1. ARAÇ MODELLERİ
 2. LS MY 23
Ne aramıştınız?

LS ile Tanışın​

Lexus LS 500h'nin baştan çıkarıcı coupé benzeri profiline bir göz atın, onun sıradan bir otomobil olmadığını hemen hissedeceksiniz. Her sürüşünüzde kendinizi özel hissetmeniz için yaratılmış, öncü ve üst düzey bir hibrit sedan ile unutulmaz bir yolculuğa hazır olun. Dışarıdaki dünya ne kadar çılgın olursa olsun, LS'nin içinde lüks içindesiniz. Ferahlık çarpıcıdır, ancak LS kabinine özel bir incelik havası katan şey, her biri 15 yılı aşkın deneyime sahip "Takumi" ustalarımızın işçiliğidir.

 • MÜKEMMEL RENK

  Yeni üst düzey LS'nin Ay Grisi rengindeki kullanılan üstün teknoloji, yıllar boyunca özel araştırmalar ve inovasyon yaparak geliştirilmiştir.                                                                 

 • BİRİNCİ SINIF GÜVENLİK

  ’Yeni LS sedan, Lexus'un dünyada ilk kez kullanılan güvenlik sistemlerine sahip. Bu da Baş Mühendis Toshio Asahi'nin insanlara kendinden emin bir sürüş için gereken özgüveni verme yönündeki isteğini destekliyor.                                                                                                 

 • PÜRÜZSÜZ HİBRİT PERFORMANS

  LS 500h hem otoyolda, hem de şehir içinde son derece sarsıntısız bir performans sunabiliyor. Otoyolda aracın Çok Aşamalı Hibrit sistemi 250 km/saat'e kadar dinamik bir performans sunuyor.                                                                                          

Otomobilinizi seçin ve tasarlayın

Donanımınızı seçin:

1 Option

Sonuç yok

 • LS - Exclusive - Sedan

  LS Exclusive

  Sedan
  • +
   Adaptif Değişken Süspansiyon (AVS)
  • +
   Dijital Panoramik Görüş Ekranı (PVM)
  • +
   Mark Levinson® 23 Hoparlörlü Ses Sistemi

  Multi-Stage Hybrid | 4x4
Değerler karşılaştırma amacıyla verilmiştir. Yakıt tüketimini ve CO₂ değerlerini yalnızca aynı teknik prosedürlere göre test edilmiş araçlar ile karşılaştırın. Bu değerler gerçek hayattaki sürüş koşullarını yansıtmayabilir. Tüm araçlar Uluslararası Uyumlu Binek Araç Test Prosedürüne (WLTP) göre sertifika almıştır. CO₂ değerleri (ve bazı ülkelerdeki taşıt vergisi ile önerilen anahtar teslim fiyatları), resmi hesaplama yöntemi değiştiği için 1 Nisan 2020'den önce basılan bilgilerden farklı olabilir.​

PERFORMANS

 • ÇOK AŞAMALI HİBRİT

  Gelişmiş bir sürüş ve sessizlik sağlamak için yeniden tasarlanan bir Lexus Çok Aşamalı Hibrit motor ile güçlendirilen yeni LS 500h, hibritlerin performansında devrim yaratıyor. Mühendislerimiz, 3,5 litrelik V6 tam hibrit motora, doğrusal hızlanma, esnek güç ve bağımlılık yapan vites geçişleri sunan, Lexus hibritinin tüm yumuşaklığı ve verimliliğine sahip 10 vitesli bir değiştirme cihazı ekleyerek çığır açıcı bir otomobil yarattı.

 • AERODİNAMİK

  LS 500h'nin üst gövdesinin genel şekli, ideal aerodinamik özelliklere sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Ön tamponun yan tarafları, hava akışını çamurluklar boyunca yönlendirecek şekildedir. Aracın alt gövdesi neredeyse tamamen kapatılarak sürtünme azaltılmıştır. Aerodinamik kanatçıklar hava akışını yumuşak bir şekilde arkaya doğru yönlendirir. 

 • SON DERECE DAYANIKLI VE HAFİF GÖVDE

  LS 500h, son derece rafine ve dengeli bir sürüş sağlamak için son derece rijit bir gövdeye sahiptir. Alüminyum gibi hafif malzemelerin yaygın kullanımı ve gelişmiş birleştirme teknikleri, yakıt ekonomisini ve performansı iyileştirmek için ağırlığın en aza indirilmesine yardımcı olmuştur. Gövdenin rijitliğini daha da artırmak için arka süspansiyon elemanı ile gövdeyi birbirine bağlayan destekler neredeyse iki katına çıkarılarak mükemmel yol tutuş dengesine ve sürüş konforuna katkıda bulunur.

