkmayı önleme kontrolüne geçerek aracı şeridin merkezine döndürmek için yönlendirme yapıyor.

Güvenlik performansını daha da artıran yeni UX 300e, standart olarak 8 hava yastığıyla sunuluyor. Bunlar arasında sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, diz hava yastıkları, ön yan hava yastıkları ve tüm yan camları kapatan perde hava yastıkları yer alıyor.

CESUR TASARIM

 • CESUR TASARIM / ÜÇLÜ LED FARLAR

  UX 300e’yi geliştiren Lexus tasarımcıları için en büyük zorluk, etkileyici hibrit Lexus UX’in üzerine yapılan tam elektrikli ve eğlenceli sürüşe sahip lüks bir SUV yaratmaktı. İlk bakışta bu araç her santimiyle hibrit bir UX gibi görünüyor. Lexus imzası ön panjurunun, üç projektörlü LED farlarının ve L şekilli gündüz farlarının oluşturduğu markaya özgü ön tasarım, aerodinamik hatlar ve içerideki genişliği gösteren eğimli hatlarla birlikte dikkat çekiyor. Kısacası UX 300e, hiçbir şeyden ödün vermeyen bir elektrikli otomobil.

   

 • ALÜMİNYUM TAVAN RAYLARI / SUNROOF

  Alüminyumdan yapılmış tavan rayları, UX 300e tavan çizgisi boyunca akıcı ve kusursuz bir şekilde uzanan çekici bir görünüm oluşturuyor. Elektrikli, açılır ve kayar cam tavan, UX 300e’nin kabinine daha fazla özgürlük, ferahlık ve aydınlık getiriyor.

   

 • SÜRÜCÜ ODAKLI KOKPİT / ÖN CAMA YANSIYAN RENKLİ GÖSTERGE EKRANI

  UX 300e için tasarımcılarımız devamlılık hissi yaratmak adına, dış ve iç görünüm arasındaki geleneksel sınırları ortadan kaldırıyor. Bu sayede sürücüye aracın ölçülerini net bir şekilde hissettiren mükemmel bir görüş açısı sunuluyor. Aynı zamanda UX 300e, kabinde ana kontrolleri sürücü tarafına odaklayan ‘koltukta kontrol altında’ konseptine sahip. Araç verileri ise renkli olarak doğrudan ön cama yansıtılıyor. 260 mm x 97,5 mm boyutlarındaki Ön Cama Yansıyan Gösterge Ekranı, gözünüzü yoldan ayırmadan navigasyon komutları, müzik ayarları veya güvenlik özellikleri gibi verileri takip etmenizi sağlıyor.

Executive ve Exclusive donanımlarında ısıtmalı ön ve arka koltuklar standart olarak sunuluyor. Böylece soğuk havalarda maksimum konfor ve rahatlama elde ediliyor. Üst düzey bir lüks seviyesi sunan UX 300e’deki 3 kollu direksiyon, LS amiral gemisi sedan modelinden adapte edildi. Daha fazla sürüş konforu için tutma alanları Takumi Ustaları tarafından kusursuzlaştırıldı.

UX 300e, geleneksel Japon sürgülü kapılarında kullanılan ve ‘washi’ olarak bilinen bir kağıt parçasından ilham alan kabin döşemesi sunan ilk Lexus modeli oldu. UX 300e'de bulunan pürüzsüz deri döşeme, dövüş sanatları üniformalarının yapımında da kullanılan geleneksel bir Japon kapitone tekniği olan ‘sashiko’dan esinleniyor. Kapitone deri, mükemmel uyum içinde matematiksel eğriler ve tonlamalar oluşturan delikli desenlerle dekore edilmiş ve koltukların görünümünü daha da güzelleştiriyor.

YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ

 • ELLER SERBEST BAGAJ KAPAĞI / ESNEK BAGAJ ALANI

  UX 300e’nin bagajını pratik bir şekilde yüklemek ve boşaltmak için eller serbest elektrikli bagaj açma özelliği sunuluyor. Akıllı anahtar yanınızdayken ayağınızı arka tamponun altında bulunan sensörün önünde hareket ettirerek bagaj kapağını kolayca açıp/kapatabilirsiniz. UX 300e’nin bagaj alanı pandizota kadar 367 litrelik kapasite sunuyor ve esnek kullanım için arka koltuklar 60/40 oranında katlanabiliyor.

 • MARK LEVINSON® SES SİSTEMİ

  UX 300e'nin 13 hoparlörlü Mark Levinson® Premium Surround Ses sistemi 915 watt gücüyle etkileyici bir ses üretiyor. Sistemdeki her elektrikli bileşen için yüzde 0.1 veya daha az toplam harmonik bozulma (THD, sinyal bozulma göstergesi) sağlayacak ideal tasarım izlendi. Sistem, 150 W / 4 Ω x 12 kanallı D Sınıfı amplifikatöre sahip. Bu ünitenin yüksek gücü, büyük hoparlörleri doğru bir şekilde çalıştırarak net ve güçlü bir ses oluşturulmasını sağlıyor.

 • AKILLI TELEFON ENTEGRASYONU

  Kablosuz Apple CarPlay® ve kablolu Android Auto® bağlantı özellikleri, akıllı telefon uygulamalarınıza dokunmatik ekrandan kolayca erişmenizi sağlıyor.

Batarya Soğutma Sistemi ve Climate Concierge ile birlikte çalışan klima sistemi, UX 300e’nin kabinini akıllı bir şekilde kontrol ederek mükemmel konfor ve düşük güç tüketimi sağlıyor. S-Flow sistemi koltukların dolu olduğunu tespit ettiğinde klimayı buna göre ayarlıyor. Sistem aynı zamanda hafif asidik nanoe® iyonlarını da kabine göndererek, içerisinin taze hava ile dolmasına yardımcı oluyor. Ayrıca cildinizi ve saçınızı nazikçe nemlendiren bir atmosfer yaratıyor.
TEST SÜRÜŞÜ

LEXUS MODELLERİ İLE KEYİFLİ SÜRÜŞÜN TADINI ÇIKARIN

Lexus modelleri ile unutulmaz bir test sürüşü deneyimine davetlisiniz. Test etmek istediğiniz modeli, konumu ve zamanı belirleyin, gerisini bize bırakın.
UX 300e'yi tüm detaylarıyla keşfedin. Görseller ve donanımlar Türkiye’de sunulan versiyonlarla farklılık gösterebilir.

LEXUS UX 300E GALERİSİ

SUV MODELLERİMİZ

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/tr/tr?sortOrder=modelName&model=nx%2Crx%2Crxl