1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. Lexus LBX Venedik Film Festivali’nde Başroldeki Yerini Alıyor
Ne aramıştınız?

Lexus LBX Venedik Film Festivali’nde Yerini Alıyor

Lexus LBX Venedik Film Festivali’nde Başroldeki Yerini Alıyor

Premium otomobil markası Lexus, 80. Venedik Film Festivali’nin Resmi Aracı olarak sinema dünyasındaki güçlü bağlarını ortaya koymaya devam ediyor. 30 Ağustos’ta başlayacak olan film festivalinde, markanın yeni B SUV modeli LBX, kırmızı halıda boy göstererek başrolde yer alacak.

Yedinci kez üst üste Venedik Film Festivali’nin resmi araç markası olan Lexus, dünyanın en köklü sinema festivallerinden biriyle birlikte işbirliğini devam ettiriyor. Zarif otomobilleriyle sanatı bir araya getiren Lexus, konuklara eşsiz deneyimler yaşatmayı sürdürüyor.

Lexus, bu özel festivalde film yapımcılarının, aktörlerin, aktrislerin ve ünlü isimlerin ulaşımını gerçekleştirecek. Film festivalinde ünlü oyunculardan Zendaya (Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok), Mike Faist (Batı Yakası’nın Hikayesi), Josh O’Connor (The Crown) ve Caroline Murino (Casino Royale) gibi isimler kırmızı halıda yürüyecek.

Sıra dışı yeni LBX için geri sayım başladı 

Tamamen yeni modeli LBX ise, markanın yenilikçi ruhunu ortaya koyarak Venedik’te ünlüler kadar dikkat çekecek. Lexus’un sahip olduğu lüksü B SUV segmentine taşıyacak olan LBX, 2024’ün ilk çeyreğinden itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak.

Lexus’un yeni B SUV modeli LBX, yeni nesil kendi kendini şarj eden 1.5 litrelik üç silindirli motoru içeren hibrit sistemiyle donatıldı. Yüksek verimlilik sunan tam hibrit sistem, 136 DIN hp maksimum güç ve 185 Nm maksimum tork üretiyor. LBX, yeni güç ünitesiyle birlikte şehirde ve virajlı yollarda etkileyici yol tutuş karakteristiğiyle birlikte keyifli bir performans sunuyor. 

Bununla birlikte LBX, modayı belirleyen tasarımıyla özgün ve dikkat çekici bir görünüme sahip oldu. LBX, iç ve dış tasarımındaki tüm detaylarıyla Lexus lüksünü yansıtmayı başarıyor.