1. ARAÇ MODELLERİ
 2. LC MY 23
Ne aramıştınız?
Lexus LC Coupé’nin akıcı çizgilerinin ardındaki sofistike güzelliği, size ardındaki özel hikayeyi anlatmak için bekliyor. Lansmanda Kaliforniya Rüyası’nın güzel ve eşsiz bir parçası olarak gösterilen araç, cesur tasarımı ve hatlarındaki çarpıcı çizgileriyle öne çıkıyor. Japonya’da Motomachi fabrikamızda 'Takumi' ustaları tarafından üretilen otomobil, muhteşem 5.0 litre V8 benzinli motorlu LC 500 veya öncü çok aşamalı hibrit sistemine sahip LC 500h versiyonuyla tercih edilebiliyor.
 • LC COUPÉ HAKKINDA 10 ETKİLEYİCİ BİLGİ

                                                                                      LC modeli hakkında etkileyici bilgileri içeren yazımızın da ortaya koyduğu gibi, birçok ödül kazanan bu otomobil, sıra dışı görünümünden çok daha fazlasına sahip.                                                                                                                            

 • LC COUPÉ’NİN ARKA KANADINA HAVACILIK İŞ BİRLİĞİ İLHAM VERİYOR

  Lexus, 2016'dan bu yana Japon yarış pilotu Yoshihide Muroya ile gökyüzüne uzanıyor. Bu iş birliğin sonucu, havacılıktan ilham alan bir arka kanat oldu.                                                                                                                      

 • LC ‘HOKKAIDO EDITION’ TUTKUSUNU ATEŞTEN ALARAK GRAND TOURING DENEYİMİ SUNUYOR

  Lexus, LC amiral gemisi coupé ve LC amiral gemisi convertible modelinin özel bir versiyonunu sergiledi. Avrupa’da bu yıl için 40 adetle sınırlı olacak Hokkaido Edition, grand touring rafineliğini çarpıcı dinamik görünümüyle birleştiriyor.

Otomobilinizi seçin ve tasarlayın

Donanımınızı seçin:

1 Option

 • LC - Exclusive - Coupe

  LC Exclusive

  Coupe
  • +
   Adaptif Değişken Süspansiyon (AVS)
  • +
   Lexus Safety System+
  • +
   12.3 inç Dokunmatik Multimedya Ekranı

  10AT | 4x2
Değerler karşılaştırma amacıyla verilmiştir. Yakıt tüketimini ve CO₂ değerlerini yalnızca aynı teknik prosedürlere göre test edilmiş araçlar ile karşılaştırın. Bu değerler gerçek hayattaki sürüş koşullarını yansıtmayabilir. Tüm araçlar Uluslararası Uyumlu Binek Araç Test Prosedürüne (WLTP) göre sertifika almıştır. CO₂ değerleri (ve bazı ülkelerdeki taşıt vergisi ile önerilen anahtar teslim fiyatları), resmi hesaplama yöntemi değiştiği için 1 Nisan 2020'den önce basılan bilgilerden farklı olabilir.​

PERFORMANS

 • GÖVDE RİJİTLİĞİ

  LC’nin sürüş dinamikleri, oldukça güçlü bir gövde çerçevesinden ve hafif süspansiyon parçalarından faydalanıyor. Deforme olmayan LC parçaları, yüksek mukavemetli çelikten yapılırken kapı, bagaj ve kaput panelleri için hafif alüminyum kullanıldı. Ayrıca tavan ve kapı çerçeveleri için Karbon Fiber takviyeli plastik tercih edildi. LC bu rijit şasinin yanı sıra alçak ağırlık merkezi ve kusursuz ağırlık dağılımı ile yüksek sürüş keyfi sunuyor.

 • LEXUS DİNAMİK YOL TUTUŞU VE DÖRT LASTİKTEN AKTİF YÖNLENDİRME

  Lexus Sürüş İmzası’nı​ daha ileriye taşımak adına, geliştirilmiş Elektrik Destekli Direksiyon ile birlikte çalışan Dört Lastikten Aktif Yönlendirme sistemi, Sport + versiyonlarında sunuluyor. Daha keyifli ve daha dinamik bir sürüş için sürekli olarak dört lastik için​ için en iyi yönlendirme açısını hesaplıyor ve ayarlıyor.

 • ADAPTİF DEĞİŞKEN SÜSPANSİYON

  Optimize edilen Adaptif Değişken Süspansiyon, sürüş tarzınıza ve yol koşullarına bağlı olarak, daha keskin ve daha rafine bir sürüş için dört amortisörün sönümleme kuvvetini kontrol ediyor. Sistem, etkileyici şekilde 650 farklı süspansiyon ayarını yönetebiliyor.

