1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Teknoloji
  3. Öncü Teknolojiler
Ne aramıştınız?
TEKNOLOJİ

ÖNCÜLÜK EDEN TEKNOLOJİLER

Konu teknoloji olduğunda asla durmayız. Bunun yerine teknolojik gelişmeleri sürekli yenilikler yapmak için bir ilham kaynağı olarak görürüz.

SÜRÜŞ DENEYİMİNDE DÖNÜŞÜM

En son gelişmeler ile sürücü olmanın ve yolcu olmanın anlamı değiştirmektedir. İnovasyon sürüş deneyimini radikal ve hızlı bir şekilde değiştirirken, bu gelişmelerin potansiyelini araştırıyoruz. Konsept araçlarımız bu yenilikçi geleceği yansıtmaktadır.

 

SINIRLARI ZORLAYAN İCATLAR

Konsept araçlarımız, geleceğin teknolojilerinden ilham alır ve bu teknolojiler için fikir üretilmesini sağlar. LF-FC, UX konsept araçları ve Kinetik Koltuk konsepti geleceğe yönelik açılımlardır. Ancak bunlar aynı zamanda cesur yeni fikirlerimizi test ettiğimiz öncü laboratuvarlardır ve teknolojik sıçramalar için yaratıcı düşünceye özgürlük verirler.

YENİ BİR KOLTUK KONSEPTİ

Yenilikçi Lexus Kinetik Koltuk Konsepti, 2016 Paris Motor Show'da tanıtıldı. Koltuk kavramına yeni bir açıdan yaklaşarak yenilikçi bir ağ yapısı geliştirdik ve size daha fazla konfor sağladık.

Sıra dışı fiber yapısı hareketlerinizi dengeliyor, daha fazla güvenlik ve destek sağlıyor. Böylece koltuğa oturduğunuzda zihninizi ve gövdenizi rahatlatabiliyorsunuz.

AKILLI ARABİRİMLER

UX konsept ve LF-FC konsept, aracınızla etkileşime girmenin daha kolay, doğal ve insana uygun yöntemlerini göstermektedir.

Yakında bu araçlar hareket ve dokunuşlarınızı yorumlayıp tepki verebilecektir. İleride hologramlar da kullanılacaktır.

LS'NİN ÖNCÜ ÖZELLİKLERİ

Yeni LS, güvenlik teknolojisini cesur bir şekilde ileriye taşımaktadır. Lexus Safety System+'a yeni gelişmiş özellikler katar ve eskiye göre çok daha kapsamlı bir sürüş desteği sunar. Çarpışma Öncesi Sistemi (PCS), Şeritten Ayrılma Uyarısı (LDA) ve Dinamik Sabit Hız Kontrolü daha da iyileştirilmiştir. LS, sürüş duyularınızı sezgisel ve akıllı bir şekilde geliştirmek ve tamamlamak için Yaya Uyarısı ve Aktif Direksiyon Desteği gibi yenilikçi yöntemler ile çarpışmaları engellemeye yardım eder.