1. LEXUS SAHİBİ OLMAK
 2. Servis ve Bakım
 3. Hibrit Sistem Kontrolü
Ne aramıştınız?

HİBRİT SİSTEM KONTROLÜ

Aracınızın hibrit teknolojisini yılda bir kontrol ettirmek, sistemin sorunsuz ve en verimli şekilde çalıştığından emin olmak için mükemmel bir yöntemdir.​

 HİBRİT TEKNOLOJİSİNDE ÖNCÜ​

Hibrit teknolojisinde öncü bir marka olarak,​ Lexus Hybrid aracınızın mümkün olduğunca verimli çalışmaya devam etmesi, bizim sorumluluğumuzdadır. Bu nedenle Lexus'unuzun maksimum performansla çalışmaya devam etmesi için Lexus Hybrid Sistem Kontrolünü sunuyoruz.

HİBRİT TEKNOLOJİSİNDE UZMANLIK

Lexus Hybrid Drive teknolojisi Lexus tarafından geliştirilmiştir. Bu nedenle hibrit teknolojisine bakım yaparken en doğrusu Yetkili Lexus Servislerine güvenmektir. Hepsi çok değerli Lexus Sertifikalı Eğitim programından mezun olan teknisyenlerimiz, büyük saygı gören uzmanlardır. Bu nedenle hibrit teknolojisinin tüm yönlerinde en güncel bilgilere sahiplerdir ve yalnızca en gelişmiş ekipman ve sistemleri kullanmak için eksiksiz eğitimler almışlardır. Sonuçta Lexus'unuz en iyi ilgi ve bakımı görür, aracınızın hak ettiği de budur.

 • LEXUS HYBRID SİSTEM KONTROLÜ

 • Aracınızın hibrit teknolojisini yılda bir kontrol ettirmek, sistemin en sorunsuz ve en verimli şekilde çalıştığından emin olmak için mükemmel bir yöntemdir. Tüm Lexus Hybrid Drive sistemini kontrol ederiz, çalışma durumunu anlamanız için gereken tüm bilgileri içeren kapsamlı bir rapor oluştururuz. Tüm ayrıntılar dikkatle ve açık bir şekilde açıklanır. Sistemin herhangi bir kısmında çalışma veya iyileştirme gerekirse önerilen sonraki adımlar ile bu da belirtilir.

  1. HİBRİT AKÜ KONTROLÜ Sistem hibrit akünün performansını analiz eder.
  2. SÜRÜŞ SİSTEMİ KONTROLÜ Sistem sürüş sisteminin verimliliğini analiz eder.
  3. SOĞUTMA SİSTEMİ KONTROLÜ Sistem soğutma sisteminin verimliliğini analiz eder.

 • İÇ RAHATLIĞI

  Yıllık hibrit sistem kontrolü, tüm Lexus servis hizmetlerinde ücretsiz olarak sunulur. Aracınızın hibrit sistemini düzenli aralıklarla kontrol ettirirseniz, Lexus teknisyenleri olası sorunlara ortaya çıkmadan müdahale edebilir.

 • UZATILMIŞ HİBRİT AKÜ GÜVENCESİ

 • Lexus Hybrid Drive sisteminin parçaları, standart olarak beş yıl veya 100.000 km üretici garantisi kapsamındadır. Başarılı bir Hibrit Sistem Kontrolünden sonra bir yıl daha (veya 15.000 km) Uzatılmış Hibrit Akü Güvencesinden yararlanırsınız ve servis belgeleriniz ile birlikte size bir sertifika verilir. Bu paket, aracın ruhsat tarihinden itibaren 10 yıla kadar olmak üzere her yıl uzatılabilir. Bu on yıllık bir iç rahatlığı anlamına gelir. Herhangi bir şekilde aracınızla ilgilenilmesi gerekirse Lexus'unuzun her zaman uzmanların elinde olacağını bilirsiniz.

HİBRİT İLE İLGİLİ SORULARINIZI YANITLIYORUZ

Hibrit araçların bakımı hakkında herhangi bir sorunuz varsa lütfen aşağıdaki Sık Sorulan Sorular bölümlerimizi inceleyin veya bölgenizdeki Lexus servislerine başvurun.

 • Bu yaygın görülen yanlış bir bilgidir. Hibrit araçlara diğer araçlardan daha sık bakım yapmanıza gerek yoktur. Düzenli bakım ve küçük onarımlar da klasik motorlara göre daha uzun aralıklarla yapılır.

  Tüm araçlarda olduğu gibi, aracınızın mümkün olduğunca iyi durumda olması için düzenli bakım yapılması büyük önem taşır.

  Size uygun bir zaman ve konumda hibrit sistem kontrolü randevusu almak için bölgenizdeki Lexus servisine ya da Lexus Deneyim Hattı'na başvurun.

  Hibrit sistem kontrolü raporu, aracınızın durumunu ayrıntılı bir şekilde açıklamaktadır. Aracınızın bakımdan geçtiğini kanıtlamasının ve garantisini uzatmasının yanı sıra, bu kapsamlı rapor ile hibrit sistemde ileride dikkat edilmesini gerektirecek tüm bölgelere de dikkat çekilmektedir. Rapor ileride bakabilmeniz ve sonraki hibrit sistem kontrolünüz geldiğinde karşılaştırma yapabilmeniz için size verilecektir.

 • Lexus Hybrid aküleri, en yüksek standartlara göre üretilmiştir ve mümkün olduğunca uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Akünüzün ömrünün ne olacağı kullanım ve sürüş alışkanlıklarınıza bağlı olarak değişir. Ve yine bakım da akünüzün ömrü üzerinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Lexus Hybrid akülerinin ömrü, aracın ömrü ile aynıdır. Bu nedenle hibrit teknolojisi önümüzdeki yıllar boyunca en güvenilir araç seçeneklerinden biri olacaktır.

  Lexus, 2004 yılından beri hibrit teknolojisine inanmış ve yatırım yapmıştır. Hibrit konusundaki uzmanlığımızı gururla mükemmel bir seviyeye getirdik. Hibrit teknolojisindeki en son yeniliklerden yararlanan Lexus Kendi Kendini Şarj Eden Hibrit araçlarımız, çevreci, verimli ve saf sürüş keyfini bir araya getirerek sürücülere akıllı bir seçenek sunmaktadır.