Yeni nesil Lexus Hybrid sisteminden güç alan LC 500h, hibrit performansı konusunda devrim yaratıyor. 3.5 litre V6 tam hibrit sistemine çok aşamalı vites değiştirme özelliğini ekleyen mühendislerimiz, bu sayede etkileyici bir doğrusal hızlanma ve sürücü tepkilerine her koşulda yanıt veren güçler elde ettiler. LC 500h, ‘M’ Manuel moduyla adeta bağımlılık yaratan 10 kademeli şanzımanın yanı sıra, Lexus Hybrid modellerinin akıcılığını ve verimliğini de sunuyor.

Yüksek devir çevirebilen 5.0 litre benzinli motora sahip LC 500, 464 DIN hp/341 kW gücünü arka lastiklere aktarıyor. Nürburgring 24 Saat ve Pikes Peak Tepe Tırmanma yarışları gibi motorsporları aktivitelerinde geliştirilen bu el yapımı motor, bir binek otomobilde sunulan dünyanın ilk 10 ileri otomatik şanzımanıyla eşleştirildi. Bu sayede inanılmaz bir hızlanma ve muhteşem bir V8 motor sesi elde edildi.

GÜVENLİK

 • LEXUS SAFETY SYSTEM +

  Tüm LC modellerinde standart olarak sunulan yenilikçi Lexus Safety System+ yaya algılama özellikli Çarpışma Önleyici Sistem; sizi şeritte tutan gelişmiş Şerit Takip Asistanı; geceleri görüşü iyileştirmek için Otomatik Uzun Farlar ve hızınızı öndeki aracın hızına göre ayarlayan Dinamik Radarlı Hız Sabitleme Sistemi'ni içeriyor.

 • ÇARPIŞMA ÖNLEYİCİ SİSTEM

  Milimetre dalga radarı ve yerleşik bir bilgisayar, öndeki çarpışma riskini hesaplıyor. Risk yüksekse Çarpışma Önleyici Sistem sürücüyü uyarıyor ve fren yapıyor. Çarpışmanın kaçınılmaz olduğu algılandığında, gereken şekilde fren yapılıyor ve ön emniyet kemerleri gerginleştiriliyor. Ayrıca önde bir nesne (örneğin bir yaya) algılanırsa, 10-80 km/sa hızları arasında çarpışmayı önlemeye yardımcı olmak için otomatik olarak fren yapılıyor.

 • ŞERİT TAKİP ASİSTANI & OTOMATİK UZUN FARLAR

  Şerit Takip Asistanı (LKA) şeritteki konumunuzu takip etmek için ön camdaki kamerayı kullanıyor. Şeridin dışına çıkmaya başladığınızda LKA sesli uyarı veriyor ve hafif bir direksiyon müdahalesi gerçekleştiriyor. Otomatik Uzun Farlar, Şerit Takip Asistanı ile aynı kamerayı kullanarak karşıdan gelen araçları algılıyor ve otomatik olarak uzun farları kısıyor. Böylece diğer sürücülerin gözünü kamaştırma riskini azaltılıyor ve yola her zaman konsantre olmanız sağlanıyor.

Son derece güçlü bir yolcu güvenlik hücresine ek olarak, yolcuların güvenliği sekiz hava yastığı tarafından sağlanır. Sürücü ve ön yolcu, 2 kademeli baş hava yastıklarının yanı sıra diz ve perde hava yastıkları ile korunmaktadır. Perde hava yastıkları, her iki kabin tarafı boyunca uzanır. Ayrıca otomobilde bulunan tüm emniyet kemerleri ön gergi bulunur.​

Ön tamponda yer alan sensörler tarafından aktif hale gelen Yükselen Kaput Sistemi, bir yayayla çarpışma durumunda kaput seviyesini biraz yükselterek, yaya ve motorun kaput altındaki sert parçaları arasında daha fazla boşluk olmasını sağlıyor. Bu da yayanın yaralanma riskini azaltıyor.

CESUR TASARIM

 • 21" ALAŞIM JANTLAR

  LC, üstün yol tutuşu ve konfor sağlayan 21 inç hafif alaşım jantlarla sunulmaktadır.​

 • HOLOGRAFİK LED ARKA IŞIKLANDIRMALAR

  Savaş uçaklarının arkasındaki art yakıcılarından ilham alan göz alıcı metalik çerçeveli arka farlar, sonsuzluk görünümüne sahip Lexus ‘L’ desenini yansıtıyor. Işıklandırmalara daha yakından baktığınızda​, bagaj açma düğmesinin arka far çerçevesine uyum içerisinde entegre edildiğini görebilirsiniz.

