1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. Lexusun super coupesi lc-500h ekimde turkiyede
Ne aramıştınız?

LEXUS’UN SÜPER COUPE’Sİ LC 500H EKİM’DE TÜRKİYE’DE

Bu muhteşem otomobile Türkiye’de 2019 yılında yalnızca 2 kişi sahip olabilecek…

Premium otomobil üreticisi Lexus, süper coupe LC modelini Ekim ayından itibaren İstanbul ve Ankara showroomlarında sunmaya başlayacak. Yüksek performanslı hibrit motora sahip olan LC 500h modeli, sınırlı sayıda gelecek ve bu özel araca 2019 yılında yalnızca 2 şanslı kullanıcı sahip olabilecek. İlk gösterildiği andan itibaren tüm dünyada büyük bir merak uyandıran ve tasarımıyla ödüller kazanan LC, Türkiye’de de büyük bir merakla bekleniyor.

Lexus mühendislerinin ve tasarımcılarının LF-FC konseptinin neredeyse aynısını üretime aktararak ürün gamına yeni bir soluk getiren LC süper coupe, markanın tasarım felsefesinin ve teknolojisinin geldiği en üst noktayı temsil ediyor. Lexus LC 500h, 3.5 litre V6 benzinli motoru elektrikli motorla kombine ederek 354 HP güç üretiyor. 0-100 km/s hızlanmasını 5 saniyenin altında tamamlayan LC 500h, her koşulda yüksek bir performans sunuyor. LC, performansıyla ve sıra dışı tasarımıyla Lexus’un bir efsane haline gelen LFA modelinin izlerini takip ediyor.

Yeni LC500h’da yer alan yeni jenerasyon Multi Stage Hybrid Sistemi, performans otomobilleri için özel olarak tasarlandı. Sistem, güç ve yakıt tüketimi arasındaki optimum dengeyi sağlarken, aynı zamanda daha sportif ve keyif verici bir sürüş deneyim elde ediliyor.

Takumi el işçiliği ön planda

Sürücünün etrafında şekillenmiş siluetiyle farklı bir tasarım ortaya koyan LC, düşük motor kaputu çizgisi ve atletik profiliyle markanın yeni tasarım dilini temsil ediyor. 4 kişilik oturma kapasitesiyle LC 500h modelinde, en az 25 yıllık deneyime sahip olan Takumi ustalarının el işçiliği de dikkat çekiyor. Lexus LC’nin zarif ve sofistike kabini, sürüş keyfini ve yolcu konforunu sonuna kadar yaşatıyor. İç tasarımda kullanılan malzeme, maharet gerektiren el yapımı işçilikler ve işçilik kalitesi, Lexus’un detaylara verdiği önemi gösteriyor.

Lexus’un İstanbul’daki Dolmabahçe ve Ankara’daki Mahall Showroom’larında Ekim ayından itibaren satışa sunulacak LC 500h modeline, Türkiye’de bu yıl sadece 2 kişi sahip olabilecek.