1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Lexus hikayeleri
  3. Lexusa dovme sanati dokunusu
Ne aramıştınız?
LEXUS HİKAYELERİ

LEXUS’A DÖVME SANATI DOKUNUŞU

Farklı yaşam tarzı yaklaşımlarıyla bilinen otomobil üreticisi Lexus, kimsenin aklına gelmeyecek yeni bir çalışmaya daha imza attı. Sanatla otomobili bir arada buluşturan markanın ortaya koyduğu çalışma sanat severleri ve otomobil tutkunlarını bir hayli şaşırttı.

Bu sanatsal çalışmanın başrolünde Lexus UX SUV modeli ve dünyaca tanınan dövme sanatçısı Claudia De Sabe yer aldı. Geleneksel Japon sanatı vurgulanırken Claudia De Sabe, alışılmadık bir şekilde farklı dövme aletlerini, bir otomobil üzerinde kullandı; dövme ve otomobil tutkusunu bir araya getirdi.

Bu sanatsal çalışma için beyaz Lexus, tuval olarak seçildi. Dremel matkap ise, dövme iğnesi olarak kullanıldı. Aracın uzunluğu boyunca Japon sanatınca iyi şansı ve azmi temsil eden Koi motifi uygulandı. Aracın yan profiline bakıldığında işlenen motifi rahatlıkla görülebiliyor.

Sanatçı Claudia De Sabe, matkap ile yüzeydeki boyaları deldi ve alttaki metali ortaya çıkararak sanatsal şekilleri çizmeye başladı. Oldukça ince bir işçilikle çalışan sanatçı, 3 boyutlu efektler uyguladı ve bu vurguları ortaya çıkarmak adına son dokunuşları ise altın varak ile gerçekleştirdi.

Üstelik bu UX modeli sadece kapalı alanda sergilenmek üzerine yapılmadı. Üzerine yapılan kaplamayla birlikte her hava şartında kullanılabilecek.

 

Dövmeli Lexus çalışması 6 ay sürdü

Dövmeli UX eseri ilk çizimlerden itibaren, haftada 5 gün, 8 saatlik yoğun çalışmayla 6 aylık bir süreçte tamamlandı. Hassas ve zor bir çalışmayla birlikte ortaya büyük bir fark yaratan sanat eseri UX çıkarıldı.

Elbette bu aracın fiyatını merak ediyor olabiliriniz ancak bununla ilgili bir açıklama yapılmadı. Yine de böyle özel bir çalışmanın en az 120 bin sterlini bulacağı ifade ediliyor.