1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Teknoloji
  3. Innovation with imagination
Ne aramıştınız?
TEKNOLOJİ

HAYAL GÜCÜ VE İNOVASYON

Konu teknoloji olduğunda asla durmayız. Bunun yerine teknolojik gelişmeleri sürekli yenilikler yapmak için bir ilham kaynağı olarak görürüz.

YENİ TEKNOLOJİ, BEKLENMEDİK UYGULAMALAR

Diğerlerinden farklı olarak, teknolojiye olduğu gibi yaklaşmak bizim için yeterli değildir. Teknolojiyi hayal gücümüzü canlandırmak ve tamamen yeni Lexus girişimlerine güç vermek için kullanıyoruz. En yeni özellikler bizim için yeni uygulamalar, inovasyonlar ve geliştirmeler için bir çıkış noktasıdır. Bir şey kesindir: en yeni teknolojileri beklenmedik ve öncülük eden yöntemler ile kullanırız.

DAHA AKILLI TARAMA

Sıra dışı bir şekilde düşünerek tıp biliminden en yeni CAT tarama tekniklerini ödünç aldık. Neden? Çünkü Lexus için şaşırtıcı ve değerli bir kullanım imkanı olduğunu gördük.

Motorların kontrol edilmesinde kullanılan klasik yaklaşımlarda mekanik ve harici kontroller yapılmaktadır. Ancak biz Lexus olarak her motorun içinin de mükemmel olduğunu bilmek isteriz.

Bilgisayarlı Eksenel Tomografi (CAT) yöntemi ile bir motorun içini üç boyutlu olarak inceleyebiliriz. Kusurları mutlak bir hassasiyet ile kontrol edebiliriz. Sıra dışı yöntemimiz kaliteden ödün vermeyen sonuçlar sunmaktadır.

AKILLI DESTEK

Direksiyona geçtiğinizde duyularınız sizin sürekli olarak güvenli yolculuk yapmanızı sağlayacak şekilde çalışır. Peki ya duyularınız ayrıca aracınızın "duyuları" ile güçlendirilseydi? Gelişmiş güvenlik sistemlerimiz insanların algılama becerilerinin ötesine geçer, sizi ve araç içindeki yolcuları sezgisel ve zeki bir şekilde korur.

AKTİF GÜVENLİK

Teknoloji ve inovasyonu uygularken en önemli konulardan biri güvenliktir. Her zaman mevcut özellikleri iyileştiriyoruz ve yeni destekleyici sistemler geliştiriyoruz.

Sonuç? Araçlarımız her geçen gün daha akıllı ve daha güvenli hale geliyor. LSS+ güvenlik sistemi, diğer özelliklerinin yanı sıra sizi yoldayken korur, gerektiğinde akıllı sürüş desteği sağlar.

SIRA DIŞI MALZEMELER

Doğa ve teknolojiyi bir araya getirerek, gezegenimiz için daha uygun çözümleri ortaya çıkarmak için çevreci malzemeleri yenilikçi bir şekilde kullanıyoruz. Doğanın güzelliğini sunan özgün iç mekan öğelerini keşfedin. Şık ve aynı zamanda işlevsel özellikler ve tamamen yeni özellikler göreceksiniz.

SANAL GERÇEKLİK TESTLERİ

Testlerimizde sanal gerçeklik kullanarak çığır açıyoruz. Sürüş koşulları ve sürücü tepkileri eskiden asla hayal edemeyeceğimiz şekilde simüle edilebiliyor. Gerçekten kullanıcıyı çevreleyen bir deneyim oluşturarak gerçek sürücülerden çok çeşitli güvenlik özellikleri hakkında yararlı yorumlar alabiliyoruz. Bunu teknolojilerimizi iyileştirmek ve mükemmelleştirmek için kullanıyoruz, özgüven ve iç huzurunuza katkıda bulunuyoruz.

SÜRÜŞ SİMÜLASYONU

Akıllı bir kubbenin içinde bir Lexus LS durmaktadır. Aracı çevreleyen ekranlarda, şehirde ve otoyolda sürüşe ait son derece gerçekçi görüntüler vardır. Silindirler hareket eder, yatar ve döner. Böylece dönüş, yokuş çıkma, hızlanma ve yavaşlama hareketleri simüle edilir. Motor sesi, titreşim ve rüzgar seslerinin kayıtları da bu etkiyi tamamlar.

Simülasyon ile olanaklar sınırsızdır. Örneğin monoton sürüş koşullarını tekrar oluşturarak yorgunluk hissini daha iyi anlayabilir ve akıllı bir uyarı sistemi geliştirebiliriz. Deneylerin tasarlanmasından sorumlu olan Takahiko Murano şöyle diyor: "Bu tür testleri gerçek dünyada yapmak mümkün değildir."