1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Concept cars
  3. LF-FC
Ne aramıştınız?
KONSEPT ARAÇLAR

HİDROJEN YAKIT HÜCRELİ LEXUS

LF-FC YALNIZCA BİR TASARIM ÇALIŞMASI DEĞİLDİR, BEKLENTİLERİNİZİ YENİDEN ŞEKİLLENDİRMEK İÇİN TASARLANMIŞTIR.

Çağın ötesinde ve tamamen yeni nesil olan LF-FC lüks konsept aracımız ilk kez 2015 Tokyo Otomobil Fuarı‘nda tanıtıldı ve çok büyük ilgi gördü. İlk yakıt hücreli konsept araç olan LF-FC, çarpıcı ve aynı zamanda kendiliğinden müthiş zarafet saçan 4 kapılı bir coupe'dir.  Çığır açan bir dört çeker sisteminden güç almaktadır. LF-FC yalnızca tasarım amaçlı bir çalışma değil, aynı zamanda geleceğe açılan heyecan verici bir penceredir. 

LF-FC, ÇOK DA UZAK OLMAYAN BİR GELECEKTE, İLERİYE DÖNÜK LÜKS VE İLERİ TEKNOLOJİ VİZYONUMUZU İFADE ETMEKTEDİR.

Tokuo Fukuichi, Lexus International Başkanı

01

ÇARPICI SADELİK

Yeni etkileyici uzatılmış üç çizgi şeklindeki arka stop lambası grubu ile aracın gerçek karakterini ortaya çıkaran bu temayı LF-FC'nin her yerinde bulabilirsiniz. Bu benzersiz konsept aracın profilini tam olarak gördüğünüzde, radikal tarzını takdir etmeye başlayacaksınız.
02

ÇAĞIN ÖTESİNDE TASARIM

Önden arkaya doğru akıcı tavan çizgisiyle LF-FC, düz yollarda adeta süzülürken daha zorlayıcı, virajlı yollarda da son derece keyiflidir. Sportif 21 inç alüminyum jantlar, zaten dinamik tarza sahip olan araca daha fazla ihtişam katmaktadır.
03

LF-FC'NİN İÇİNE GİRİN

Sezgisel teknoloji ve lüks içeren futuristik bir dünyaya adım atın. Koltuğunuza oturduğunuzda, orta konsolun üzerinde duran bir hologram tarafından karşılanırsınız. Dokunmadan sadece basit el hareketleri ile LF-FC'nin kendi kendine sürüş sistemini, bilgi ve eğlence sistemini ve klimasını kontrol edebilirsiniz.

SİZİ ÇEVRELEYEN LÜKS

Aracın içi iki bölümlü olacak şekilde tasarlanmıştır. Üst yarısı ferahlık hissi vererek sürücünün sıkılmadan yola odaklanabilmesini sağlar. Göz seviyesinden görülebilen anilin deri ön koltuklar, kapılar ve göğüs paneli ile kesintisiz bir bütün olarak serbest hareket ediyor gibi görünür.

YAKIT HÜCRELİ GÜÇ AKTARIM SİSTEMİ

Hidrojen yakıt hücresi sistemi, ön ve arka tekerlekler arasında son derece hassas tork dağılımını yapacak şekilde bu dört çeker konsepte gücü aktarır. LC- FC'de uygun ağırlık dağılımı için yakıt hücresi grubu aracın arkasında, kontrol ünitesi önde ve hidrojen yakıt depoları T şeklinde stratejik olarak yerleştirilmiştir.

HAYALLERİ SÜSLEYEN TEKNOLOJİ

Trafikte gelişmiş tanıma, tahmin etme ve karar verme fonksiyonları ile otomatik sürüş teknolojileri güvenli ve verimli sürüş deneyimi sağlamaktadır. Biz, hiçbir trafik kazasının olmadığı bir dünya kurma yolunda ilerliyoruz.

GALERİ