1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. lexus-otomobil-ve-sanati-bulusturdu
Ne aramıştınız?
LEXUS HABERLERİ

LEXUS OTOMOBİL VE SANATI BULUŞTURDU

Sadece bir otomobil markası değil bir yaşam tarzı sunan Lexus, bu tutkusunu sergilemek üzere Portekiz/Lizbon’da UX Art Space by Lexus galerisini açtı. Yenilikçi pop-up sanat galerisi, aynı zamanda 2019’un başlarında satışa sunulacak Lexus UX crossover modelinin ön tanıtımı olarak öne çıkıyor. UX Art Space, Lizbon’da 15 Eylül tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

Bu yeni galeride markanın yeni crossover modeli Lexus UX’in özel bir prototipinin yanı sıra Inês Zenha ve Bence Magyarlaki gibi önemli sanatçıların etkileyici çalışmaları da sergileniyor. Sanatçılar ayrıca yeni UX üzerinde kendi çalışmalarını yaparak aracı farklı bir şekilde yorumladılar ve burada sergilemeye başladılar.

Lexus Avrupa başkanı Pascal Ruch, yeni UX crossover modelini yenilikçi ve sanatsal bir yerde göstermek istediklerini ifade ederek, “Yaratıcı ve kültürel bir merkez olarak sürekli gelişen Lizbon’da yeni UX modelini göstermek harika bir fırsattı. UX Art Space by Lexus ziyaretçilere Lexus dünyasını gösterme, markanın yaratıcı tasarımlarını ve yenilikçi teknolojilerini sergilememizi sağlıyor” dedi.

UX Art Space galerisinin sorumlusu, Zé dos Bois Gallery (ZDB) kurucusu, direktörü ve küratörü olan Natxo Checa olacak. Aynı zamanda bağımsız küratör ve modern sanat uzmanı Carolina Grau da, Lexus’un yeni sanat galerisinde görev alacak.