1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. lexus-tum-yenlikleriyle-2018-paris-otomobil-fuarina-renk-katti
Ne aramıştınız?
LEXUS HABERLERİ

LEXUS, 2018 PARİS OTOMOBİL FUARI’NA RENK KATTI

Premium otomobil üreticisi Lexus, 2018 Paris Otomobil Fuarı’na birçok yenilikle katılarak şov yaptı. Lexus, bu yılki fuarda yeni Lexus RC coupe’nin dünya prömiyerini gerçekleştirdi. RC’nin yanı sıra tamamen yenilenen lüks sedan ES’nin Avrupa prömiyerini de yapan Lexus, Paris’te yeni crossover modeli UX’i ve limitli üretime sahip olacak süper coupe LC’nin Yellow Edition versiyonunu sergiledi.

 

Lexus’un duyulara hitap eden modeli Yeni RC ilk kez Paris’te

Paris’te dünya lansmanı gerçekleştirilen RC coupe, tanıtıldığından bu yana markanın duygusal tasarım yönünü ve keyifli sürüş deneyimini en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor. Mevcut Lexus modellerinin tüm iyi özelliklerini taşıyan Lexus RC, aynı zamanda Lexus’un evrimleşen son tasarım diline ve süper coupe LC’den esinlenen keskin sürüş deneyimine de sahip oldu.

Daha atletik bir tasarım ile daha keyifli bir sürüş sunan yeni RC’de, hibrit seçeneğinin yanı sıra 245 HP üreten 2.0 litrelik turbo motor da tercih edilebiliyor. 19 inç yeni jantlar ise, yüksek yol tutuşa sahip lastikleriyle direksiyon tepkilerini iyileştirdi. RC, dinamik hatlarını kusursuz bir şekilde gözler önüne seren Gök Mavisi ve Alev Sarısı renkleri de dahil olmak üzere 11 farklı gövde rengi ile satışa sunulacak.

 

Lexus LC’den özel bir seri tanıtıldı

Lexus Paris Otomobil Fuarı’nda en yeni lüks coupe modeli LC’nin Yellow Edition versiyonunu tanıttı. LC Yellow Edition, markanın amiral gemisi coupe ürün gamına eklenen göz kamaştırıcı bir model olacak. Bu yeni versiyonda sunulan enerjik sarı dış rengi, kabin içindeki versiyona özgü siyah kapı panelleri, beyaz yarı anilin deri koltuklar ve sarı alcantara iç kaplamaların kullanıldığı bir bütünlük ile sunuluyor. Özel 21 inç dövme alüminyum jantlar, karbonfiber tavan paneli ve aktif arka spoyler aracın hafiflemesine yardımcı oluyor. LC’nin dengesini daha da üst düzeye taşıyan spoyler, 80 km/s’nin üzerindeki hızlarda otomatik olarak açılıyor. Yellow Edition versiyonu, Lexus’un devrimci kendi kendini şarj eden Çok Aşamalı Hibrit sistemine sahip LC 500h’de ve 464 HP güç üreten V8 benzinli atmosferik motorlu LC 500’de sunulacak.

 

Lüks sedan Lexus ES Paris’te

Lexus, Paris’te tamamen yeni, yedinci jenerayon ES lüks sedan modelinin Avrupa prömiyerini yaparak örtüsünü kaldırdı. Konfor, kalite ve lüks özellikleriyle ilk jenerasyondan bu yana adından söz ettiren ES, sedan kullanıcıları için yeni bir dönemin kapılarını açıyor. Daha geniş, daha sessiz ve daha güvenli hale getirilen yeni ES, aynı zamanda tamamen yeni şasisiyle birlikte daha yüksek sürüş dinamikleri sunacak.

ES 300h, yeni dördüncü jenerasyon kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisini kullanıyor. Sıra dışı yakıt verimliliği, yüksek performans ve düşük emisyon değerlerinin sunulmasını sağlayan hibrit ES, 2.5 litrelik benzinli motoru, daha hafif, kompakt ve daha fazla güç yoğunluğuna sahip elektrikli motorla kombine ediyor. Toplamda 218 HP güç üreten ES 300h, sadece 4.7 lt/100 km tüketime sahip.

 

Lexus UX de Paris sahnesinde

Lexus’un Paris’teki standında UX crossver modeli de yer aldı ve premium üretici ilk kez burada bu model için ön siparişler almaya başladı. Lexus, UX modelinde konvansiyonel ve hibrit olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor. Yeni geliştirilen ve yüksek termal verimliliğe sahip 2.0 litrelik benzinli motor, yeni “direct shift CVT” şanzımanla eşleştiriliyor. Yeni dördüncü jenerasyon hibrit UX ise yakıt ekonomisini artıran, daha güçlü bir elektrik motoruna sahip. Lexus’un yeni crossover’ı benzinli UX 200 ve hibrit UX 250h model isimleriyle satışa sunulacak. Lexus UX 250h, 178 HP üreten 2.0 litrelik hibrit motoruyla sınıfının en verimli kombinasyonlarından birine imza atıyor.