1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Teknoloji
Ne aramıştınız?
LEXUS'U KEŞFEDİN

TEKNOLOJİ

Teknolojiyi yaratıcılığı ateşleyen bir bileşen olarak görüyoruz. Hiçbir zaman yalnızca en güncel inovasyonları kullanmakla yetinmeyiz. Bu fikirleri şaşırtıcı, yeni ve yaratıcı şekillerde geliştiririz.

BEKLENMEDİK UYGULAMALARI KEŞFETMEK

Teknolojiye her zaman dinamik bir şekilde yaklaşırız ve asla durağan olmayız. Teknolojileri oldukları gibi uygulamak yerine onları yeni geliştirmeler için ilham verici başlangıç noktaları olarak görürüz. Her zaman geleceğe yönelik, yaratıcı ve paralel bir şekilde düşünürüz. En yeni gelişmeler üzerinde çalışır ve onları yeniden tasarlarız

HAYAL GÜCÜ VE İNOVASYON

Gelişmiş teknoloji uygulamanın ötesine geçeriz. Cesur yeni fikirlerimiz ve araç geliştirme çalışmalarımızda bu kurala mutlaka uyarız..

MÜKEMMEL AKUSTİK

Üst düzey ses sistemi uzmanı Mark Levinson® ile işbirliği yaparak araç içi eğlence sistemlerinde standartları yeniden belirleyen özel ses çözümleri geliştiriyoruz.

Mark Levinson® tüm aşamalara yakından katkıda bulunmuştur. Yeni bir araç konseptimiz ilk ortaya atıldığında ve geliştirildiğinde her aşamada bizle çalışırlar. Böylece aracın iç mekanı en iyi akustik için hassas bir şekilde tasarlanabilir. Araç içindeki hoparlör konumu ve kalibrasyonu da tamamen bize özeldir.

İYİLEŞTİRİLMİŞ BİR ATMOSFER

Bir araç içindeki atmosferi gözle görmek mümkün değildir, ancak bu önemsiz olduğu anlamına gelmez. Bizim için son derece önemlidir. Bu nedenle mikroskopik seviyede araç içindeki hava kalitesini izleyen ve ayarlayan ödüllü Nanoe® teknolojisini kullanıyoruz. Klasik klima kontrol yöntemlerinin ötesine geçen bu yeni teknoloji, her zaman en yüksek konforu sağlar.

Lexus safety system

Güvenliğiniz önceliğimizdir. Lexus Safety System sizi, yolcularınızı, diğer araçlardaki kişileri ve yayaları korumak için kaza önleme alanında yeni bir dönem başlatmıştır.

SINIRLARI ZORLAYAN İCATLAR

Konsept araçlarımız, geleceğin teknolojilerinden ilham alır ve bu teknolojiler için fikir üretilmesini sağlar. LF-FC, UX konsept araçları ve Kinetik Koltuk konsepti geleceğe yönelik açılımlardır. Ancak bunlar aynı zamanda cesur yeni fikirlerimizi test ettiğimiz öncü laboratuvarlardır ve teknolojik sıçramalar için yaratıcı düşünceye özgürlük verirler.

YENİ BİR KOLTUK KONSEPTİ

Yenilikçi Lexus Kinetik Koltuk Konsepti, 2016 Paris Motor Show'da tanıtıldı. Koltuk kavramına yeni bir açıdan yaklaşarak yenilikçi bir ağ yapısı geliştirdik ve size daha fazla konfor sağladık.

Sıra dışı fiber yapısı hareketlerinizi dengeliyor, daha fazla güvenlik ve destek sağlıyor. Böylece koltuğa oturduğunuzda zihninizi ve gövdenizi rahatlatabiliyorsunuz.

AKILLI ARABİRİMLER

UX konsept ve LF-FC konsept, aracınızla etkileşime girmenin daha kolay, doğal ve insana uygun yöntemlerini göstermektedir.

Yakında bu araçlar hareket ve dokunuşlarınızı yorumlayıp tepki verebilecektir. İleride hologramlar da kullanılacaktır.

LS'NİN ÖNCÜ ÖZELLİKLERİ

Yeni LS, güvenlik teknolojisini cesur bir şekilde ileriye taşımaktadır. Lexus Safety System+'a yeni gelişmiş özellikler katar ve eskiye göre çok daha kapsamlı bir sürüş desteği sunar. Çarpışma Öncesi Sistemi (PCS), Şeritten Ayrılma Uyarısı (LDA) ve Dinamik Sabit Hız Kontrolü daha da iyileştirilmiştir. LS, sürüş duyularınızı sezgisel ve akıllı bir şekilde geliştirmek ve tamamlamak için Yaya Uyarısı ve Aktif Direksiyon Desteği gibi yenilikçi yöntemler ile çarpışmaları engellemeye yardım eder.

