1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. lfa-art-car
Ne aramıştınız?
LEXUS HABERLERİ

24 SAATLİK SPA'DA EŞŞİZ LFA ARACI

Emil Frey Lexus Yarış Takımı, seyircinin karşısına ilk çıkışlarını 28-29 Temmuz tarihlerinde Total 24 Hours of Spa dayanıklılık yarışının 70. organizasyonunda iki adet Lexus RC F GT3 ile gerçekleştirdi.

Emily Frey Lexus Racing takımı bu giriş hakkını Blancpain GT Series'de katıldıkları ilk tam sezonunda gösterdikleri başarılı performanstan sonra elde ettiler. Takım ayrıca şampiyonanın 5. raundunda Fransa'da bulunan Circuit Paul Ricard'da çarpıcı bir zafere imza attı.

Bu zaferlerden sonra Spa Francorchamps pistinde - Total 24 Hours of Spa yarışının düzenlendiği pist - farklı sürüş şartları ve koşullar altında ıslak ve kuru zeminlerdeki testleri de başarı ile geçtiler.

Spa Francorchamps'da geçtiğimiz yıl gerçekleşen ve RC F GT3 takımına "pole position" hakkı kazandıran başarılı bir tur zamanı da takımın referansları arasında yer aldı. Emily Frey Lexus Racing takımı bu avantaj ile birlikte International GT Open'ı dominant bir şekilde kazanmıştı.

Takım Yöneticisi Lorenz Frey, bu galibiyetin ve RC F GT3'ün zorlayıcı 7 kilometrelik parkuru tamamlayabileceğini bilmenin takımın özgüvenini yükselttiğini söyledi. "Spa parkurunun hızlı dönüşlerinin Lexus RC F GT3'e uygun olduğunu düşünürsek, iyi bir performans bekleyebiliriz" diyen Frey,"Spa yarışı GT3 yarışlarının en zorlularından biri ve bu yarış varolan en sıradışı pistlerinden birinde gerçekleştiyor. Tüm Lexus ekibi ile birlikte ilk 24 saatlik yarışımız için çok heyecanlıyız." şeklinde devam etti.

SPA, DÜNYANIN EN NEFES KESİCİ YARIŞ PİSTİNDE YAPILAN EN ZORLU GT3 YARIŞLARINDAN BİRİDİR VE TAKIMDAKİ HERKES LEXUS'LA İLK 24 SAATLİK YARIŞI İÇİN ÇOK HEYECANLI.

Lorenz Frey, Takım Yöneticisi

Yarışta iki adet Emil Frey Lexus Racing RC F GT3'ü, içlerinde 24 Hours of Spa ve 24 Hours Le Mans yarışlarını da daha önce kazanmış olan Monegasque Stephane Ortelli'nin de bulunduğu yüksek tecrübeye sahip pilotlar sürdü.

 

LFA ART CAR

Bu yarışı kutlamak ve Lexus'un "F" performans markasının 10. yılını kutlamak için, Lexus Avrupa LFA Art Aracı adını verdikleri yeni bir otomobili Spa yarış haftasında tanıttı. Portekizli sanatçı Pedro Henriques tarafından tasarlanan ve sadece bir adet üretilecek olan araçta ikonik Lexus süper-otomobili LFA'nın görür görmez farkedilen ikonik çizgileri, ilerleme ve sürekli değişim hissi veren organic desenlerle ile bir araya geliyor.

"Bu tasarımı yaparken bana ilham veren fikir, modern hayatta herşeyin sürekli hareket halinde olan akıcı bir gerçeklik içerisinde olması ve herhangi bir şeyi dondurmanın çok olmasıydı." diyen Pedro Henriques,"Çizimlerdeki çizgiler de bu heryere ulaşma ve asla durmamak üzerine kurulu ilerici hayat hissiyatını takip ediyor. Aracın her yerine dağılmış elementlerde el yapımı malzemeler ve akışkan çizgiler kullanarak organik bir hissiyat yakalamaya çalıştım. Bunu yaparak aracın daha akıcı bir şekle sahip olduğu, hareketlerinin ise sürekli bir değişim içerisinde olduğu bir duyguyu ifade etmeyi umuyorum.

 

ARACIN DAHA AKICI BİR ŞEKLE SAHİP OLDUĞU, HAREKETLERİNİN İSE SÜREKLİ BİR DEĞİŞİM İÇERİSİNDE OLDUĞU BİR DUYGUYU İFADE ETMEYİ İSTEDİM.

Pedro Henriques

Her sene Milan Tasarım Haftasına takılan Lexus markasının sanata ve tasarıma uzun zamandır bir tutkusu bulunmakta. Lexus, bu yaz içlerinde Portekizli sanatçı Pedro Henriques'in de bulunduğu sanatçılardan eserlerin yer aldığı bir pop-up UX Sanat Alanını Lisbon'da sanatseverlerle buluşturdu.