1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. unlu-simalar-fotograf-sergisi-icin-lexus-dolmabahcede-bulustu
Ne aramıştınız?
LEXUS HABERLERİ

LEXUS DOLMABAHÇE’DE ÜNLÜ SİMALAR FOTOĞRAF SERGİSİ

Anadolu’nun kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel mesleklerinin fotoğraflandığı “Zana’art Fotoğraf Sergisi” çok sayıda davetlinin katılımıyla Lexus Dolmabahçe’de açıldı…

Dört fotoğraf sanatçısının Anadolu’nun çeşitli yerlerinde kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri fotoğrafladıkları “Zana’art Fotoğraf Sergisi” lüks otomobil markası Lexus’un Dolmabahçe Showroomu’nda açıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Bozkurt’un ev sahipliğindeki serginin açılışına, iş, sanat ve cemiyet dünyasından çok sayıda davetli katıldı. Davetliler, birbirinden ilginç fotoğrafların yanında lüksün simgesi olarak kabul gören Lexus modellerini de inceleme fırsatını buldular. Zana’art Fotoğraf Sergisi’nde satılan fotoğrafların geliri ise vakıflara bağışlanacak.

8 Aralık tarihine kadar sürecek olan “Zana’art Fotoğraf Sergisi” hayranlık uyandıran el işçiliğini zarafet ile yansıtan “Takumi Zanaatkarlığı” ile bütünleşirken, Anadolu’nun geçmişini bugüne taşıyan geleneksel mesleklerin sanata dönüşmesi, fotoğraf sanatçılarının gözüyle Lexus Dolmabahçe’de canlandı.

Yaptıkları farklı mesleklerin yanında fotoğraf sanatına da gönül veren Ahmet Apdiç, Bülent Alıcı, Oktay Demirkesen ve Şeref Atik’in objektifinden yansıyan karelerden oluşan “Zana’art Fotoğraf Sergisi’nde” birçok fotoğraf yer aldı. Sergide, teknolojik gelişmelerle birlikte değişime uğrayan üretim ve tüketim alışkanlıklarının çağlar boyu süren geleneksel meslekler üzerindeki etkilerinin bir hikaye bütünlüğü ile sanatseverlere aktarılıyor.

Lexus Dolmabahçe Showroom:

Harbiye Mahallesi Asker Ocağı Caddesi Süzer Plaza No:6/28 Şişli-İstanbul