 • CAM VEYA KARBON FİBER TAVAN

  LC’nin kabininde ferah bir atmosferle özgürlük hissi sağlayan cam tavan, krom çıtalarıyla zarif coupé profilini güçlendiriyor. Çıtaların arka kenarları ise geleneksel Japon kılıçlarına gönderme yapıyor. LC’nin üst donanımlarında sunulan ve ağırlık merkezini alçaltan karbon fiber tavan,  Motomachi fabrikamızda yeni bir kalıplama işlemi kullanılarak üretiliyor.

Göz hareketlerini en aza indirmek ve olası dikkat dağınıklığını azaltmak için tüm önemli göstergeler ve ekranlar, size yakın olacak şekilde konumlandırıldı. Sürüş Modu Seçimi gibi sık kullandığınız kontroller ise​ direksiyonun etrafında yer alıyor.

Şık dikişlere sahip deri koltuklar, sürüş sırasında destek sağlama açısından en iyi kombinasyonu sunuyor. LC Baş Mühendisi Sato, toplam 50 test döngüsünün ardından bu yeni tasarımın geliştirilmesinde yer aldı. Süet kapı panellerinin kıvrımlı tasarımı ve deri koltuk döşemesindeki deliklerin düzeni, bu olağanüstü lüks coupé'de detaylara gösterilen özenin altını çiziyor.

YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ

 • 13 HOPARLÖRLÜ MARK LEVINSON®

  Dünyanın en iyi ses sistemlerini üreten ve sadece Lexus modellerinde bulunan Mark Levinson, 2022 yılında 50. yaşını kutladı. Markanın yolculuğu 22 yaşındaki Mark Levinson'ın The Who, Santana ve Jimi Hendrix gibi efsaneler için DJ mix seti yaptığı Woodstock festivalinde başladı. GreenEdge™ teknolojisine sahip birinci sınıf 13 hoparlörlü Mark Levinson® Premium Surround Ses Sistemi, LC’nin kabininin akustik özelliklerine özel olarak tasarlandı. Dijital ev sineması deneyimi sunan sistem, MP3 dijital sıkıştırmada kaybolan sesi yeniden oluşturan Clari-Fi™ ile daha da geliştirildi.

 • 12.3’’ DOKUNMATİK MULTİMEDYA EKRANI​

  12.3’’ Dokunmatik Multimedya Ekranı, navigasyon yönlendirmeleri ve güvenlik uyarıları gibi tüm önemli sürüş verilerini hemen aktarmak üzere merkezi göstergelere entegre edildi.

 • ÖN CAMA YANSIYAN RENKLİ GÖSTERGE EKRANI​

  Gözünüzü yoldan ayırma ihtiyacını azaltan 174 mm x 48 mm ölçülerindeki Ön Cama Yansıyan Renkli Gösterge Ekranı, sürüş bilgilerinin doğrudan ön cama yansıtılmasını sağlıyor.

Konforlu bir sürüş için kusursuz bir şekilde konumlandırılmış yüksek çözünürlüklü 12.3’’Dokunmatik Multimedya Ekranı sesli komutla da kontrol​ edilebiliyor. Bölünmüş ekran özelliğiyle Lexus Premium Navigasyon ve klima bilgileri gibi verileri​ aynı anda görebilirsiniz. LC, kablosuz Apple​ Carplay®​ ve Android Auto® bağlantısıyla, akıllı telefonundaki uygulamaları ekranda kolayca görüntülemenizi ve erişmenizi de sağlıyor.

Yenilikçi ‘Climate Concierge’ sistemi otomatik olarak kabin, koltuk ve direksiyon sıcaklıklarını ayarlıyor. Bununla birlikte öncü Nanoe® teknolojisi de havayı temizlemek ve zaman içerisinde oluşabilecek kokuları etkili bir şekilde gidermek için kabin içerisine negatif yüklü iyon parçacıkları yayıyor. Aynı zamanda cildiniz ve saçlarınız üzerinde yumuşak ve nemlendirici bir etki bırakıyor.
TEST SÜRÜŞÜ

LC İLE KEYİFLİ SÜRÜŞÜN TADINI ÇIKARIN

Lexus modelleri ile unutulmaz bir test sürüşü deneyimine davetlisiniz.  Test etmek istediğiniz modeli, konumu ve zamanı belirleyin, gerisini bize bırakın.

LEXUS AYRICALIKLARI

Amacımız, Lexus sahibi olmayı sizin için muhteşem bir deneyime dönüştürmek. Bunun için sizin ve otomobilinizin ihtiyaçlarını karşılayan özel hizmetler sunuyoruz. Bu avantajlardan bazıları:

 

 • Segmentinin En Geniş Premium Servis Ağı
 • Bireysel Danışman
 • Geri Alım Garantisi
 • Tır Hizmeti
*Görselde yer verilen donanım ve özellikler Türkiye’de sunulan versiyonlara göre farklılık gösterebilir.

DİĞER MODELLER

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/tr/tr?sortOrder=modelIndex&model=nx%2Crx%2Cls%2Ces