1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Lexus otomobilleri hakkinda hersey
  3. Arac ici aksesuar secerken nelere dikkat edilmelidir
Ne aramıştınız?
LEXUS'U KEŞFEDİN

ARAÇ İÇİ AKSESUAR SEÇME REHBERİ

Kullandığınız otomobilin türü ne olursa olsun, onun modeliyle uyumlu aksesuarlar kullanmak ve böylece araç içi donanımınızı zenginleştirmek mümkün. İster şehir içi günlük kullanımda ister tatile giden uzun yollarda sedan, hatchback hatta şık SUV modeli aracınızı, doğru araç içi aksesuarlar ile donatarak konforunuzu ve sürüş keyfinizi artırabilirsiniz.

Araç içi aksesuar seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Üstelik bu konfor, sürüş anında size, sevdiklerinize ve evcil dostlarınıza yönelik güvenliği de destekleyecektir. Araç içi aksesuar seçiminde, kişisel öncelikleriniz, ihtiyaçlarınız, otomobilinizin modeli gibi pek çok kriter ön plana çıkıyor. Doğru araç içi aksesuar seçimi yapmak, daha çok eğlence, daha çok konfor ve estetik dokunuşlar anlamına geliyor.

 

Araç içi aksesuar nasıl seçilir?

Otomobil kullanmayı bir yerden bir yere gitmenin ötesine taşıyan kullanışlı araç içi aksesuarlar, zaman kazandıran, hayatı kolaylaştıran ve güvenliği artıran detaylarla dikkat çekiyor. Bu aksesuarlardan en iyi performansı alabilmek için otomobil üreticinizin sağladığı model ve seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Böylece otomobilinizin stiline, ruhuna ve iç donanımında kullanılan malzemelere uyan araç içi aksesuarlarla sorunsuz bir sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz. Otomobilinizin konsolunu, bagajını, koltuk arkalarını kişiselleştirmenizi sağlayan araç içi aksesuar seçiminizde, ihtiyaçlarınız da önemli. Örneğin, kalabalık ailenizle çıkacağınız bir hafta sonu gezisinde, yolculuk konforunu ve düzeni artıran araç içi düzenleyicileri, evcil hayvan matı ve koltuk örtüsü gibi aksesuarları kullanarak aracınızda herkes için rahat bir ortam yaratabilirsiniz. Yoğun telefon görüşmeleri yapmanız gereken bir işiniz varsa ve her an ulaşılabilir olmak sizin için önemliyse, otomobilinizi ofis ortamına dönüştüren navigasyon ve telefon tutucular, günün stresinde kısa bir mola yaratan termos ve kupa aparatları da sizin için birer ihtiyaç olabilir. Tüm bu araç içi aksesuarların hayatınızı kolaylaştırabilmesi için ise kaliteli malzemelerden üretilmiş olmaları, araç içinde estetik ve sadeliği destekleyen bir tasarımla dizayn edilmeleri ve elbette kişisel zevklerinizi yansıtmaları gerekir.

 

Araç içi aksesuar seçilirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Otomobilinizin içinde kurduğunuz dünyayı temiz ve düzenli tutmak, sürüş konforunuzu eğlenceyle buluşturmak ve güvenliğinizi destekleyen çözümlerle estetik bir atmosfer yakalamak, araç içi aksesuar seçiminizle de yakından ilgili. Tüm bu avantajlardan yararlanmak için seçeceğiniz araç içi aksesuarın malzemesine ve kalitesine dikkat etmeniz gerekiyor. İletişim ve yön bulmayı kolaylaştıran telefon, tablet gibi cihazlarınız için alacağınız telefon tutucuların aracınızın modeline uyumlu olması ve vakumlarının kontrol edilmesi önemli. Cama ve konsola tam olarak yapışmayan vantuzlar, cihazların aniden düşmesine ve zarar görmesine neden olabiliyor. Klima ızgarasına yerleştirilen telefon tutucular ise zamanla ızgaraya zarar verebiliyor. Koltuk arkasına monte edilen araç içi aksesuarlar ve otomobilinizde aradığınız eşyayı kolayca bulmanızı sağlayan düzenleyicilerin, çok sıkı ya da gevşek olmaması, gözlük gibi hassas eşyaların çizilmesini önleyen yumuşak bir malzeme ile üretilmiş olmaları gerekiyor. Kolay kullanım için lastikli düzenleyiciler yerine cırtlı ya da kemerli modelleri tercih edebilirsiniz. Bagaja yerleştirdiğiniz eşyaları ani manevralarda bile sabit tutan bagaj çantaları ise farklı ebatlarda ve kullanım amacına göre değişen modellerde üretiliyor. Bu nedenle, bir bagaj çantası seçmeden önce bagaj boyunuzu ölçebilirsiniz. Çok gözlü bagaj çantalarını tercih ederek yer tasarrufu sağlayabilirsiniz.

 

Güvenli sürüşler için kaliteden yana olun

Araç içi aksesuarlarınızı, ihtiyaçlarınıza ve aracınızın modeline göre tercih etmenin yanı sıra bu ürünlerin kalitesi, seçim yapmanızda en önemli yol göstericidir. Gece otomobil kullanmaktan hoşlanıyorsanız, bir gece görüş gözlüğü edinebilir, gece sürüşlerinde gözlerinizin ışıktan etkilenmemesini sağlayabilirsiniz. Ancak gözlerinizin sağlığını tehlikeye atmamak için bu araç içi aksesuarın oldukça kaliteli ve sağlıklı malzemelerden üretilmiş olması gerekiyor. Özellikle yaz aylarında arka koltuktaki yolcuların, çocuklarınızın ve evcil dostlarınızın güneşten zarar görmemelerini sağlayan otomobil güneşlikleri ise ailenizin sağlığını korumak için ideal. Bu araç içi aksesuarın, kalite standartlarına uygun olarak üretilmiş ve UV ışınlarına karşı koruyucu özelliklere sahip olması da önemli. Tüm araç içi aksesuar kullanımınızda güvenliği ön plana alarak yapacağınız bu seçimler, sizi kaliteli ürünlere, estetik tasarımlara ve sürüş konforunuzu artıran detaylara götürmek için yeterli olacaktır.