1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Takumi living
Ne aramıştınız?
İŞÇİLİK

TAKUMİ YAŞAM TARZI

Genel olarak bir işte uzman unvanı almak için 10 bin saatlik çalışma yeterli olurken Lexus’un Takumi Ustaları, 60 bin saatlik deneyimle bu mertebeye ulaşıyorlar. Lexus Takumi Belgeseli, dört Takumi Ustası'nın hikayesini ve kusursuz olmak için sonu olmayan bir tekrar ile yaptıkları işe olan bağlılıklarını anlatıyor.

KISAYOLLAR YOK

Üstün kaliteye giden sadece tek bir yol var ve bu da detaylara fazlasıyla dikkat etmekten geçiyor. İşçilerinin de bu standarda ulaşmalarını sağlamak için Takumiler aracın üzerindeki her detayı dikkatle kontrol ederler. Yol testine çıkmadan teste tabi tutalan sürücülerden,geleceğin Takumilerinin duyularını geliştirdiği odaya kadar, bu filmler neden hiçbir şeyin bir Lexus gibi üretilmediğini gösteriyor.

“Gerilla Testi” uygulaması ya da işçilerin becerilerinin test edilmesi için aracın Üzerine bilinçli olarak yerleştirilen kusur ve hatalar, Lexus'daki ustaların yeteneklerini sürekli test etmeleri ve eğitmeleri için kullanılan yollarından sadece bir tanesidir.

 

İNSANLAR & TEKNOLOJİ

Rakipsiz kalite ve işçilik sadece robotlardan ve uyumlu çalışan insanlardan gelir. Üstün yetenekli ustalarımızın benzersiz becerilerini, robot teknolojimizin tutarlı ve verimli hareketlerine programlamak, eşsiz bir Lexus zanaatkarlığı ile sonuçlanmıştır.

İNSANÜSTÜ

Saatler süren uygulama ve eğitimlerden sonra Lexus Takumi Ustaları neredeyse insanüstü duyulara sahip olurlar. Eğitimsiz bir gözle görülemeyen işaret ve hataları bir bakışta görebilme, motorun doğru çalışıp çalışmadığını dinleyerek anlayabilme ve milimetrik kusurları bir dokunuşta hissedebilme yeteneğine sahip olurlar.