1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. lexus-78-venedik-film-festivalinde-yildizlari-agirladi
Ne aramıştınız?
LEXUS HABERLERİ

LEXUS 78. VENEDİK FİLM FESTİVALİ’NDE

Lexus markası, 78. kez gerçekleştirilen prestijli Venedik Film Festivali’nin beşinci yıl üst üste Resmi Otomobil Sponsoru oldu.

Bir Yaşam Tarzı markası olan Lexus, Lido’da Venedik Bienali kapsamında kapılarını açan Uluslararası Film Festivali’nde lüks SUV’ları, sedanları, coupeleri ve üstü açılan araçlarıyla kırmızı halıda boy gösterdi.

Premium markanın elektrik motorlu SUV ürün gamını da kapsayan 35 araç, festival boyunca oyunculara, yönetmenlere ve ünlü isimlere eşlik etti. Lexus’un SUV modelleri UX ve RX, sedan modeli ES, coupe modeli LC, üstü açılır LC Convertible ile tamamen yenilenen NX ve Lexus’un ilk tamamen elektriklisi UX 300e başrolde yer aldılar.

 

Ünlü İsimler Lexus’lar İle Katıldılar

Etkileyici manzara sahip Lido’ya Lexus modelleriyle gelen Penelope Cruz, Jennifer Lopez, Ben Affleck, Antonio Banderas, Dakota Johnson, Kristen Stewart, Matt Damon, Tim Roth, Silvio Orlando, Roberta Giarrusso, Cynthia Erivo, Joe Apollonio, Stefania Rocca, Aitana Sanchez-Gijon, Brady Corbet, Nicoletta Braschi, Israel Elejalde ve Roberto Benigni gibi ünlü oyuncular kırmızı halıdan yürüdüler. Aynı zamanda Jasmila Zbanic, Amalia Ulman, Giulio Base, Mona Fastvold, Denis Villeneuve, Jane Campion gibi yönetmenler de festivale katıldı.

 

Lexus İle Unutulmaz Bir Deneyim

Ünlü İtalyan aktör Roberto Benigni’nin Yaşam Boyu Başarı Ödülü olarak Altın Aslan’ı alırken Lexus'un “yedinci sanata” olan tutkusu, Lexus Marka Elçisi olan ünlü oyuncu, yönetmen ve senarist Edoardo Leo'nun gözünden anlatıldı.
Sinemanın büyüsü ile Lexus arasındaki işbirliği, eşsiz ve unutulmaz bir deneyim yaşanmasını sağlarken sineme sanatında da olduğu gibi markanın detaylara verdiği önem, yüksek işçilik ve vizyoner bakış açısı da öne çıkıyor.

 

Lexus’tan Sanata Sonsuz Destek

Lexus Marka Elçisi Edoardo Leo, Lexus'un sanata destek olmak adına yaptığı çalışmalara da dikkat çekti. Son olarak Lexus; sanatçılara, özellikle de hamilelik sırasında kadınlara yardımcı olmak için UNITA Birliği ile gerçekleştirilen Poltrone Rosse ismi verilen girişimini destekledi. Bu girişim sayesinde film tutkunları 5 İtalyan şehir meydanına yerleştirilmiş bir dizi kırmızı koltuktan oluşturulan alana gidip, oyuncularla yan yana oturup onların beyaz perdeye olan tutkularını yakından dinleyebiliyorlar. Buradan elde edilecek gelir ise oyunculara destek olmak adına UNITA’ya aktarılıyor.