1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. lexus-dolmabahcede-azarnegari-eserinin-lansmani-yapildi
Ne aramıştınız?
LEXUS HABERLERİ

LEXUS DOLMABAHÇE'DE AZARNEGARİ ESERİNİN LANSMANI

Lexus, Süzer Plaza’da yer alan Dolmabahçe Showroom’unda Ahad Saadi'nin dünyada bir ilk olan "Azarnegari" tekniği ile yarattığı eserin lansmanıyla yeni bir sanat etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Bir yaşam tarzı markası olan Lexus, Süzer Plaza’da yer alan Dolmabahçe Showroomu’nda gerçekleştirdiği kültür ve sanat etkinliklerine devam ediyor. Lexus’un eşsiz otomobilleri eşliğinde yapılan davette, Ahad Saadi'nin dünyada bir ilk ve sanatta yeni bir akım olan "Azarnegari" tekniği ile yarattığı "Nilüfer" isimli eserinin lansmanı gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Gülgün Feyman’ın ve açılış konuşmasını Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın yaptığı özel gecede, Ahad Saadi'nin eşi Parisa Karamnezhad'ın yarattığı eşsiz eserler de Lexus’un benzersiz atmosferinde sanatseverlerle buluştu. Gülgün Feyman, Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Ahad Saadi, Azarnegari ve yeni sanat eseri Nilüfer üzerine sohbet ettiler.

Lexus Türkiye Direktörü Selim Okutur’un ev sahipliğindeki yeni eserin lansmanında iş, sanat ve cemiyet dünyasından çok sayıda davetli katıldı. Aralarında Brezilya Başkonsolosu Paulo França, Reyhan-Aydın Herazi, Mustafa Süzer olmak üzere çok sayıda davetlinin katıldığı kültür sanat gecesinde, konuklar sanat eserlerinin yanı sıra Lexus modellerini de büyük bir ilgiyle incelediler.

Ahad Saadi'nin sadece kumaştan yapılan eseri Nilüfer, 5 ayda tamamlandı ve 250 bin Dolar’dan satışa çıkarıldı. Saadi’nin yeni eseri “Nilüfer”, büyük bir vazo halinde üç boyutlu bir çalışma olarak öne çıkıyor. Üzerinde “İyi düşünce, iyi söz, iyi amel” yazılı Nilüfer”, Saadi için büyük bir değer ve birçok anlam ifade etmektedir.

Lexus’un “takumi zanaatkarlığı” ile ortaya çıkan ve birer sanat eseri gibi her noktasında yeni farklı detayın olduğu otomobilleri, Ahad Saadi'nin yeni eseri “Nilüfer” ile büyük bir armoni içerisinde sanatseverlerle buluştu. Sanat severler eserleri 22 Mart tarihine kadar Süzer Plaza’da yer alan Lexus Dolmabahçe showroom’unda ziyaret edebilecekler.