1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. lexus-ses-getiren-lexus-ses-getiren-spor-yat-konseptini-uretme-karari-aldi
Ne aramıştınız?
LEXUS HABERLERİ

SES GETİREN SPOR YAT KONSEPTİNİ ÜRETME KARARI

Sadece bir otomobil üreticisi değil, bir yaşam tarzı markası olan Lexus, farklı alanlarda yaptığı tasarımlarla ses getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl tanıttığı Spot Yat Konsepti de, Lexus’un lüks yaşam tarzı anlayışını yansıtmak üzere yapılmıştı. Tarzı ve özellikleriyle performanslı bir yatın nasıl olması gerektiğini kanıtlamak üzere konsepti tasarlayan Lexus, şimdi ise bu yatı üretme kararı aldı.

Markanın lüks ve sıra dışı yaşam tarzını yansıtan Lexus Spor Yat, aynı zamanda Uluslararası Bot Fuarı’nda “Yılın Botu” seçilerek bir kez daha öne çıktı. Lexus, bu sıra dışı ve büyük beğeni toplayan yatı üretme kararını da bu fuarda açıkladı. Lexus’un mühendislik, tasarım ve işçilik konusundaki deneyimini yansıtarak yaptığı konsept, üretim modeline daha fazla yaşam alanı ve daha fazla konforla aktarılacak.

Yeni yat, bu alanda büyük bir deneyime sahip Marquis-Larson ile birlikte yapılacak. 20 metre uzunluğa sahip olması planlanan yeni yat, 15 konuk ağırlayacak kadar geniş olacak ve lüks konusunda sınırları zorlayacak.

Yatın üretim versiyonun teknik detaylarını daha sonra açıklayacak Lexus, Spor Yat konseptinde LC 500’de kullanılan ve toplamda 885 bg güç üreten yüksek performanslı motor baz alınarak yapılan bir çift 5.0 litre V8 üniteye yer verdi. Ayrıca süper spor otomobiller ve yüksek performanslı uçaklarda kullanılan karbonfiber takviyeli polimer (CFRP) teknolojisiyle tasarlanan gövdesi sayesinde benzer yatlara göre 1000 kg daha hafif. Lexus Spor Yat’ın üretim versiyonunun 2019’dan itibaren satışa sunulması planlanıyor.