Lexus electrıfıed

Lexus, 15 yılı aşkın süredir en heyecan verici otomobillerde zirveye ulaşan elektrifikasyona öncülük etti ve bunu mükemmelleştirdi. Ürettiği neredeyse tamamen sessiz güç aktarım sistemleri, gezegeni korurken aynı zamanda sürücülere dinamik sürüş deneyimleri sunar. Dünyanın bu önde gelen teknolojisiyle her şeyi daha güvenli, kusursuz ve lüks hale getirdi. Gelecek nesil burada ve harika hissettiriyor.

 

 

LEXUS ve nanoe™ X

Lexus modellerinde herkesin sağlığını mümkün olan şekilde korumamız gerektiğine inanıyoruz. Panasonic nanoe™ X hava saflaştırma teknolojisi ile daha temiz ve sağlıklı bir araç içi ortam elde edilir. Daha konforlu ve dikkatin dağılmadığı bir sürüş yapılabilir.

BEKLENMEDİK UYGULAMALARI KEŞFETMEK

Teknolojiye her zaman dinamik bir şekilde yaklaşırız ve asla durağan olmayız. Teknolojileri oldukları gibi uygulamak yerine onları yeni geliştirmeler için ilham verici başlangıç noktaları olarak görürüz. Her zaman geleceğe yönelik, yaratıcı ve paralel bir şekilde düşünürüz. En yeni gelişmeler üzerinde çalışır ve onları yeniden tasarlarız.

DAHA AKILLI TARAMA

Sıra dışı bir şekilde düşünerek tıp biliminden en yeni CAT tarama tekniklerini ödünç aldık. Neden? Çünkü Lexus için şaşırtıcı ve değerli bir kullanım imkanı olduğunu gördük.

Motorların kontrol edilmesinde kullanılan klasik yaklaşımlarda mekanik ve harici kontroller yapılmaktadır. Ancak biz Lexus olarak her motorun içinin de mükemmel olduğunu bilmek isteriz.

Bilgisayarlı Eksenel Tomografi (CAT) yöntemi ile bir motorun içini üç boyutlu olarak inceleyebiliriz. Kusurları mutlak bir hassasiyet ile kontrol edebiliriz. Sıra dışı yöntemimiz kaliteden ödün vermeyen sonuçlar sunmaktadır.

 

SIRA DIŞI MALZEMELER

Doğa ve teknolojiyi bir araya getirerek, gezegenimiz için daha uygun çözümleri ortaya çıkarmak için çevreci malzemeleri yenilikçi bir şekilde kullanıyoruz. Doğanın güzelliğini sunan özgün iç mekan öğelerini keşfedin. Şık ve aynı zamanda işlevsel özellikler ve tamamen yeni özellikler göreceksiniz.

Lexus CT'nin güçlü hoparlörlerinde doğa ve teknoloji etkileyici bir şekilde bir araya geliyor. İnanılmaz akustik özellikler sunmak için bambuyu tamamen yeni bir şekilde kullandık.

Hoparlör diyaframları bitkisel opal (bambu yapraklarının uçlarında bulunan mikroskopik iğne tarzı bir yapı) ile kömürün birlikte kullanıldığı bir malzemeden yapılmaktadır. Hafif ve aynı zamanda yüksek ses üreten diyafram, yüksek notaları hatasız verecek kadar rijittir ve kendi titreşimlerini sönümleyecek kadar esnektir.

SANAL GERÇEKLİK TESTLERİ

Testlerimizde sanal gerçeklik kullanarak çığır açıyoruz. Sürüş koşulları ve sürücü tepkileri eskiden asla hayal edemeyeceğimiz şekilde simüle edilebiliyor. Gerçekten kullanıcıyı çevreleyen bir deneyim oluşturarak gerçek sürücülerden çok çeşitli güvenlik özellikleri hakkında yararlı yorumlar alabiliyoruz. Bunu teknolojilerimizi iyileştirmek ve mükemmelleştirmek için kullanıyoruz, özgüven ve iç huzurunuza katkıda bulunuyoruz.

Akıllı bir kubbenin içinde bir Lexus LS durmaktadır. Aracı çevreleyen ekranlarda, şehirde ve otoyolda sürüşe ait son derece gerçekçi görüntüler vardır. Silindirler hareket eder, yatar ve döner. Böylece dönüş, yokuş çıkma, hızlanma ve yavaşlama hareketleri simüle edilir. Motor sesi, titreşim ve rüzgar seslerinin kayıtları da bu etkiyi tamamlar.

Simülasyon ile olanaklar sınırsızdır. Örneğin monoton sürüş koşullarını tekrar oluşturarak yorgunluk hissini daha iyi anlayabilir ve akıllı bir uyarı sistemi geliştirebiliriz. Deneylerin tasarlanmasından sorumlu olan Takahiko Murano şöyle diyor: "Bu tür testleri gerçek dünyada yapmak mümkün değildir."