1. LEXUS'U KEŞFET
Ne aramıştınız?
LEXUS'U KEŞFEDİN

TAKUMİ ZANAATKARLIĞI

Hassasiyet. Adanmışlık. Beceri. Tüm bunlar bütün Lexus'larda açıkça görülen benzersiz işçilik için hayati önem taşır.

TAKUMİ HASSASİYETİ

Takumi, zanaatkarlığın özünü yansıtan çok eski bir Japon kavramı ve geleneğidir. Tüm üretim süreçlerimizde bu vurgulanmaktadır. Tüm Takumi ustalarımız son derece gelişmiş hislere sahiptir ve uzun yıllar boyunca sabır gerektiren bir eğitim almışlardır. En iyi sonuçları sunmak onlar için bir tutkudur. Üstün araçlar ve inanılmaz deneyimler sunmak için ne kadar zaman gerekirse o kadar çalışmaya hazırlardır. Geleneksel teknikleri çağdaş teknolojiler ile bir araya getirirler.

TAKUMİ USTALARI

Önemli bir Japon kavramı olan "Takumi", tüm yaptığımız işlerde referans noktamızdır. Takumi ustalarımız bu zanaatkarlık anlayışının koruyucularıdır. Lexus modellerinin tasarımından geliştirilmesine kadar her aşamasında insan dokunuşu vardır.

ORİGAMİ KEDİ

Bir Takumi Ustası olmak, bir origami kedisini baskın olmayan elinizle 90 saniyeden kısa bir sürede katlamayı gerektirir.

EN ÜST DÜZEY YÜZEY KALİTESİ

Efsanevi LS'nin tüm özellikleri, en iyi işçiliği sunma tutkumuzu yansıtmaktadır. Lüks yüzeyler, döşemeler ve malzemeler sürüş deneyimini geliştirir, heyecan verici performansı mükemmel bir şekilde tamamlar..

ÜSTÜN KALİTE

Ayrıntılarda gerçek bir güç vardır. Tüm ürün gamımızda elle yapılan dikişler, benzersiz boyalı yüzeyler ve mükemmelliği garanti eden zorlu, insanlar tarafından yönetilen kalite kontrolleri görebilirsiniz.

ÖNCÜ RUH

Nesilden nesile gelenekleri aktarma sanatı

TAKUMİ YAŞAM TARZI

Takumi Ustalarımız hiçbir şeyin bir Lexus gibi üretilmediğini çok iyi bilirler. Kısayolların olmadığı bir felsefeyi benimserler.

ELLE DİKİŞ HASSASİYETİ

Araçlarımızdan birine girdiğinizde, iç mekanı süsleyen estetik dikişleri inceleyin. Basit ve zarif olmaları, ne kadar zor üretildiklerini gizlemektedir.

Bu dikişler her zaman en hassas şekilde yapılmaktadır. El yapımı çizgiler aracın göstergelerindeki en son teknoloji ile müthiş bir kontrast oluşturur ve bunun etkisi çok net hissedilir.

ISLAK ZIMPARA İŞLEMİ

Mükemmel yüzeyler, hemen göze cazip gelir ancak oluşturması büyük emek ister. Her alt boya katı uygulandıktan sonra aracın dışı elle ıslak zımparalanır.

Ardından yüzey Takumi ustalarının keskin gözleri ile ve dijital tarayıcılar ile kontrol edilir. Hiçbir leke gözden kaçmaz. Katı standartlarımızı karşılamanın tek yolu, kusursuz bir pürüzsüzlük elde etmektir.

İNCE AYARLANMIŞ MÜHENDİSLİK

Motor testlerimiz tamamen otomatik olarak yapılmaz. En yüksek standartları garanti etmek için en yeni teknolojiyi kullanırız ve kaputun altındaki her şey ustaların gözünden de incelenir.

İnsan elleri CAT tarama gibi tıp biliminden ödünç alınan en yeni sistemler ile uyumlu olarak çalışır. Bunlar klasik tarayıcılardan farklı olarak her motorun içini görebilir ve tüm motorların Lexus'un sıkı kalite standartlarını karşılaması sağlanır.

Takumi ustaları ayrıca her zaman hassasiyet ve kaliteyi garanti etmek için klasik stetoskoplardan yararlanır.

 

 

 

KISAYOLLAR YOK

Üstün kaliteye giden sadece tek bir yol var ve bu da detaylara fazlasıyla dikkat etmekten geçiyor. İşçilerinin de bu standarda ulaşmalarını sağlamak için Takumiler aracın üzerindeki hataları ve işaretleri gizlerler. Yol testine çıkmadan teste tabi tutalan sürücülerden,geleceğin Takumilerinin duyularını geliştirdiği odaya kadar, bu filmler neden hiçbir şeyin bir Lexus gibi üretilmediğini gösteriyor.

İNSANÜSTÜ

Saatler süren uygulama ve eğitimlerden sonra Lexus Takumi Ustaları neredeyse insanüstü duyulara sahip olurlar. Eğitimsiz bir gözle görülemeyen işaret ve hataları bir bakışta görebilme, motorun doğru çalışıp çalışmadığını dinleyerek anlayabilme ve milmetrik kusurları bir dokunuşta hissedebilme yeteneğine sahip olurlar.

İNSANLAR & TEKNOLOJİ

Rakipsiz kalite ve işçilik sadece robotlardan ve uyumlu çalışan insanlardan gelir. Üstün yetenekli ustalarımızın benzersiz becerilerini, robot teknolojimizin tutarlı ve verimli hareketlerine programlamak, eşsiz bir Lexus zanaatkarlığı ile sonuçlanmıştır.