Adaptif Değişken Süspansiyon, en az 650 ayarlamanın yardımıyla sürüşü geliştirir. Ayrıca, geliştirilmiş denge ve sürüş konforu sağlayan yeni arka süspansiyon takviyesi ve yeni destekleyici koltuk tasarımı da buna yardımcı olur. Sonuç ise hissedilir nitelikte bir performans. Lexus usta sürücüleri, tasarımcıları, mühendisleri ve zanaatkarları tarafından dünyanın her yerindeki test pistlerinde ve yollarda aylarca mükemmelleştirilen şık formundan ultra akıcı performansına kadar LS'nin her alanında rafinelik hakimdir.

Göz hareketini ve olası dikkat dağınıklığını azaltmak için, tüm önemli göstergeler ve ekranlar görüş açınıza yakın olacak şekilde konumlandırılmıştır. Sürüş Modu Seçimi, 12,3” dokunmatik ekran ve önemli düğmeler gibi en sık kullandığınız kontroller direksiyon üzerine konumlandırılmıştır. Gelişmiş konfor ve kullanım kolaylığı için koltuk ısıtma ve havalandırma, direksiyon ısıtma ve arka cam güneşlikleri artık özel bir kontrol anahtarına sahip. Diğer güncellemeler arasında akıllı telefon cebi olan yeni bir ön orta konsol, geliştirilmiş USB düzeni, daha fazla depolama alanı ve yeniden tasarlanmış bardaklıklar yer alıyor.

 

GÜVENLİK

 • LEXUS SAFETY SYSTEM +

  LS 500h'nin yükseltilmiş Lexus Safety System +, birçok farklı sebepten kaynaklanabilecek kazaları önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Örneğin Ön Çarpışma Önleyici Sistem artık yayaları ve bisikletleri algılayarak gerektiğinde uyarı veriyor veya otomatik olarak fren yapıyor. Ayrıca, şeritten çıkmanızı engellemeye yardımcı olan Şerit Takip Asistanı'na ve geceleri daha iyi görüş için Otomatik Uzun Far özelliğine sahiptir. Ve şimdi Ön Çapraz Trafik Uyarısı, bir kavşaktan dönerken karşıdan gelen araçları ve yayaları algılıyor. Bunun da ötesinde Şerit Takip Asistanı ve Şeritten Ayrılma Uyarısı, şeridinize çok yakın veya şeritte bir araç, bisikletli veya yaya olduğunda direksiyon hareketlerinizi yönlendirmenize yardımcı olur. LS 500h'deki bir başka yenilik ise, Dinamik Radarlı Hız Sabitleme Sistemi, hızın çok yüksek olduğunu algıladığında otomobilinizi otomatik olarak yavaşlatır.

 • ÖN ÇARPIŞMA ÖNCELİYİCİ SİSTEM 

  LS'nin milimetre dalga radar algılama alanı açısı daha geniş olan Ön Çarpışma Önleyici Sistem ile gündüz karşıdan gelen araçları, yayaları ve bisikletleri, gece ise yayaları tespit edebiliyor. Örneğin karşıdan gelen bir aracın önündeki yayayı karşıdaki aracın ışıkları nedeniyle görmenin zor olduğu durumlarda kamera hassasiyeti ve dinamik aralık ile kazaların önlenmesine yardımcı olur. Sistem, çarpışma olasılığının yüksek olduğuna karar verirse, çarpışmadan kaçınmayı desteklemek veya bir çarpışma durumunda hasarı azaltmak için otomatik olarak fren yapar.

 • LEXUS SAFETY SYSTEM + A

  Lexus Safety System + A, en yüksek güvenlik performansı için Lexus Safety System +'taki özelliklerin üzerine yeni özellikler ekler. Bunlardan bazıları:

  • Aktif Direksiyon Destekli Çarpışma Önleyici Sistem
  • Ön Çapraz Trafik Uyarısı
  • BladeScan® Sürüşe Duyarlı Uzun Hüzmeli Far Sistemi (AHS)
  • Dijital İç Dikiz Aynaları
  • Yaya Uyarılı Ön Cama Yansıyan Renkli Gösterge Ekranı

6.000 rpm'de dönen dairesel bir aynanın kanatlarına yansıtılan 12 LED'den gelen ışığı bir mercek aracılığıyla kullanan bu çığır açan teknoloji, karşıdan gelen arabaların gözlerini kamaştırmadan yayaları ve yol işaretlerini daha net tanımanıza yardımcı olur.

LS 500h, 12 adet hava yastığı ile donatılmıştır. Bir çarpışma anında, yolcu ön hava yastığının ortasında, burun ve ağız gibi hassas bölgeleri kucaklamak için bir çöküntü oluşur. İsteğe bağlı elektrikli arka koltuklar, koltuk minderi hava yastıkları ile birlikte gelir.

ÇEKİCİ TASARIM

 • ÜST DÜZEY ÇEKİCİ TASARIM

  Üst düzey bir sedanın ferahlığını dinamik bir duruşla birleştirme işlemindeki ayrıntılar tasarımcıların sınırlarını zorladı. 5.000 ayrı yüzeye sahip Lexus'a Özel Ön Panjur'un tek başına mükemmelleşmesi aylar aldı. Zarif sedan görünümünün yanı sıra geniş tavan çizgisiyle LS, hem sürücü koltuğunda hem de arka yolcu koltuğunda kendinizi özel hissetmenizi sağlayacak bir otomobildir.

