1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Teknoloji
  3. Hibrit Mühendisliği
Ne aramıştınız?
TEKNOLOJİ

HİBRİT MÜHENDİSLİĞİ

Lexus'un öncülük ettiği ve mükemmel hale getirdiği en iyi hibrit teknolojisine tanıklık edin. Hepsi sizin için: yakıt verimliliği, düşük emisyon değerleri, hızlı tepki veren güç, lüks ve sarsıntısız bir sürüş.

HİBRİTTE LİDERLİK

Lexus hibrit teknolojisi, hala dünyada en öndedir. Tam hibrit teknolojisini ilk geliştiren bizdik ve o zamandan beri yaklaşımımızı mükemmel hale getiriyoruz. Birlikte, öncü sistemimizi kullanan bir milyondan fazla sürücü dünya çapında milyonlarca kilometre yol gitti.

ÇOK AŞAMALI HİBRİT

Sınırları zorlayarak hibrit sistemlerinin performansını beklentilerin çok ötesine taşımaya devam ediyoruz. Artık Lexus'un devrim niteliğindeki yeni hibrit sistemini LC500h ve LS500h Multi Stage Hybrid ile deneyimleyebilirsiniz.        

Mevcut CVT (sürekli değişken şanzıman) sisteminin yanına 4 vitesli bir otomatik şanzıman eklenmiştir. Benzinli LC 500 'ün şanzımanını çağrıştıran 10 vites simüle edilmiştir ve sürücü direksiyondaki vites kulakçıklarını kullanarak gecikme olmadan bu dinamik hızlar arasında geçiş yapabilir.

Sonuç? Gelişmiş, dinamik, hızlı ve daha sportif bir his. Ortaya çıkan bu hibrit sistemi, şimdiye kadarki en hızlı tepki veren ve performansa hazır sistemdir. Gaz pedalına bastığınızda yüksek gücü hissedersiniz. Daha sakin sürüş yaparken de akıllı verimliliğin tadını çıkarırsınız. Çok Aşamalı Hibrit, geleceğe dair ipuçları vermektedir. Lexus, sektördeki hibrit teknolojisinde öncülük yapmaya devam ederken kendi ürün gamındaki diğer modelleri de bu yönde geliştirmeye devam edecektir.

SÜRÜŞ MODU SEÇİMİ

Lexus hibrit sistemleri sürüş koşullarınızı takip eder ve güç kaynaklarının kullanımını kesintisiz bir şekilde kontrol eder. Sizin için en uygun seçimi yapar. Ancak isterseniz "Eco, Normal, Sport" modlarıyla sürüş şeklinizi siz seçebilirsiniz.​

İlk hareketten hızlanmaya, yolculuğun ortasına ve yavaşlamaya kadar tüm aşamalarda kararları siz verebilirsiniz. Siz ve aracınız birlikte daha düşük emisyon üretir ve performansı artırırsınız.

Normal mod sayesinde yakıt verimliliği ile motor performansı arasında en iyi dengeyi elde edebilirsiniz. Spor modu daha fazla direksiyon hissi, daha hızlı ve daha dinamik gaz pedalı tepkisi verir. ECO modu ise gaz kelebeği, motor gücü ve klima ayarlarını kontrol ederek yakıt verimliliğini artırır.