1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Superior quality
Ne aramıştınız?
İŞÇİLİK

ÜSTÜN KALİTE

Lexus ürün gamındaki tüm ayrıntılar en yüksek standartlara göre üretilir. Tüm özellikler bir araya gelerek sürücüler ve yolcular için kaliteli ve zahmetsiz bir deneyim sunar.

DERİ DİKİŞLER

Nefes kesici derilerimiz en iyi zanaatkarlar tarafından oluşturulur. Lexus araçlarında kullanılacak döşemelere başlamadan önce tüm stajyerlerin dikiş "dojo"sundaki on aşamalı eğitim programını tamamlaması gerekir. "Dojo" terimi genellikle savaş sanatlarının çalışıldığı yerler için kullanılır. Biz Lexus olarak yetenekli kişileri keşfetmek ve onları en iyi şekilde eğitmek için kullandığımız eğitim tesisine bu adı veriyoruz. Bunun amacı her modelin en yüksek kalite ile üretilmesidir.

ELLE DİKİŞ HASSASİYETİ

Araçlarımızdan birine girdiğinizde, iç mekanı süsleyen estetik dikişleri inceleyin. Basit ve zarif olmaları, ne kadar zor üretildiklerini gizlemektedir.

Bu dikişler her zaman en hassas şekilde yapılmaktadır. El yapımı çizgiler aracın göstergelerindeki en son teknoloji ile müthiş bir kontrast oluşturur ve bunun etkisi çok net hissedilir.

KUSURSUZ YÜZEYLER

Tüm Lexus'ların dış yüzeyleri mükemmel bir şekilde işlenir. Boya ve zımpara tekniklerimizi geliştirerek zengin, ışık saçan renklerde parlayan, nefes kesici ve pürüzsüz yüzeyler üretmeyi başardık.

Çalışmalarımızın etkileri hemen görülebilir. Gerçekten duyulara hitap eden bir kalite seviyesi ile karşılaşırsınız.

ÇOK KATMANLI BOYA

Karmaşık ve karakterli boyalar kullanırız. Aracın görüntüsünü ve güneş ışıklarına verdiği tepkiyi tamamen değiştiren, çok katmanlı bir boya süreci uygularız. Beş kat boya uygulanır ve boya dört kez fırınlanır.

Elde ettiğimiz derinlik ve parlaklık, kesinlikle klasik boya yöntemleri ile oluşturulamaz. Bu çığır açan sistemi kullanmaya başladığımızda üretim hattımızda büyük değişiklikler yapmak zorunda kaldık. Vizyon, zaman, özen ve hassas ayarlar ile bunu başardık.

ISLAK ZIMPARA İŞLEMİ

Mükemmel yüzeyler, hemen göze cazip gelir ancak oluşturması büyük emek ister. Her alt boya katı uygulandıktan sonra aracın dışı elle ıslak zımparalanır.

Ardından yüzey Takumi ustalarının keskin gözleri ile ve dijital tarayıcılar ile kontrol edilir. Hiçbir leke gözden kaçmaz. Katı standartlarımızı karşılamanın tek yolu, kusursuz bir pürüzsüzlük elde etmektir.

ELLE KONTROL EDİLEN KALİTE

Makineler hataları tarayabilir ancak gerçek kalite insan gözleri ile denetlenmeli ve insan dokunuşu ile garanti edilmelidir. Lexus ürün gamındaki araçlarımız elle parlatılır ve kontrol edilir. Eşsiz Takumi ustaları süreci yönetir.

Yıllar geçtikçe dokunma hislerini geliştirirler. Bu parmakları ile bir yüzeyi "anlama" becerisidir ve kusursuz bir yüzey garanti edilir.

KUSURLAR YOK EDİLİR

Takumi ustaları, her aracın tüm özelliklerinde mükemmel yüzeyler olmasını sağlar. Sık sık beyaz eldivenler taktıklarını ve bir milimetreden bile küçük boyutta ufak hataları hissetmeye çalıştıklarını görebilirsiniz.

Gelişmiş duyuları ve eşsiz konsantrasyonları ile hiçbir şeyi kaçırmazlar. Bu becerileri yıllar süren eğitim ve çalışmalar sonucunda kazanırlar.

İNCE AYARLANMIŞ MÜHENDİSLİK

Motor testlerimiz tamamen otomatik olarak yapılmaz. En yüksek standartları garanti etmek için en yeni teknolojiyi kullanırız ve kaputun altındaki her şey ustaların gözünden de incelenir.

İnsan elleri CAT tarama gibi tıp biliminden ödünç alınan en yeni sistemler ile uyumlu olarak çalışır. Bunlar klasik tarayıcılardan farklı olarak her motorun içini görebilir ve tüm motorların Lexus'un sıkı kalite standartlarını karşılaması sağlanır.

Takumi ustaları ayrıca her zaman hassasiyet ve kaliteyi garanti etmek için klasik stetoskoplardan yararlanır.