 • 20” ALAŞIM JANTLAR

  • 20 inç Çok Kollu Alüminyum Jantlar: Zarifçe işlenen yeni alüminyum jantlar otomobilin güçlü duruşunu destekler ve gürültüyü azaltır.
 • ÜÇLÜ LED FARLAR

  LS 500h'deki mücevher benzeri LED farlar, ikonik Lexus aydınlatma imzasını oluşturmak için ayırt edici L-şekilli DRL'lerle, şık 3 projektörlü ünitelerde dikey olarak konumlandırıldı. Işığı en çok ihtiyaç duyduğunuz anda ve yerde sağlamanın yanı sıra, sisli koşullar için sıralı yanan sinyal lambaları ile donatılmıştır.​

LS 500h'deki arka kombinasyon lambaları birden fazla LED'den oluşur ve yeni piyano siyahı süslemelerle ve kristal benzeri aydınlatma ile LS’ye anında tanınabilir görsel bir imza sağlar.​

Rahat yükleme ve boşaltma için LS 500h, eller serbest elektrikli bagaj kapağıyla birlikte sunulur. Akıllı anahtarı taşırken ayağınızı arka tamponun altında bulunan bir sensörün önünde hareket ettirerek kolayca açıp kapatabilirsiniz.

YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ

 • GELİŞMİŞ SÜRÜCÜ DESTEK SİSTEMLERİ

  Sorunsuz şehir içi sürüş için Dijital Panoramik Görüş Ekranı, otomobilin etrafında 360°'lik bir görüş sağlar. Ekrandaki kılavuz çizgileriyle LS'nizin sanal bir 3D görüntüsü oluşturularak  kaldırıma çıkmaktan kaçınmanıza ve yakın mesafedeki başka bir aracın yanından rahat geçmenize yardımcı olur.

 • GELİŞMİŞ İÇ MEKAN

  Lüks ve Takumi işçiliği ile çevrelenen misafirleriniz, öndeki masajlı koltuklarda ve arkada birinci sınıf diz mesafeli ve Osmanlı ayak minderli ve yatabilen shiatsu masajlı koltuğunda rahatlayabilir. Buna ek olarak, Lexus Climate Concierge Teknolojisi sayesinde araçtaki herkes için ideal iklim düzenlenir. Dahası, çok küçük nanoe™ X parçacıklarını dışarı atarak bir yandan virüsleri ve bakterileri engellemeye yardımcı olurken diğer yandan oluşabilecek kokuları azaltır, saçınızı ve cildinizi nemlendirir. ‘’Kendinize Lexus Lüksü’nü armağan edin.’’

Segmentindeki en büyük ekranlardan birine sahip 12,3” Yüksek Çözünürlüklü Dokunmatik Ekran sorunsuz etkileşim için mükemmel bir şekilde konumlandırıldı. Mark Levinson ses sistemini keşfederken, aynı zamanda navigasyon ve iklim kontrolüne de erişebilirsiniz. En sevdiğiniz akıllı telefon uygulamalarını Android Auto® veya kablosuz Apple CarPlay® aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.

Arka Koltuk Eğlencesi, arkadaki çoklu işlem paneli tarafından çalıştırılır ve 11,6” LCD ekran aracılığıyla olağanüstü bir video deneyimi sunar. Sistem, HDMI bağlantılı bir cihazla Miracast aracılığıyla 1080p görüntü aktarabilirken, Wi-Fi bağlantısı ile 720p çözünürlüklü çıkış sunar. Bu, Wi-Fi'nin yanı sıra Blu-ray Disc ve SD kartın oynatılmasına olanak tanır. Kolçak ayrıca bir kulaklık jakı ve HDMI bağlantı noktası ile donatılmıştır.

Eşsiz bir 7.1 kanallı ev sineması deneyimi sunan yeni 3D Surround Mark Levinson Surround System, iç mekanda 16 noktada, 23 hoparlör sunuyor. Quantum Logic Immersion ve sıkıştırılmış ses kaynağını analiz eden ve kayıp verileri tamamlayan bir teknoloji olan ClariFi, olağanüstü ses sunar. Son olarak, arka bölmedeki 22 cm'lik bir subwoofer, orijinal müziğin atmosferini ve dış hatlarını canlı bir şekilde ifade eden zengin bir ses üretir.
TEST SÜRÜŞÜ

LS İLE KEYİFLİ SÜRÜŞÜN TADINI ÇIKARIN

Lexus modelleri ile unutulmaz bir test sürüşü deneyimine davetlisiniz.  Test etmek istediğiniz modeli, konumu ve zamanı belirleyin, gerisini bize bırakın.

DİĞER MODELLER

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/tr/tr