1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. lexus-ustu-acilan-lc-convertible-ile-bir-kez-daha-sasirtti
Ne aramıştınız?
LEXUS HABERLERİ

ÜSTÜ AÇILAN LC CONVERTIBLE BİR KEZ DAHA ŞAŞIRTTI

Lexus, bundan 3 yıl kadar önce LC coupe modelini tanıtarak otomotiv dünyasında bir şok etkisi yaratmıştı. Sıra dışı ve konsept tarzı çizgileriyle büyük dikkat çeken LC’nin tasarımı, Lexus ekibi tarafından bir adım daha ileriye taşındı. Detroit’teki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda ilk kez ortaya çıkan LC Convertible Concept, süper coupe’nin üstü açılan versiyonunu temsil ediyor.

Uzun, alçak ve ince bir tasarıma sahip LC Convertible konsepti, LC coupe’nin atletik duruşunu en iyi şekilde korumaya devam ediyor. Orijinal tasarım dilini kullanan bu üstü açılan model, kendine ait bir kimlik ortaya koymayı da başardı. Dış tasarımının yanında kabin tasarımıyla da öne çıkan LC Convertible, her yolculuğun özel olması için gereken her şeyi sunuyor. Beyaz deri döşemeler, genel tasarımın zarifliğini bozmadan sarı dikişlerle tamamlandı.

Bir GT’den daha fazlası olan LC Convertible konsepti, performans kökenini de güçlendiriyor. 22 inç jantları ve yola oturan tasarımıyla otomobilin performans konusundaki potansiyelini sergiliyor.