1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Lexus hikayeleri
Ne aramıştınız?
LEXUS'U KEŞFEDİN

LEXUS HİKAYELERİ

LEXUS SÜRÜŞ KEYFİNİZ BUZ ÜSTÜNDE DE DEVAM ETSİN

 

Premium bir marka olmasının yanı sıra maceracı bir ruha sahip olan Lexus, geçtiğimiz günlerde sıra dışı bir sürüş deneyimine imza attı. Bu sürüş deneyimine sahne olan yer ise, Sibirya’nın donmuş Baykal Gölü’ydü.

 

LEXUS ATEŞ PÜSKÜREN EJDERHALARDAN KAÇIYOR

Lexus ruhu bu defa manga eserlerinde yer buldu. Lexus otomobilleri ağzından ateş püskürten ejderhalardan kaçıyor, sakin bir deniz kıyısında dinleniyor ve şehri keşfediyor.

LEXUS’UN UZAY ARACI TASARIMLARI

Otomobil işine her zaman daha geniş bir pencereden bakan Lexus farklı alanlara imzasını atmaya devam ediyor. Uluslararası sanat ve tasarım yayını Document Journal da bu sebeple Lexus ile temas kurdu ve uzay dünyasıyla ilgili geleceğin mobilite fikirlerini sunmasını istedi

LEXUS’A DÖVME SANATI DOKUNUŞU

Farklı yaşam tarzı yaklaşımlarıyla bilinen otomobil üreticisi Lexus, kimsenin aklına gelmeyecek yeni bir çalışmaya daha imza attı. Sanatla otomobili bir arada buluşturan markanın ortaya koyduğu çalışma sanat severleri ve otomobil tutkunlarını bir hayli şaşırttı.

LEXUS HİBRİT OTOMOBİL İLE GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRİYOR

Lexus, 2005 yılında dünyanın ilk lüks hibrit SUV aracını tanıttığında aslında bunun arkasında yıllar öncesine dayanan bir geliştirme çalışması yatıyordu.

LEXUS TASARIM ÖDÜLLERİ ILE GENÇ YETENEKLER DÜNYA SAHNESİNE ÇIKIYOR

 

Lexus, kurulduğu günden bu yana kendisini farklı konumlandırmak isteyen bir marka oldu. İşte bu sebeple Lexus markasının uçan kaykay üretmesi ya da bir filmde uzay aracı tasarlaması onun farkını ortaya koyuyor.

 

LEXUS OTOMOBİLLERİNİ SANAT ESERİNE DÖNÜŞTÜREN TAKUMI USTALARI BELGESEL OLDU

 

Lexus’un sıra dışı lüks özelliklerinin altında, büyük bir deneyime sahip “Takumi Ustaları” yatar. Lexus modellerinin tüm üretim aşamasından sorumlu olan ve özel yetenekleriyle herkesi kendine hayran bırakan Takumi Ustaları, otomotiv üretimini adeta sanata dönüştüren kişiler olarak anılırlar.

JAPON MİSAFİRPERVERLİĞİ OMOTENASHI İLE TANIŞIN

Ülkemizde misafire saygı olmazsa olmazlardan biridir. Lexus markası için de en başından itibaren bu felsefe önemli bir yer tutmaktadır. Japon misafirperverliği “Omotenashi” hem Japon kültürünün hem de Lexus markasının önemli bir parçasını oluşturuyor.

LEXUS’UN 360 DERECELİK MÜŞTERİ ODAKLI FELSEFESİ

Eğer daha önce bir Lexus showroom’una uğradıysanız, markanın müşterilerine ne kadar farklı yaklaştığını mutlaka görmüşsünüzdür. Aslında bu anlayış, markanın kurulmasından bu yana müşteriyi her zaman ön planda tutan bir yapıyla büyümesini devam ettiriyor.