1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. Lexus yeni 7 koltuklu RX-L modelini tanitti
Ne aramıştınız?

LEXUS, YENİ 7 KOLTUKLU RX L MODELİNİ TANITTI

Lexus, dünyanın ilk lüks hibrit SUV’u olarak tanıttığı RX modelinin 7 koltuklu versiyonunu satışa sunmaya hazırlanıyor. Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gösterilen RX L modeli, üç sıra koltuk düzeniyle birlikte premium otomobil kullanıcılarına yepyeni bir seçenek daha getiriyor.

20 yıl önce kendi segmentini yaratan RX, birçok farklı pazarda en popüler modellerden biri olmaya devam ediyor. Önümüzdeki yıl satışa sunulması planlanan RX 350L ve RX 450hL, Lexus’un bilindik konforunu ve lüksünü 7 kişilik kapasiteyle birleştiriyor.

RX’in sıra dışı tarzından ve kolay manevra kabiliyetinden ödün vermeyen RX L, 5 kişilik versiyona göre 110 mm daha uzun. Ayrıca üçüncü sıra koltuklarda oturanlara yeterli baş mesafesi ve üçüncü sıranın ardında yeterli bagaj alanı sunmak adına daha dik açıya sahip bir arka cam kullanıldı.

Lexus’un Omotenashi Japon misafirperverliği felsefesiyle konfor odaklı tasarlanan koltukları, en arka sırada da aynı rahatlığı sunuyor. Üç bölgeli klima sayesinde en arkadaki yolcular kendi sıcaklık ayarlarını yapabiliyorlar. Kullanıcılar, üçüncü sıra koltuklara ihtiyaç duymadıkları anda, elektrikli olarak bunları kapatabiliyorlar.

Lexus RX L, benzinli ve hibrit motorlu olmak üzere iki versiyona sahip. 294 bg güç ve 358 Nm tork üreten 3.5 litre V6 motorlu 350L, aktif tork kontrollü dört tekerlekten çekiş sistemiyle tercih edilebiliyor. Hibrit 450h L ise, 3.5 litrelik V6 benzinli üniteyi elektrikli motorla birleştiriyor ve toplamda 313 bg güce sahip. Lexus’un yeni RX L modeli, 2018’den itibaren satışa sunulacak.