1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Lexus hikayeleri
  3. Omotenashi Lexus icin ne ifade ediyor
Ne aramıştınız?
LEXUS HİKAYELERİ

JAPON MİSAFİRPERVERLİĞİ OMOTENASHI İLE TANIŞIN

Ülkemizde misafire saygı olmazsa olmazlardan biridir. Lexus markası için de en başından itibaren bu felsefe önemli bir yer tutmaktadır. Japon misafirperverliği “Omotenashi” hem Japon kültürünün hem de Lexus markasının önemli bir parçasını oluşturuyor.

Üstelik bu felsefe, otomobillerden showroomlara ve verilen hizmetlere kadar her noktada kendisini gösteriyor. Bu yüzden Lexus showroom’una gelenler, kendilerini evlerinde gibi hissediyorlar.

Bugün Lexus’un Türkiye’deki İstanbul Dolmabahçe ve Ankara Mahall showroomları da dahil olmak üzere dünyadaki tüm Lexus showroomları “Omotenashi” felsefesiyle dizayn edildi. Showroomda müşteriyi bir ev sıcaklığı karşılıyor. Amaç müşterilere en rahat ve en konforlu ortamı sunmaktır. Otomobillerde yer alan her özelliğin arkasında ise bu felsefenin izleri bulunuyor.

Sadece hizmetlerde değil otomobillerin üretimlerinde de bu felsefe yer alıyor. Bir örnek vermek gerekirse, kadın sürücüler direksiyonu, tuttuklarında tuşlara basarken rahat edebilsinler diye tasarım aşamasında mühendisler takma tırnak kullanarak çalışır. En rahat ve en konforlu sürüş deneyimini sağlayabilmek için sadece bir aracın koltuğu üzerinde 5 yıl çalışırlar.

Bunun bir sonucu olarak da Lexus yüksek standartlardaki servis hizmeti ve sağladığı müşteri memnuniyeti ile birçok bağımsız araştırma tarafından da pek çok kez uluslararası alanda ödüllendirildi.

Omotenashi felsefesi, Lexus’un tüm detayları düşünmesini sağlıyor ve her müşterinin farklı olduğu düşüncesiyle kişiselleştirilmiş bir yaklaşım ortaya çıkarıyor.